رئیس مجمع خیران سلامت البرز خبر داد ساخت ۲ بیمارستان جدید به یاری خیران

رئیس مجمع خیران سلامت استان البرز از ساخت دو بیمارستان در این استان توسط این مجمع خبر داد.
صلاح الدین دلشاد در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در گام نخست همکاری ها با دولت و خدمت به مردم، امسال ساخت این ۲ بیمارستان در فردیس و کمالشهر از سوی خیرین اجرایی می‌شود.
وی با اشاره به اینکه رویکرد فعالیت مجمع خیرین و اقدامات آن بر اساس نیازسنجی و اولویت های دانشگاه علوم پزشکی البرز است، اظهار داشت: اکنون در شهرستان فردیس زمینی از سوی شورای شهر و شهرداری به مساحت ۱۵هزارمتر مربع برای احداث بیمارستان ۱۶۰تختخوابی در نظر گرفته شده که مراحل نقشه کشی و طراحی آن با بودجه دولت انجام شده است که خیرین مراحل ساخت و تکمیل را انجام می دهند.
دلشاد بیان کرد: در منطقه کمالشهرکرج نیز زمینی به مساحت پنج هزارو ۵۰۰ مترمربع از سوی شورای شهر و شهرداری این شهر برای ساخت یک بیمارستان ۱۶۵ تختخوابی اختصاص یافته که به علت نبود اعتبار روند احداث آن در مرحله گودبرداری متوقف شده است.
وی با اشاره به اینکه موانع اداری باید از سوی مسئولان دستگاه های اجرایی برداشته شود افزود: چندی پیش قطعه زمینی به مساحت ۶هزار و۵۰۰مترمربع از سوی یکی از خیرین سلامت در استان به دانشگاه علوم پزشکی البرز برای ساخت مراکز درمانی اهدا شد اما تاکنون در این زمین هیچ عملیات ساختمانی انجام نشده و بلااستفاده مانده است.
رئیس مجمع خیرین سلامت البرز گفت: چندین سال از شکل گیری مجمع خیران استان می گذرد و در این مدت شاهد اقدامات ارزنده درزمینه جذب و تشویق خیرین در حوزه سلامت هستیم.
این استان با جمعیتی بیش از ۲ میلیون و ۵۰۰هزارنفر دارای ۱۳ بیمارستان کوچک وبزرگ دولتی و یک بیمارستان خصوصی است که پاسخگوی نیاز استان نیست.

این مطلب را به اشتراک بگذار