رئيس كل دادگستري استان البرز خطاب به قضات جديدالورود:  در قضاوت ظاهر افراد را ملاك قرار ندهيد

هر كس كه براي قضاوت نزد شما آمد به لباس و مقامش نگاه نكنيد بلکه به پرونده‌اي كه براي قضاوت نزد شما آمده است نگاه كنيد. چه بسا افرادي كه در مقام و لباس گول زننده باشند، اما حق با آنها نباشد.
مهدوي راد رئيس كل دادگستري البرز در جمع قضات جديدالورود، با حضور
علي فرهادي دادستان عمومي و انقلاب كرج و ساير معاونان قضايي در سالن اجتماعات ساختمان مركزي دادگستري اين استان گفت: قضات ويژگي‌هاي خاصي دارند. گفته مي‌شود القضات شفير جهنم، يعني قضات بر روي لبه خطر قرار دارند كه اگر از خودشان مراقبت نكنند سقوط مي‌كنند.
وي در این باره اظهار داشت: خداوند به حضرت داوود مي‌فرمايد تو خليفه من بر روي زمين هستي و يكي از صفات من عدل است و حال كه جانشين من هستي بايد به عدل رفتار كني، بنابراين اين جايگاه خيلي بزرگ است و اگر انسان كوچك باشد از اين جايگاه پرت مي‌شود زيرا قضاوت مسند خداوند است و در اين جايگاه جز نبي، وصي يا شقي كسي نمي‌نشيند، يعني اگر كسي در اين جايگاه نشست و از خودش مراقبت نكرد شقي خواهد شد.
رئيس كل دادگستري البرز يادآور شد: كلمه اعتبار به عنوان شعار سال دادگستري كل البرز انتخاب شده است كه به معني مقام، منزلت و شايستگي است و هر يك از حروف آن تداعي‌كننده معناي خاصي است. “الف” اول يعني اكرام به مراجعين، “ع” يعني عدالت ورزي، ت يعني تلاش و همت، “ب” يعني بي‌طرف بودن كه مورد سفارش خداوند است، “الف” دوم به معني استناد است يعني قاضي به قانون عمل كند و رأيي كه صادر مي‌کند را با استناد به قانون انجام دهد و در نهايت اگر به تمام اين نكته‌ها عمل كنيم حرف “ر” آخر تكميل مي‌شود كه به معني رضايت خلق است كه رضايت خلق موجب رضايت و خشنودي خداوند خواهد شد.
رئيس كل دادگستري استان گفت: جايگاه شما، جايگاه رفيعي است بنابراین باید با قضاوت صحيح و اخلاق اسلامي ارتقای دستگاه قضايي را فراهم آوريم از این رو سفارش مي‌كنم كه رفتار و كردارتان مناسب اين جايگاه رفيع باشد،
هر كسي‌ شأن و منزلتي دارد و جايگاه و منزلت دستگاه قضا بايد حفظ شود تا وظيفه اصلي خود كه اجراي عدالت است را به طور شايسته انجام دهد.
علي فرهادي دادستان عمومي و انقلاب كرج نيز در اين آيين گفت: قاضي حافظ جان، مال و ناموس مردم است و اگر رفتار و عملكردمان معنوي و براي رضاي خدا باشد، خداوند هم راه درست را به ما نشان خواهد داد.
وي خطاب به قضات جديدالاستخدام اظهار داشت: طوري كار كنيد كه ان شاءالله قوي و محكم باشيد تا مردم به ما اتكا كنند، ما وظيفه داريم عدالت را رعايت كنيم و مبناي عدالت قانون است.
موسويان معاون قضايي و رئيس حفاظت اطلاعات دادگستري كل استان نيز در اين آيين با یادآوری نكات حفاظتي، وظيفه حفاظت اطلاعات را محافظت از كاركنان دادگستري اعم از قضايي و اداري عنوان كرد.
وي ابراز اميدواري كرد که با همكاري دوطرفه بتوان از دستگاه قضايي و حرمت همكاران قضايي و اداري صيانت كرد.

این مطلب را به اشتراک بگذار
WeCreativez WhatsApp Support
ارسال متن آگهی در این قسمت
سلام وقت بخیر