رئیس هیأت‌مدیره انجمن بانوان کارآفرین استان البرز تأکید کرد توانمند‌سازی بانوان در راه تجارت و ایجاد کسب و کار

رئیس هیأت‌مدیره انجمن بانوان کارآفرین استان البرز تأکید کرد توانمند‌سازی بانوان در راه تجارت  و ایجاد کسب و کار

با توجه به اینکه بانوان نیمی از جمعیت کشور را تشکیل می‌دهند، توانمند‌سازی و تقویت آنان در راه تجارت و ایجاد کسب و کار، علاوه بر خودکفایی، کمک مؤثری در رشد و توسعه اقتصاد کشور دارد.
ماهرخ فلاحی که ریاست کانون زنان بازرگان البرز را نیز برعهده دارد، افزود: کانون زنان بازرگان این استان نیز با این هدف و براساس قانون و موافقت اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران در اواخر سال ۹۲ تشکیل و در ۲۵ فروردین سال ۹۳ به ثبت رسید.
وی ادامه داد: این کانون فعالیت خود را به صورت شخصیت حقوقی، مستقل، صنفی و غیرانتفاعی و غیرسیاسی در اتاق بازرگانی البرز آغاز کرد و هم اکنون در حال عضو گیری است که پس از آن با تشکیل کمیته‌های تخصصی، فعالیت‌های این نهاد گسترش خواهد یافت.
فلاحی که عضو هیأت‌مدیره بنیاد توسعه کارآفرینی زنان و جوانان کشور نیز هست، افزود: ساماندهی و توانمند‌سازی بانوان استان البرز به‌منظور ورود به عرصه فعالیت‌های تجاری تولیدی، خدماتی و ایجاد بهبود فضای کسب و کار بانوان، ترویج و توسعه کار و تجارت آنان، حمایت و تشویق بانوان در مشارکت در امور اقتصادی و همسو کردن فعالیت‌های آنان در راستای توسعه اقتصادی کشور و ایجاد بستر مناسب برای فعالیت آنان در عرصه تولید و تجارت کشور و کوشش و حمایت‌های علمی تخصصی و مشاوره‌ای و حقوقی از بانوان تولید‌کننده بازرگان و پشتیبانی از تجاری‌سازی فعالیت‌های نوآورانه زنان از جمله اختراعات، ابتکارات و ابداعات و پژوهش‌ها از اهداف مهم و چشم‌انداز این تشکل بخش خصوصی است.
وی ادامه داد: با استفاده از حضور کارشناسان دولتی ذیربط سعی در رفع مشکلات و موانع موجود در مسیر کسب و کار داریم و انتظار می رود با استقبال خوب زنان فعال اقتصادی و پیوستن به اعضای این کانون، روز به روز در نیل به اهداف خود موفق‌تر شویم و این استان را که واقعاً دارای توانمندی‌ها و ظرفیت‌های بالقوه خوبی است با بالفعل کردن آنها، استانی نمونه معرفی کنیم و بهره این کوشش‌ها به اقتصاد کشور و در نهایت شامل همه مردم شریف ایران اسلامی خواهد شد.
رئیس هیأت‌مدیره انجمن بانوان کارآفرین استان البرز گفت: این کانون قبل از هر چیز به آموزش تأکید دارد چرا که در کلاس های آموزشی می‌توان افراد را تعلیم داد و به عنوان یک نیروی متخصص و با دانش به اجتماع وارد کرد.
فلاحی افزود: این تفکر که تنها با یک‌دار قالی می‌توان شغل ایجاد کرد، کافی نیست بلکه باید زنان را وارد بازار کار و حیطه رقابت کرد، اهداف این تشکل نیز بیشتر بر مبنای آموزش محوری است و اینکه کانون به جایگاهی برسد که خود اعضا آن را اداره کنند.

این مطلب را به اشتراک بگذار