رئیس شورای شهر کرج: باید در برابر رانت خواران تابلوی «ایست» نصب کنیم تصرف ۷۲ هکتار زمین دولتی به بهانه ساخت بیمارستان

رئیس شورای شهر کرج:  باید در برابر رانت خواران تابلوی «ایست» نصب کنیم تصرف ۷۲ هکتار زمین دولتی به بهانه ساخت بیمارستان

باید در برابر زیاده روی رانت‌خواران تابلوی ایست نصب کنیم و اجازه ندهیم منافع شهر و شهروندان زیر پای عده‌ای لگدمال شود.
محمود دادگو، رئیس شورای اسلامی شهر کرج با بیان این مطلب و با انتقاد از سکوت مراجع نظارتی در برابر تصرف بیش از ۷۲ هکتار از زمین‌های دولتی به بهانه ساخت بیمارستان در شهرک حسن آباد توسط یک گروه پزشکی گفت: متأسفانه یک گروه پزشکی در دهه‌های گذشته با ادعای ساخت بیمارستان و مراکز مجهز درمانی نظر موافق مسکن و شهرسازی برای تحویل ۷۲ هکتار زمین با نرخ دولتی را جلب کرده اند که اکنون با گذشت‌سال‌ها حتی آجری روی آجر گذاشته نشده است که نباید اجازه دهیم سرمایه شهر بیش از این در دستان برخی پایمال شود.
وی با یادآوری اینکه کرج از کمبود مراکز درمانی رنج می‌برد و مردم شرایط سختی را به لحاظ نبود بیمارستان‌های مجهز تحمل می‌کنند، گفت: این میلیاردها تومان سرمایه‌ای که می‌تواند برای ارتقای سرانه‌های بهداشت و درمان این کلانشهر تخصیص یابد، اکنون در دست یک گروه پزشکی خاک می‌خورد و آنان به دنبال یافتن فرصتی مناسب برای تبدیل به احسن آن ثانیه شماری می‌کنند و به کمین نشسته‌اند.
دادگو از دستگاه قضایی، سازمان بازرسی کل کشور و سایر دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی خواست، پرونده زمین‌های واگذار شده در حسن‌آباد به این گروه پزشکی را روی میز بگذارند و با بررسی تمامی ابعاد حقوقی و قضایی، نسبت به باز پس گیری آن به عنوان گامی در راستای حفظ حقوق بیت المال اقدام کنند.
به گفته رئیس شورای شهر، این گروه پزشکی از ابتدای تحویل زمین تاکنون حتی قدمی برای ساخت بیمارستان برنداشته و واگذاری زمین به این گروه که فاقد توان فنی و مالی برای انجام چنین کار بزرگی است، اشتباه بوده و اکنون که این حقیقت برای همگان ملموس شده، باید در برابرش ایستاد.
دادگو، همه رسانه‌های استان را برای شفاف‌سازی و بیان واقعیت‌های پشت پرده این زمین فراخواند و اظهار امیدواری کرد: همانطور که اصحاب رسانه با ورود و آگاهسازی سازمان‌های نظارتی و قضایی و به خصوص افکار عمومی تلاش‌ها برای تغییر کاربری زمین‌های باغ سیب را ناکام گذاشتند، اجازه ندهیم میلیاردها تومان سرمایه شهر در زمین‌های حسن آباد به دست نااهلان بیفتد.
وی با توجه به وسعت زیاد این زمین پیشنهاد کرد: طرح ساخت شهرک سلامت که مورد نظر استانداری البرز نیز هست در این زمین اجرا شود.

این مطلب را به اشتراک بگذار