بازاریابی حضوری و روش های مؤثر آن در کسب و کار

بازاریابی حضوری و روش های مؤثر آن در کسب و کار

بازاریابی حضوری روشی دیگر در تبلیغات است که می تواند اثرات خود را بر جامعه هدف بگذارد.
این روش بسیار مؤثر است، به شرط این که بازاریابان شما کار بلد و آموزش دیده باشند و نسبت به محصولات شما آگاهی کامل را داشته باشند تا بتوانند به بهترین شکل ممکن با مشتریان و جامعه ی هدف شما ارتباط برقرار کنند.این روش را تبلیغات حضوری نیز می نامند.

اگر خواهان ایجاد تحولی در کسب و کار خود هستید، بازاریابی حضوری یکی از بهترین روش ها در فروش محصول می باشد. زیرا در این روش طرف مقابل به راحتی می تواند با نفر ارتباط برقرار کند و سؤالات خو را از بازاریاب بپرسد و خواستار دقیق محصول خود شود و از طرفی بازاریاب می تواند با خلقیات و وضعیت روحی فرد آشنا شود  و زمان توضیح دادن محصول را بسنجد و همچنین فوکوس خود را بر محصول مد نظر مشتری بگذارد.
بهترین روشی که شما به عنوان یک بازاریاب باید از آن استفاده کنید، ایجاد حس اعتماد در مخاطب است. باید طوری با مخاطب صحبت کنید که او بداند در کار خود بسیار وارد هستید و در هر لحظه در کنار او هستید. سعی کنید با راه های مختلف با او در تماس باشید و گفتگویتان طوری باشد که طرف مقابل بفهمد شما تنها به نفع خود کار نمی کنید.بلکه برای توسعه کار مشتری راه های مختلفی را پیش روی او می گذارید و بازدهی فروش او را ترقی می دهید.

تکنیک های بازاریابی حضوری

تکنیک های بازاریابی حضوری

تکنیک های بازاریابی حضوری تابع ۹ عامل اساسی است که در این بخش با هم مرور می کنیم.

۱-اثرگذاری اولیه

تصویر شما در همان ۳دقیقه ابتدایی ورود شما در ذهن مشتری شکل می گیرد.و تجربه های خوب در ذهن مشتری تصویر خوب و تجربه های بد تصویری بدی را در ذهن مشتری بوجود می آورد.این ذهنیت شکل گرفته را به سختی می توان تغییر داد.پس بیشترین تلاش شما باید طوری باشد که در هنگام ورود، مشتری از شما تصویر خوبی در ذهن خود بوجود آورد.

۲-قدرت دست دادن

۱-به هنگام دست دادن،دست ها خشک باشد.

۲-برای ابراز دوستی و تسلط از”چنگ همایشی” استفاده کنید؛ یعنی در فشار دادن اعتدال را رعایت کنید، چهره متبسم و آرامی داشته باشید، ارتباط چشمی برقرار کنید، کمی به جلو متمایل شوید و دستان او را مدت طولانی تری نگه دارید.

۳-برای ابراز خشوع دستانتان رو به بالا و برای اولین دیدار یک مقدار گردنتان را کج کنید.

۳-قدرت خنده

همیشه لبخندی ملایم اما واقعی بر روی لب هایتان باشد.هیچ چیز به اندازه تند خویی مشتری را فراری نمی دهد.

۴- ایجاد حس اعتبار و اعتماد

مهم ترین شاخصی که باید یک بازاریاب از آن بهره ببرد ایجاد حس اعتماد در مخاطب است. برای این امر باید شخص مقابل به دو نکته برسد. یکی آنکه شما کننده کار هستید و در کار خود تخصص دارید و به بهترین شکل ممکن می توانید خواسته های مشتری را برآورده کنید و دیگر آنکه در این حوزه سابقه لازم را دارید و با شرکت ها و ارگان های معتبر در حیطه کاری خود فعالیت دارید.

۵- در دسترس بودن

یکی از مهم ترین نکته ها در بازاریابی این است که شخص مقابل شما را همواره در کنار خود ببیند. توصیه می شود از راه های مختلف خود را به او نزدیک کنید. شماره تماس همراه و ثابت، شماره فکس ، حتی ایمیل و آدرس سایت و نیز اکانت های شبکه اجتماعی فیس بوک و توییتر و گوگل پلاس را هم معرفی کنید. ( البته اگر مخاطبتان با بخشی از این ها ارتباطی برقرار نمی کند، پرهیز کنید.)

۶- حس دلسوزی و انصاف

مخاطبتان اگر احساس کند که صحبت های شما تنها به نفع شما بوده و منفعتی برای او ندارد هیچگاه با شما کار نخواهد کرد. باید به او بقبولانید که موضوع دارای سود مشترک دوجانبه است و باعث سودآوری دو طرف می شود. و همچنین سعی نکنید طوری عمل کنید که موضوع تنها برای او سود دارد و برای شما سودی ندارد. مردم را ساده لوح فرض نکنید.

۷-سخنان مشتری را آنالیز کنید

استنباط خو را از سخنان مشتری بیان کنید تا به او اطمینان دهید که سخنان او را فهمیده اید.

۸-سؤال های خود را مطرح کنید

به دلیل این که شما در وهله اول مشخصات کامل محصولات خود را به مشتری بیان می کنید باعث خستگی مشتری می شود و این امر باعث می شود که مشتری دیگر به صحبت های شما دقت نکند و برای این که این نقص در کار شما نباشد با مطرح کردن سؤالاتی از مشتری این نقیصه را برطرف کنید.

۹-سکوت طلایی

پس از طرح سؤال ها و گوش دادن به حرف های مشتری که باعث می شود تا نیازها و خواسته های او را درک کرده و محصولات خود با نیازهای او انطباق دهید، چند لحظه صبر کنید تا به او مجال فکر کردن را داده باشید.

لینک منبع

گردآوری شده توسط شبکه پذیرش آگهی

این مطلب را به اشتراک بگذار