رئيس شوراي اسلامي شهر محمدشهر:   براي تثبيت جايگاه واقعي شوراها تلاش می كنيم

رئيس شوراي اسلامي محمدشهر با اشاره به مظلوميت شوراهاي اسلامي به دليل نوپايي، بر ضرورت ايفاي نقش شوراها در كنار ساير دستگاه‌ها براي اداره امور كشور تأکید كرد.
به گزارش شبكه خبري محمدشهر، كامران محمدي‌نژاد به مناسبت روز شوراها گفت: اميدواريم در آستانه سالروز شوراها بتوانيم با همكاري رسانه ها، رسالت آگاه‌سازي مردم درباره شوراها را به انجام برسانيم.
وي سپس به تاريخچه تشكيل شوراهاي اسلامي پرداخت و گفت: پيام زيبا و محكم
امام خميني‌(ره) كه در ارديبهشت 58 و در روزهاي نخست انقلاب اسلامي صادر شد، نشان مي‌دهد كه ايشان با چه قدرت و استحكامي در تشكيل شوراها اهتمام ورزيدند.
محمدي‌نژاد سپس به قرائت متن فرمان حضرت امام(ره) به اين شرح پرداخت: «در جهت استقرار حكومت مردمي در ايران و حاكميت مردم بر سرنوشت خويش كه از ضرورت‌هاي نظام جمهوري اسلامي است، لازم مي‌دانم بي‌درنگ به تهيه آيين نامه اجرايي شوراها براي اداره امور محله، شهر و روستا در سراسر ايران اقدام و پس از تصويب به دولت ابلاغ کنید تا دولت بلافاصله به مرحله اجرا در آورد.»
وي افزود: متأسفانه بروز جنگ و حوادث ناشي از آن باعث تأخير در تأسيس شوراهاي اسلامي شد كه در نتيجه آن، عقب ماندگي در مسائل شوراها ايجاد شد، كه ما را مجبور مي‌كند براي تثبيت جايگاه واقعي شوراها به طور دائم تلاش كنيم.
رئيس شوراي اسلامي شهر محمدشهر با اشاره به اصل هفتم قانون اساسي درباره تشكيل شوراها، آيات قرآن درباره ضرورت مشورت در امور و اصل 100 قانون اساسي كه اصل تشكيل شوراهاست، گفت: قانونگذار در قانون اساسي تأکید كرده كه هر امري در زمينه‌هاي مختلف از طريق همكاري با مردم با توجه به مقتضيات محلي و با نظارت شوراها بايد انجام پذيرد.
محمدي‌نژاد در این باره ادامه داد: با اين حال، از آنجا كه 6 دوره مجلس شوراي اسلامي بدون وجود شوراهاي اسلامي شهر و روستا تشكيل شد، قانون شوراها مغفول مانده و همه دستگاه‌ها به نبود شوراها عادت كرده‌اند. مقام معظم رهبري هم در دومين ديداري كه اعضاي شوراي شهر تهران در سال 82 با ايشان داشتند، تأکید فرمودند كه وظايفي بر عهده شوراها بوده كه در نبود ايشان، كسان ديگري به وكالت از شوراها اين وظايف را انجام داده اند اما اكنون كه شوراها تشكيل شده‌اند، خودشان بايد وظايفشان را بر عهده بگيرند.
وي با بيان اينكه متن قانون و فرمان حضرت امام(ره) درباره وظايف و حدود اختيارات شوراها صريح است، افزود: حتي در اصل 103 قانون اساسي گفته شده كه استانداران، فرمانداران، بخشداران و ساير مقامات كشوري كه از طريق دولت منصوب مي‌شوند، در حدود وظايف شوراها ملزم به همكاري با آنها هستند.
با اين همه اين اعتقاد بايد براي همه ايجاد شود كه شوراها يكي از اركان جمهوري اسلامي ايران هستند، همان طور كه در اصل هفتم قانون اساسي تصريح شده كه اينها (شوراها) از اركان
تصميم گيري و اداره امور كشور هستند.
