رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت: تولید رکن مهم توسعه و پیشرفت کشور است

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان گفت: صنعت و تولید نقش بی بدیل و رکن مهم پیشرفت کشور تلقی می شود.
علی منتظری رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان در حاشیه بازدید واحدهای صنعتی گیلان بر ضرورت  گسترش حمایت از تولیدات ساخت داخل و سرمایه در استان تاکید کرد و افزود: با افزایش سرمایه داخلی و خارجی تولید و اشتغال افزایش و تورم کاهش می‌ یابد.
وی همچنین به شعار سال یعنی « اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی « اشاره کرد و اظهار داشت: تحقق شعار سال در گرو توجه، برنامه ریزی، کارشناسی دقیق و هوشمندانه و عزم جدی در همه حوزه هاست.
رئیس سازمان، صنعت، معدن و تجارت گیلان گفت: حمایت از سرمایه گذاران و رفع مشکلات این قشر گامی مهم برای توسعه استان بوده و همه  باید در این خصوص تلاش کنند.
وی تاکید کرد: سرمایه‌ گذاری و حمایت از تولید‌کنندگان داخلی می‌تواند علاوه بر صرفه جویی ارزی و بی‌نیاز کردن کشور از واردات، زمینه توسعه صادرات غیرنفتی را فراهم کند.
منتظری افزود: رشد روز افزون واحد‌های تولیدی – صنعتی در زمینه ‌های مختلف می‌تواند نقش برجسته ای در توسعه صادرات هدفمند داشته باشد.
وی اظهارداشت: یکی از مهمترین اهداف اقتصادی کشورها ایجاد شرایط لازم برای افزایش تولید ناخالص داخلی و رشد اقتصادی است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان با بیان اینکه سرمایه‌ گذاری در زیرساخت ‌های اقتصادی از جمله شرایط لازم برای افزایش تولید و رشد اقتصادی است، اذعان داشت: سرمایه ‌گذاری در زیرساخت ‌های اقتصادی به طور کلی با افزایش بهره ‌وری عوامل تولید، گسترش محدوده بازار، تعادل عرضه و تقاضا، ایجاد اثرات جانبی، ایجاد شرایط رقابتی بهتر و همچنین افزایش سطح رفاه باعث افزایش تولید و رشد اقتصادی می ‌شود.
وی یادآور شد: گیلان فرصت های بی بدیلی برای سرمایه گذاری در عرصه های مختلف صنعتی دارد از اینرو می طلبد تمامی مسئولان برای شکوفایی این ظرفیت ها تلاش کنند.

این مطلب را به اشتراک بگذار