رئیس صنعت، معدن و تجارت استان: طلسم ایجاد نمایشگاه بین‌المللی در البرز شکسته می‌شود

رئیس صنعت، معدن و تجارت استان:  طلسم ایجاد نمایشگاه بین‌المللی در البرز شکسته می‌شود

زهره نصرتی‌فر- ایران البرز /
وجود محلی به عنوان نمایشگاه دائمی برای ارائه محصولات و سایر توانمندی‌های البرز در ‌سال های اخیر بخصوص بعد از ارتقای استانی، به یکی از نیازهای اساسی این استان نوپا تبدیل شده است.
ایرج موفق، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت البرز گفت: طلسم ایجاد محلی برای ساخت نمایشگاه دائمی بین‌المللی این استان امسال شکسته خواهد شد.
البرز در حالی چهارمین سال استان شدن خود را پشت سر می‌گذارد که تاکنون با مشکلات و دردسرهای فراوان چندین نمایشگاه در نقاط مختلف کرج، مرکز استان البرز برپا کرده که اغلب بخاطر متمرکز نبودن امکانات با کاستی و ضعف‌هایی همراه بوده است.
سوله شرکت سهام فرش در میدان استاندارد، ورزشگاه انقلاب اسلامی و این اواخر محوطه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز از جمله مکان‌هایی هستند که میزبان نمایشگاه‌های اقتصادی، تجاری، خدماتی، آموزشی و فرهنگی این استان بوده است که به گفته کارشناسان این وضع به هیچ وجه شایسته البرز با محصولات متنوع و تولیداتی با برندهای بین المللی نیست.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت البرز با اشاره به‌وجود شمار زیاد واحدهای تولیدی و صنعتی ممتاز و به تبع آن تولید کالاهایی با برند ملی در البرز گفت: بعد از بررسی‌های کارشناسی توسط دستگاه‌های اجرایی و بازدید از مناطقی که برای نمایشگاه درنظر گرفته شده بود ۵ گزینه انتخاب شد و در حال بررسی و اولویت‌بندی آنها هستیم.
موفق با اشاره به اینکه وجود نمایشگاه علاوه بر معرفی محصولات تولیدی در استان می‌تواند به جذب سرمایه‌گذار در استان کمک کند ادامه داد: امیدواریم با همیاری و همکاری مسئولان استان و مدیران دستگاه‌های اجرایی، امسال کار ساخت سایت نمایشگاهی البرز آغاز شود.
رئیس صنعت، معدن و تجارت استان البرز افزود: هدف ما این است که بتوانیم بعد از ایجاد این سایت تعدادی از نمایشگاه‌هایی که در تهران برگزار می‌شد را به دلیل مشکلات ترافیک، تراکم، آلودگی‌ها و سایر ملاحظات زیست محیطی پایتخت در این استان برگزار کنیم.
موفق تأکید کرد: البرز از نظر زمین وسعت جغرافیایی کوچک است در حالی که در سایر استان‌ها آنقدر زمین وجود دارد که بعد از تصویب یک طرح، بلافاصله اجرای آن شروع می‌شود ولی این امر در البرز بخاطر کمبود زمین و دیگر محدودیت‌ها کار چندان ساده‌ای نیست.
وی با یادآوری اینکه طبق برآوردهای کارشناسی اولیه ۳۰تا۷۰ هکتار زمین برای ایجاد این نمایشگاه مفید خواهد بود، افزود: پس از بررسی‌های به عمل آمده به این نتیجه رسیدیم یک شرکت سهامی عام متشکل از تشکل‌های خصوصی اصلی استان و مجری شرکت نمایشگاهی شکل بگیرد تا این مجموعه‌ها بتوانند در کنار هم با استفاده از ظرفیت‌های موجود یک کار ارزشمند و ماندگار برای استان انجام دهند.

این مطلب را به اشتراک بگذار