رئیس مجلس شورای اسلامی: تمام کشورها باید به یاری فلسطین بشتابند

رئیس مجلس شورای اسلامی:  تمام کشورها باید به یاری  فلسطین  بشتابند

در حال حاضر تنها ایران است که در کمک به ملت مظلوم فلسطین پیشقدم شده و این افتخار به نام ملت ایران اسلامی در حافظه تاریخ جهان ثبت و ضبط خواهد شد.
دکتر علی لاریجانی با بیان این مطلب در اجتماع مردم کرج در مصلای این شهر در راهپیمایی باشکوه مردم در دفاع از مردم مظلوم فلسطین گفت: این بی‌غیرتی است که مسلمانی فریاد مظلومیت سر دهد و عده‌ای سکوت اختیار کنند.
وی با تشریح چگونگی شکل گیری رژیم جعلی اسرائیل و با اشاره به اینکه امام راحل همواره این روزها را پیش‌بینی می‌کردند، خاطرنشان کرد: اینکه امام(ره) همیشه نسبت به جریان صهیونیست‌ها اعلام خطر می‌کردند به این جهت بود که ماجرا را به دقت می‌دانستند و درک دقیقی از آن داشتند.
دکتر لاریجانی با تأکید بر اینکه اگر انقلاب اسلامی و بیداری اسلامی و قدرت امروز ملت مقاوم فلسطین نبود بسیاری از کشورها در تصرف رژم اشغالگر قدس قرار می‌گرفت، گفت: تاکنون ۱۶ طرح صلح بی‌فایده در حمایت از فلسطین ارائه شده و این سناریوها در حالی است که مردم مظلوم فلسطین بیش از ۶۰ سال آوارگی را تحمل کرده‌اند.
رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه شرایط به هم ریخته، دو دستگی‌ها و بحران در کشورهای اسلامی منطقه، رژیم صهیونیستی را وسوسه کرد تا به جنایت اخیر دست بزند، افزود: در بدو امر برای سوریه مشکل به‌وجود آوردند و به بهانه‌های مختلف بحران ساز شدند و پس از آن رقابت‌های بیجا در کشورهای اسلامی توان مسلمانان را کاهش داد؛ در واقع این بحران‌ها بنزین روی آتش بود.
دکتر لاریجانی با بیان اینکه کشورهایی که ایجاد وسوسه کرده اند باید از این شرایط پند بگیرند، گفت: خشونت‌ها و جنایت‌های اخیر در غزه، آبروی رژیم صهیونیستی را برده و امروز به عنوان رژیم یاغی و آدمکش شناخته شده است.
وی با اشاره به اینکه مردم فلسطین در شرایط کنونی بیش از تجهیزات نظامی به امکانات اولیه نیاز دارند، افزود: دارو، غذا و امکانات اولیه برای زندگی مهمترین نیاز مردم فلسطین است و همانگونه که ملت ایران اسلامی پیشقدم شده، سایر کشورها نیز باید هرچه سریعتر نسبت به کمک رسانی به این مردم ستم دیده اقدام کنند. 3

این مطلب را به اشتراک بگذار