رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر کرج: نخبگان برای جلوگیری از موازی کاری فرهنگی راهکار ارائه کنند

‌رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر کرج با یادآوری اینکه در البرز حدود ۲۰ متولی و دستگاه فرهنگی فعالیت دارند، از نخبگان و صاحبنظران فرهنگی خواست برای جلوگیری از موازی‌کاری‌های فرهنگی راهکارهای مناسب ارائه دهند.
به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان البرز، سعید فیروزگاه در نشستی در دفتر بنیاد نخبگان استان درباره دغدغه‌های فرهنگی و اجتماعی استان و لزوم ورود
نخبگان به عرصه‌های مختلف بخصوص عرصه فرهنگی را مورد تأکید قرار داد.
وی افزود: نخبگان با ارائه راهکارهای علمی و اجرایی می‌توانند در حل معضلات فرهنگی استان با کمترین آسیب، بهترین نتیجه ممکن را ارائه دهند.
عضو شورای اسلامی شهر کرج با بیان اینکه هر جا تفکر و اندیشه غلبه داشته باشد، پیروزی و نتیجه مطلوب نیز در پی خواهد داشت، گفت: بنیاد نخبگان البرز و شورای اسلامی شهر کرج می‌توانند زمینه ورود نخبگان به جامعه و درگیر کردن آنها با دغدغه‌‌های اجتماعی و فرهنگی شهر و مردم را هرچه بیشتر فراهم کرده و در رفع معضلات فرهنگی، الگوسازی و تأثیر‌گذاری نخبگان در جامعه نیز گام‌های مثبتی بردارند.
رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر کرج ادامه داد: باید زمینه‌های لازم برای ورود و حضور پررنگ‌تر نخبگان در مسائل اجتماعی و شهری فراهم شود و در برخورد با نخبگان باید طوری عمل کنیم که موجب دلسردی آنها نشویم.
وی گفت: اگر برخورد خوب و در ‌شأن نخبگان داشته باشیم، به‌طور قطع تمایل نخبگان به فعالیت در کشور بیشتر می‌شود و انگیزه برای بازگشت نخبگان خارج از کشور نیز بیش از پیش مهیا خواهد شد.

این مطلب را به اشتراک بگذار