سليماني – ايران البرز
نخستين مركز فوق تخصصي مغز و اعصاب البرز در منطقه عظيميه كرج، مقابل بيمارستان شهيد باهنر در مجموعه درمانگاهي شبانه روزي پارس با نام شهيد سيدرضا پاك‌نژاد گشايش يافت. نماينده مردم اردكان در مجلس شوراي اسلامي در آيين گشايش اين مركز كه با حضور عزيز اكبريان، نماينده مردم كرج در مجلس شوراي اسلامي و جمعي از مسئولان، مديران و پزشكان برگزار شد، گفت: محور جامعه توسعه يافته انسان سالم است و دولت تدبير و اميد به سلامت مردم و نيز وضع محيط زيست كه با زندگي مردم عجين شده، اهميت زيادي قائل است. محمد رضا تابش افزود: يكي از طرح‌هاي مهم سلامت طرح وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي مبني بر پرداخت 10 درصد از هزينه درمان توسط بيماران است كه اميدواريم استمرار داشته باشد.
نماينده مردم كرج در مجلس شوراي اسلامي نيز در اين آيين گفت: البرز به علت نوپا بودن در بسياري از زمينه‌ها زیرساخت‌های لازم را ندارد، جمعيت اين استان جوان و امكانات آن كم است که باعث به‌وجود آمدن بسياري از مشكلات شده است. عزيز اكبريان افزود: در رابطه با حوزه پزشكي و بهداشت اگر كم كاري شود يا مطابق با استانداردهاي لازم كارها صورت نگيرد مشكلات جامعه تشديد مي‌شود.
سيد محمد حسن پاك نژاد فرزند شهيد سيدرضا پاك‌نژاد كه در واقعه انفجار دفتر مركزي حزب جمهوري اسلامي در هفتم تيرماه در كنار شهيد بهشتي و ديگر ياران صديق او به فيض شهادت نائل آمد نيز در اين آيين گفت: با استان شدن البرز و تأسيس دانشگاه علوم پزشكي، برخي كمبودهاي بهداشت و درمان در اين استان بيشتر نمود پيدا كرد و وابستگي اين مجموعه به پايتخت نيز بيشتر آشكار شد. وي افزود: باوجود اينكه مراكز فوق تخصصي در رشته مغز و اعصاب در كشور بسيار اندك و انگشت شمار است، با همكاري جامعه پزشكي استان البرز براي رفاه حال مردم و كاهش رفت و آمد به پايتخت تصميم به راه‌اندازي اين مجموعه فوق‌تخصصي گرفته شد. وي يادآور شد: تيم اوليه اين مركز تخصصي در حال حاضر بيماري هايي شامل تشنج، گروه بيماري‌هاي سردرد، گروه بيماري‌هاي حركات غيرطبيعي و گروه بيماري‌هاي عضله و عصب را مورد معاينه و درمان قرار مي‌دهند.

این مطلب را به اشتراک بگذار
WeCreativez WhatsApp Support
ارسال متن آگهی در این قسمت
سلام وقت بخیر