راه‌اندازی مرکز فوق تخصصی مغز و اعصاب در کرج

سلیمانی – ایران البرز
نخستین مرکز فوق تخصصی مغز و اعصاب البرز در منطقه عظیمیه کرج، مقابل بیمارستان شهید باهنر در مجموعه درمانگاهی شبانه روزی پارس با نام شهید سیدرضا پاک‌نژاد گشایش یافت. نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی در آیین گشایش این مرکز که با حضور عزیز اکبریان، نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولان، مدیران و پزشکان برگزار شد، گفت: محور جامعه توسعه یافته انسان سالم است و دولت تدبیر و امید به سلامت مردم و نیز وضع محیط زیست که با زندگی مردم عجین شده، اهمیت زیادی قائل است. محمد رضا تابش افزود: یکی از طرح‌های مهم سلامت طرح وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مبنی بر پرداخت ۱۰ درصد از هزینه درمان توسط بیماران است که امیدواریم استمرار داشته باشد.
نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی نیز در این آیین گفت: البرز به علت نوپا بودن در بسیاری از زمینه‌ها زیرساخت‌های لازم را ندارد، جمعیت این استان جوان و امکانات آن کم است که باعث به‌وجود آمدن بسیاری از مشکلات شده است. عزیز اکبریان افزود: در رابطه با حوزه پزشکی و بهداشت اگر کم کاری شود یا مطابق با استانداردهای لازم کارها صورت نگیرد مشکلات جامعه تشدید می‌شود.
سید محمد حسن پاک نژاد فرزند شهید سیدرضا پاک‌نژاد که در واقعه انفجار دفتر مرکزی حزب جمهوری اسلامی در هفتم تیرماه در کنار شهید بهشتی و دیگر یاران صدیق او به فیض شهادت نائل آمد نیز در این آیین گفت: با استان شدن البرز و تأسیس دانشگاه علوم پزشکی، برخی کمبودهای بهداشت و درمان در این استان بیشتر نمود پیدا کرد و وابستگی این مجموعه به پایتخت نیز بیشتر آشکار شد. وی افزود: باوجود اینکه مراکز فوق تخصصی در رشته مغز و اعصاب در کشور بسیار اندک و انگشت شمار است، با همکاری جامعه پزشکی استان البرز برای رفاه حال مردم و کاهش رفت و آمد به پایتخت تصمیم به راه‌اندازی این مجموعه فوق‌تخصصی گرفته شد. وی یادآور شد: تیم اولیه این مرکز تخصصی در حال حاضر بیماری هایی شامل تشنج، گروه بیماری‌های سردرد، گروه بیماری‌های حرکات غیرطبیعی و گروه بیماری‌های عضله و عصب را مورد معاینه و درمان قرار می‌دهند.

این مطلب را به اشتراک بگذار