با توجه به‌وجود مجوزهاي ترانزيت و كارنه تير و نيز استقرار گمرك استان البرز و فعاليت سرمايه‌گذاران در منطقه ويژه اقتصادي در مجاورت اين فرودگاه كه باعث حمل و نقل كالا و تردد مستمر و ترافيك سنگين تريلرها و ماشين آلات سنگين شده است، جاده فعلي مناسب نيست و اين فرودگاه براي دسترسي آسان، به راه و بزرگراه نياز ضروري دارد.
محمدعلي مختاري، رئيس هيأت‌مديره و مديرعامل شركت خدمات هوايي پيام كرج با بیان این مطلب در نشست اعضاي شوراي حمل و نقل البرز تصریح كرد: اولويت اول در شوراي حمل و نقل استان بايد تصحيح و اصلاح ورودي و خروجي فرودگاه و در مرحله بعد با توجه به طرح‌هايي كه توسط مشاوران منظور شده است، اتصال مستقيم فرودگاه به بزرگراه‌ها باشد.
وي با اشاره به اينكه استفاده از ظرفيت ريلي براي حمل و نقل سراسري در منطقه ويژه اقتصادي پيام يك نياز ضروري است، گفت: بايد كميته‌اي در شوراي حمل و نقل استان تشكيل شود و چگونگي مسافت 6 كيلومتري اتصال خط راه‌آهن سراسري به فرودگاه پيام را بررسي و راهكار ارايه دهد.
وي همچنين به ساخت انبارهاي روباز و سرپوشيده و حضور سرمايه‌گذاران صنعتي و تجاري و همكاري پست جمهوري اسلامي در منطقه اشاره كرد و افزود: در حال حاضر براي حمل و نقل بار در منطقه ويژه اقتصادي از جاده و خط هوايي استفاده مي‌شود كه با اتصال به خطوط سراسري راه آهن مي‌توان اين منطقه را به عنوان يكي از مراكز مهم اقتصادي براي توزيع كالا تبديل كرد.
رئيس هيأت‌مديره و مديرعامل شركت خدمات هوايي پيام با يادآوري اينكه پيام تنها فرودگاه كارگو كشور است گفت: نرخ سوخت هواپيما كارگو نسبت به مسافري بسيار بالاست كه نياز به اصلاح دارد و بايد مسأله سوخت هواپيما كارگو حل شود تا رونق هرچه بيشتر فعاليت فرودگاه را فراهم سازد.
مختاري خاطرنشان كرد: جلسات و مكاتبات زيادي با وزارت راه و شهر‌سازي و شركت پخش و پالايش فراورده‌هاي نفتي با هدف حل نرخ سوخت هواپيما كارگو انجام شده است كه در صورت به نتيجه رسيدن، پرواز از اين فرودگاه به كشورهاي روسيه، چين و جمهوري‌هاي آسياي ميانه امکانپذیر خواهد شد.
به گفته وي، براساس قوانين و مقررات موجود، 3 هزار و 600 هكتار از 10‌هزار هكتار وسعت فرودگاه پيام به منطقه ويژه اقتصادي اختصاص يافته است كه شرايط خاص خود را دارد و تسهيلاتي را براي حمل و نقل ايجاد مي‌كند.

این مطلب را به اشتراک بگذار
WeCreativez WhatsApp Support
ارسال متن آگهی در این قسمت
سلام وقت بخیر