رئیس مجمع امور صنفی البرز در گفت‌وگو با ایران تأکید کرد: خدمت به مردم سرلوحه فعالیت اصناف استان

رئیس مجمع امور صنفی البرز در گفت‌وگو با ایران تأکید کرد: خدمت به مردم سرلوحه فعالیت اصناف استان

مردم صاحبان اصلی نظام اسلامی هستند، بنابراین سرلوحه فعالیت اصناف این استان همانند سایر نهادها خدمت صادقانه و بی‌منت به مردم است.
«حمید کریمی» رئیس مجمع امورصنفی البرز، با حضور در دفتر سرپرستی روزنامه ایران در استان گفت: داشتن رفتار مناسب با مردم از آموزه‌های دین مبین اسلام است که باید در تمام فعالیت‌ها مورد نظر جدی قرار گیرد.
وی خاطرنشان کرد: رعایت شئونات اسلامی و اخلاقی از سوی اصناف به عنوان تشکلی بزرگ، آثار فرهنگی مناسبی در جامعه به همراه دارد.
وی با اشاره به نقش تأثیر‌گذار اصناف در پیروزی انقلاب و بی‌اثر کردن تحریم‌های دشمنان اظهار‌داشت: اصناف استان همواره برای تحقق اهداف عالی نظام اسلامی در کنار مردم بوده و هستند.
کریمی تأکید کرد: به‌منظور ارائه خدمات مناسب به مردم از سوی اصناف البرز، به‌طور مستمر دوره‌های آموزشی لازم برای صنوف مختلف استان برگزار می‌شود.
وی، آگاهی از قوانین و دستورالعمل‌های صنف مربوطه و نحوه برخورد با مردم را از جمله سرفصل‌های این دوره‌های آموزشی ذکر کرد.
مشاور استاندار البرز در امور اصناف همچنین با اشاره به نظارت مستمر بر فعالیت اصناف این استان گفت: برای تحقق مطلوب این مهم علاوه بر استفاده از امکانات مجمع و اتحادیه‌های صنفی، حدود ۱۵۰ بازرس افتخاری نیز با مجمع امورصنفی این استان همکاری دارند.
کریمی اظهار داشت: این بازرسان با داشتن کارت شناسایی به‌صورت محسوس و نامحسوس بر فعالیت اصناف استان نظارت دارند. در این میان به نظر می رسد دستیابی به این مهم نیازمند مشارکت هر چه بیشتر مردم و اطلاع رسانی مناسب درباره تخلفات احتمالی اصناف است.
وی خاطرنشان کرد: علاوه بر برخورد جدی با متخلفان صنفی، طرح تشویق واحدهای صنفی قانونمند و نیک رفتار نیز از سوی این مجمع در حال انجام است.
کریمی گفت: متصدیان این واحدها با شیوه‌های مختلف از جمله اهدای لوح سپاس و نصب پلاکارد در محل کسب آنان مورد تشویق قرار می‌گیرند.
وی تأکید کرد: متصدیان صنفی باید با اطلاع‌رسانی مناسب به مردم آنان را در انجام خرید بهتر کمک کنند.
مشاور استاندار البرز مشارکت اصناف این استان در عرصه‌های مختلف اجتماعی را نیز چشمگیر ذکر کرد و گفت: نمونه بارز این مشارکت‌ها ارسال کمک‌های نقدی و غیرنقدی به زلزله‌زدگان کشور، حضور گسترده در برگزاری مناسبت‌ها و اعیاد مذهبی و تزیین سیمای شهری و شرکت در آیین‌های گلریزان برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد و نیازمندان است.
کریمی یادآور شد: کسب لوح افتخار از سوی رئیس مجلس شورای اسلامی و سایر مسئولان کشوری و استانی بیانگر نقش سازنده اصناف این استان در عرصه‌های مختلف است.
این مسئول تأکید کرد: ایجاد همدلی بین اتحادیه‌های صنفی و سایر اداره‌ها و نهادهای استان برای تحقق اهداف مورد نظر همواره در اولویت برنامه‌های این مجمع قرار داشته است.
وی همچنین از اداره امور اقتصادی و دارایی و شهرداری های البرز درخواست کرد در وصول مالیات و سایر عوارض‌های قانونی متعلقه از اصناف این استان دقت نظر بیشتری داشته باشند.
کریمی در خاتمه یادآور شد: اکنون حدود ۷۰ هزار واحد صنفی درقالب ۶۵ اتحادیه در کرج و ۲۰ هزار واحد در سایر شهرستان‌های البرز با ۴۰ اتحادیه به مردم خدمات‌رسانی می‌کنند.

این مطلب را به اشتراک بگذار