رئيس هیأت‌مديره انجمن بانوان كارآفرين استان البرز تأکید کرد توانمند‌سازي بانوان در راه تجارت  و ايجاد كسب و كار

با توجه به اينكه بانوان نيمي از جمعيت كشور را تشكيل مي‌دهند، توانمند‌سازي و تقويت آنان در راه تجارت و ايجاد كسب و كار، علاوه بر خودكفايي، كمك مؤثري در رشد و توسعه اقتصاد كشور دارد.
ماهرخ فلاحي كه رياست كانون زنان بازرگان البرز را نيز برعهده دارد، افزود: كانون زنان بازرگان اين استان نيز با اين هدف و براساس قانون و موافقت اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و كشاورزي ايران در اواخر سال 92 تشكيل و در 25 فروردين سال 93 به ثبت رسيد.
وي ادامه داد: اين كانون فعاليت خود را به صورت شخصيت حقوقي، مستقل، صنفي و غيرانتفاعي و غيرسياسي در اتاق بازرگاني البرز آغاز كرد و هم اكنون در حال عضو گيري است كه پس از آن با تشكيل كميته‌هاي تخصصي، فعاليت‌هاي اين نهاد گسترش خواهد يافت.
فلاحي كه عضو هیأت‌مديره بنياد توسعه كارآفريني زنان و جوانان كشور نيز هست، افزود: ساماندهي و توانمند‌سازي بانوان استان البرز به‌منظور ورود به عرصه فعاليت‌هاي تجاري توليدي، خدماتي و ايجاد بهبود فضاي كسب و كار بانوان، ترويج و توسعه كار و تجارت آنان، حمايت و تشويق بانوان در مشاركت در امور اقتصادي و همسو كردن فعاليت‌هاي آنان در راستاي توسعه اقتصادي كشور و ايجاد بستر مناسب برای فعاليت آنان در عرصه توليد و تجارت كشور و كوشش و حمايت‌هاي علمي تخصصي و مشاوره‌اي و حقوقي از بانوان توليد‌كننده بازرگان و پشتيباني از تجاري‌سازي فعاليت‌هاي نوآورانه زنان از جمله اختراعات، ابتكارات و ابداعات و پژوهش‌ها از اهداف مهم و چشم‌انداز اين تشكل بخش خصوصي است.
وي ادامه داد: با استفاده از حضور كارشناسان دولتي ذيربط سعي در رفع مشكلات و موانع موجود در مسير كسب و كار داریم و انتظار مي رود با استقبال خوب زنان فعال اقتصادي و پيوستن به اعضاي اين كانون، روز به روز در نيل به اهداف خود موفق‌تر شويم و اين استان را كه واقعاً داراي توانمندي‌ها و ظرفيت‌هاي بالقوه خوبي است با بالفعل كردن آنها، استاني نمونه معرفي كنيم و بهره اين كوشش‌ها به اقتصاد کشور و در نهايت شامل همه مردم شريف ايران اسلامي خواهد شد.
رئيس هیأت‌مديره انجمن بانوان كارآفرين استان البرز گفت: اين كانون قبل از هر چيز به آموزش تأكيد دارد چرا كه در كلاس هاي آموزشي مي‌توان افراد را تعليم داد و به عنوان يك نيروي متخصص و با دانش به اجتماع وارد كرد.
فلاحي افزود: اين تفكر كه تنها با يك‌دار قالي می‌توان شغل ایجاد کرد، كافي نيست بلكه بايد زنان را وارد بازار كار و حيطه رقابت كرد، اهداف اين تشكل نيز بيشتر بر مبناي آموزش محوري است و اينكه كانون به جايگاهي برسد كه خود اعضا آن را اداره كنند.

این مطلب را به اشتراک بگذار
WeCreativez WhatsApp Support
ارسال متن آگهی در این قسمت
سلام وقت بخیر