رئيس صنعت، معدن و تجارت استان:  طلسم ايجاد نمايشگاه بين‌المللي در البرز شكسته مي‌شود

زهره نصرتي‌فر- ايران البرز /
وجود محلي به عنوان نمايشگاه دائمي براي ارائه محصولات و ساير توانمندي‌هاي البرز در ‌سال هاي اخير بخصوص بعد از ارتقای استاني، به يكي از نيازهاي اساسي اين استان نوپا تبدیل شده است.
ايرج موفق، رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت البرز گفت: طلسم ايجاد محلي برای ساخت نمايشگاه دائمي بين‌المللي اين استان امسال شكسته خواهد شد.
البرز در حالي چهارمين سال استان شدن خود را پشت سر مي‌گذارد كه تاكنون با مشكلات و دردسرهاي فراوان چندين نمايشگاه در نقاط مختلف كرج، مركز استان البرز برپا کرده كه اغلب بخاطر متمركز نبودن امكانات با كاستي و ضعف‌هايي همراه بوده است.
سوله شركت سهام فرش در ميدان استاندارد، ورزشگاه انقلاب اسلامي و اين اواخر محوطه اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان البرز از جمله مكان‌هايي هستند كه ميزبان نمايشگاه‌هاي اقتصادي، تجاري، خدماتي، آموزشي و فرهنگي اين استان بوده است كه به گفته كارشناسان اين وضع به هيچ وجه شايسته البرز با محصولات متنوع و توليداتي با برندهاي بين المللي نيست.
رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت البرز با اشاره به‌وجود شمار زياد واحدهاي توليدي و صنعتي ممتاز و به تبع آن توليد كالاهايي با برند ملي در البرز گفت: بعد از بررسي‌هاي كارشناسي توسط دستگاه‌هاي اجرايي و بازديد از مناطقي كه براي نمايشگاه درنظر گرفته شده بود 5 گزينه انتخاب شد و در حال بررسي و اولويت‌بندي آنها هستيم.
موفق با اشاره به اينكه وجود نمايشگاه علاوه بر معرفي محصولات توليدي در استان مي‌تواند به جذب سرمايه‌گذار در استان كمك كند ادامه داد: اميدواريم با همياري و همكاري مسئولان استان و مديران دستگاه‌هاي اجرايي، امسال كار ساخت سايت نمايشگاهي البرز آغاز شود.
رئيس صنعت، معدن و تجارت استان البرز افزود: هدف ما اين است كه بتوانيم بعد از ايجاد اين سايت تعدادي از نمايشگاه‌هايي كه در تهران برگزار مي‌شد را به دليل مشكلات ترافيك، تراكم، آلودگي‌ها و ساير ملاحظات زيست محيطي پايتخت در اين استان برگزار كنيم.
موفق تأكيد كرد: البرز از نظر زمين وسعت جغرافيايي كوچك است در حالي كه در ساير استان‌ها آنقدر زمين وجود دارد كه بعد از تصويب يك طرح، بلافاصله اجراي آن شروع مي‌شود ولي اين امر در البرز بخاطر كمبود زمين و ديگر محدوديت‌ها كار چندان ساده‌اي نيست.
وي با يادآوري اينكه طبق برآوردهاي كارشناسي اوليه 30تا70 هكتار زمين براي ايجاد اين نمايشگاه مفيد خواهد بود، افزود: پس از بررسي‌هاي به عمل آمده به اين نتيجه رسيديم يك شركت سهامي عام متشكل از تشكل‌هاي خصوصي اصلي استان و مجري شركت نمايشگاهي شكل بگيرد تا اين مجموعه‌ها بتوانند در كنار هم با استفاده از ظرفيت‌هاي موجود يك كار ارزشمند و ماندگار براي استان انجام دهند.

این مطلب را به اشتراک بگذار
WeCreativez WhatsApp Support
ارسال متن آگهی در این قسمت
سلام وقت بخیر