راه اندازی مراکز کارآفرینی روزانه برای حمایت از زنان آسیب دیده

فریبا درخشان نیا، مدیرکل دفتر امور آسیب دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی کشور اظهار کرد: معضلات و آسیب های اجتماعی، به لحاظ تنوع و فراوانی روز به روز در حال تغییر هستند و شدت و وسعت آنها نیز در حال افزایش و گستردگی است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، درخشان نیا تصریح کرد: مدل و نوع آسیب های اجتماعی در حوزه زنان نیز در حال تغییر است و حمایت از زنان آسیب دیده اجتماعی جزء سیاست ها و اولویت های کاری سازمان بهزیستی کشور است.

وی بیان کرد: برای توانمندسازی زنان آسیب دیده و اشتغال این افراد باید جنبه های روان شناختی آن را به طور دقیق مورد بررسی قرار دهیم و همچنین مبحث کسب درآمد حلال نیز در موضوع اشتغال و کارآفرینی افراد فوق مدنظر قرار می گیرد.

مدیرکل دفتر امور آسیب دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی کشور افزود: تمرکز سازمان بهزیستی بر این است که زنان آسیب دیده اجتماعی بتوانند دوباره با خانواده خود ارتباط بگیرند، چراکه خانواده به عنوان یکی از شبکه های ارتباطی مؤثر در توانمند سازی زنان آسیب داده به شمار می رود.

درخشان نیا با اشاره به راه اندازی مراکز روزانه برای اشتغال زنان آسیب دیده تصریح کرد: با توجه به اهمیت حضور زنان آسیب دیده در خانواده، سازمان بهزیستی مراکز روزانه ای را برای اشتغال و کارآفرینی این گروه راه اندازی کرده است و همزمان با مقوله اشتغال، از این زنان حمایت می کند.

وی ادامه داد: آسیب های اجتماعی در شهرهای مختلف کشور تعاریف متفاوتی دارد، به همین دلیل سازمان بهزیستی کشور، بحث بازنگری رویکردهای نوین در حوزه حمایتی از زنان آسیب دیده اجتماعی را مطرح کرده و در دست بررسی قرار داده است.

مدیرکل دفتر امور آسیب دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی کشور خاطرنشان کرد: رویکردهای نوین در توانمندسازی زنان آسیب دیده اجتماعی شناسایی می شوند و با مدل های مورد استفاده در کشور، مورد مقایسه قرار می گیرند و در نهایت بهترین رویکردها به عنوان دستورالعمل نهایی انتخاب و مورد استفاده قرار می گیرند.

درخشان نیا در ادامه یادآور شد: یکی از مشکلات اساسی زنان آسیب دیده اجتماعی، بحث حرفه آموزی و اشتغال آنها است که سازمان بهزیستی کشور، با استفاده از همه امکانات موجود در این راستا اقدام می کند.

منبع: فرصت امروز

گردآوری‌شده توسط شبکه پذیرش آگهی

این مطلب را به اشتراک بگذار
WeCreativez WhatsApp Support
ارسال متن آگهی در این قسمت
سلام وقت بخیر