راهنمای نگارش کپشن های خوب در اینستاگرام

راهنمای نگارش کپشن های خوب در اینستاگرام

برای همه ی ما پیش آمده است که آماده ی گذاشتن یک عکس جذاب روی صفحه ی اینستاگراممان باشیم. اما؛ وقتی که نوبت نوشتن کپشن می رسد، قادر به انجام آن نیستیم. “حالا چی بنویسم؟” نگارش کپشن های خوب برای یک پست اینستاگرام بسیار سخت تر از آن چیزی است که به نظر می رسد. اما اگر به دنبال موفقیت در اینستاگرام هستید، نباید نگارش کپشن های خوب را نادیده بگیرید. برای کمک به آنهایی که به دنبال نوشتن کپشن های موفق در اینستاگرام هستند، ما یک راهنمای کلیدی آماده کرده ایم. محتوای این مقاله به چگونگی نگارش کپشن های خوب در اینستاگرام می پردازد.

چرا نگارش کپشن های خوب در اینستاگرام مهم است؟

شاید کپشن های زیر عکس ها دراینستاگرام به اندازه ی خود عکس ها مهم نباشند اما باز هم نمی توان به هیچ وجه آنها را نادیده گرفت.کپشن شما به همان اندازه برای معرفی برندتان مهم است که عکس هایی که روی صفحه ی اینستاگرامتان قرار می دهید.کپشن ها می توانند به شما کمک کنند کیفیت پست های اینستاگرامتان را از خوب به عالی تبدیل کنید.

حال شاید بپرسید اهمیت یک کپشن خوب چیست. یک کپشن خوب می تواند کلید دیده شدن پست شما توسط فالوورهایتان باشد. الگوریتم جدید اینستاگرام پست هایی را در اولویت نمایش قرار می دهد که ضریب تعامل بالایی دارند. بنابراین هرچقدر که پست شما لایک ها و کامنت های بیشتری دریافت کند افراد بیشتری پست شما را خواهند دید. کپشن های اینستاگرامی که مخاطبان را به انجام کاری فرا می خوانند کمک می کنند پست شما کامنت های بیشتری دریافت کند که این خود به صورت مستقیم بر استراتژی بازاریابی اینستاگرام شما تأثیر می گذارد.

چگونه یک کپشن خوب اینستاگرامی بنویسیم؟

یک کپشن خوب اینستاگرامی کپشنی است که حال و هوا و موضوع عکس را در اختیارمخاطبان قرار دهد، به عکستان شخصیت دهد و فالوورهایتان را ترغیب کند کاری را انجام دهند. کپشن های خوب اینستاگرامی می توانند کوتاه یا بلند باشند.از یک کپشن کوتاه و شیرین گرفته تا یک کپشن بلندتر داستان گونه. یادتان باشد که اگر کپشن شما مخاطبان را جذب کند یعنی شما کارتان را درست انجام داده اید. (شما اجازه دارید تا ۲۲۰۰ کاراکتر در کپشن استفاده کنید).

یکی از مزیت هایی که برنامه ریزی پست های اینستاگرامی دارد این است که شما می توانید تمام کپشن های پست هایتان را در زمانی بنویسید که حس و حال نوشتن دارید تا این که بعداً برای نوشتن کپشن به مشکل نخورید.

کپشن ها حال و هوای موضوع را به عکس های شما اضافه می کنند و با فالوورها و مخاطبانتان ارتباط برقرار می کنند. شما باید لحن خاص خود را ایجاد کنید. لحنی  که با برندتان تداعی شود. همچنین در سبک نوشتن کپشن خلاقیت به خرج دهید.

دعوت مخاطبان به انجام کاری در کپشن اینستاگرام

لازم نیست در تک تک کپشن های اینستاگرامتان افراد را ترغیب به انجام کاری بکنید. با این حال کپشن های اینستاگرام راهی بسیار عالی برای ترغیب کردن فالوورها برای تعامل با برند شما خارج از اینستاگرام هستند. می توانید از آنها بخواهید از وب سایت شما بازدید کنند، محصولی را بخرند، پرسشی را پاسخ دهند، در عکس هایشان از هشتگ های برند شما استفاده کنند.

در همان ابتدای کپشنتان از مخاطبان بخواهید که کاری را انجام دهند و این کار را به انتهای کپشن انتقال ندهید. اهمیت این نکته به این دلیل است که دیگر پس از سه چهار خط کسی ادامه ی کپشن را نمی خواند. بخش آغازین کپشن اینستاگرامتان را به شدت جذاب و گیرا کنید تا این که مخاطبان تشویق شوند بقیه ی مطلب را هم بخوانند.

دعوت به انجام کاری در اینستاگرام می تواند حالت های مختلفی داشته باشد. می توانید از فالوور هایتان بپرسید که آخر هفته مشغول چه کاری خواهند بود یا این که نظرشان در مورد یک محصول جدید چیست. همچنین می توانید از آنها بخواهید یک پست جدید را در وب لاگ شما چک کنند یا یک ویدیو را یا این که روی لینک حراج شما کلیک کنند. یا می توانید از آنها بخواهید دوستانشان را در کامنت های زیر عکس تگ کنند.

منشن کردن دیگران در یک پست اینستاگرامی

منشن کردن دیگران در یک پست اینستاگرامی راهی آسان برای ارتباط برقرار کردن با جامعه ی اینستاگرامی مخاطبانتان است و روشی برای به اشتراک گذاشتن توجه و علاقه ی شما به مخاطبانتان.

منشن کردن راهی بسیار خوب برای ارتباط برقرار کردن با دیگر کاربران اینستاگرام است وهمچنین برای این که تعداد فالوورهایتان را افزایش دهید. هر زمانی که دارید به همراه یک فرد یا برند دیگر عکسی را پست می کنید در کپشنتان آن فرد یا برند را هم منشن کنید. به این ترتیب فالوورها می توانند پروفایل آن فرد را هم مشاهده کنند.

چگونه از هشتگ ها در کپشن های اینستاگرامتان استفاده کنید؟

اضافه کردن هشتگ ها به کپشن پست های اینستاگرامتان اجباری نیست اما کمک کننده است.آیا می دانستید که پست هایی که حداقل یک هشتگ در آنها استفاده شده به طور متوسط ضریب تعاملشان ۱۲.۶% بیشتر از پست های بدون هشتگ است؟ هشتگ ها به شما کمک می کنند فالوورهای بیشتری جذب کنید همچنین آنها یک مقداری رنگ و روح به کپشن اینستاگرام شما می بخشند. سعی کنید خودتان نیز هشتگ های بامزه تولید کنید و خودتان را به اضافه کردن هشتگ های مشهور در انتهای کپشن هایتان محدود نکنید.

کپشن های مرتب و واضح برای پست های اینستاگرامتان بنویسید

اضافه کردن هشتگ ها به کپشن پست های اینستاگرامتان کار خوبی است اما مراقب باشید که از چه تعداد کپشن استفاده می کنید. استفاده ی بیش از اندازه از هشتگ ها کپشن شما را از جذابیت خواهد انداخت و توجه را از بقیه ی متن کپشن شما پرت خواهد کرد. شما می توانید به جای این که تمام هشتگ ها را در کپشنتان اضافه کنید آنها را به کامنت اول زیر پستتان انتقال دهید.

لینک منبع

 گردآوری شده توسط شبکه پذیرش آگهی

این مطلب را به اشتراک بگذار