محمدي‌نژاد در پايان ضمن تبريك نهم ارديبهشت، سالروز تأسيس شوراها به تمام اعضاي شوراهاي اسلامي شهر و روستا، خلاصه عملكرد مجموعه شوراي اسلامي شهر محمدشهر را از ابتداي دوره چهارم تاكنون به شرح ذيل اعلام كرد:
پيگيري جدي درباره بازگشايي 2 بلوار شهيد بهشتي و بلوار شهدا، كه بعد از 15 سال در آينده نزديك تعريض خواهد شد.
برگزاري نشست‌هاي مكرر با نمايندگان محترم مردم شهرستان كرج در مجلس شوراي اسلامي و مديران كل اداره های استان در راستاي بررسي و رفع مشكلات محمدشهر
پيگيري برای شروع عمليات اجراي طرح پل عابر پياده هوايي بعد از 15 سال با پيگيري‌هاي مردمي، همچنين پيش‌بيني بودجه سه دستگاه پل عابر پياده در بودجه سال 93
پيگيري و نظارت شوراي اسلامي شهر و اجراي پياده رو‌سازي توسط شهرداري از ابتداي ورودي محمدشهر- بلوار شهيد بهشتي
پيگيري و نظارت تا حصول نتيجه درباره رفع معضل خاموشي چندين معبر شهري با توافقات به عمل آمده، همچنین در آينده ساير معابر نيز از روشنايي مناسب برخوردار خواهند شد.
تصويب و جابه جايي بودجه چند طرح در انتهاي سال 92، به‌دليل تأمين نشدن زمين و ساير موارد و صرف آن در ساير طرح‌ها از جمله خريد، پخش آسفالت و زيرسازي و. . .
پيگيري و نظارت بر اجراي نصب ست‌هاي ورزشي در تعدادي از محله‌‎ها توسط شهرداري
پيگيري و نظارت در راستاي ساماندهي تمام تابلوهاي شهر برای جلوگيري از آشفتگي‌هاي بصري
پيگيري و نظارت درباره واحد زيباسازي و اجراي رنگ آميزي، طراحي، نورپردازي و. . . . در معابر شهر توسط شهرداري
پيگيري و نظارت درباره تخريب و بازسازي ميدان يزدي ها و تبديل آن به ميدان “ن و القلم” و ساماندهي ميدان عباس آباد(نورپردازي، روشنايي، زيباسازي، تكميل فضاي سبز و. . . )
در راستاي طرح تكريم ارباب رجوع، پيگيري و تصويب بودجه از سوي شوراي شهر برای اجراي ساختمان معاونت‌هاي فني عمراني و شهرسازي توسط شهرداري، كه قبل از پايان سال به بهره‌برداري رسيد.
تصويب مبلغ30 ميليون تومان، براي
اولين بار برای مساعدت به دانش‌آموزان بي‌بضاعت.
تصويب لوايح درباره مراسم هفته دفاع مقدس، راهيان نور و ساير موارد فرهنگي در شهر
پيگيري و مكاتبات متعدد و برگزاري نشست‌هاي مكرر براي رفع معضلات كمربندي، آرامستان، حريم محمدشهر و… با مديران شهرستاني، استاني و نمايندگان محترم مجلس و…
تشكيل و برگزاري تمام كميسيون‌هاي داخلي شورا و نظارت‌هاي عمراني هفتگي.
برگزاري جلسات متعدد كارشناسي و تخصصي برای تدوين سند چشم‌انداز پنجساله و بيست‌ساله محمدشهر
پيگيري مستمر برای اجراي طرح مترو محمدشهر در سطح شهرستاني، استاني و كشوري
پيگيري و نظارت بر تكميل سالن ورزشي فجر و آماده‌سازي زمين ورزشي روباز محله چمران
بازديدهاي مكرر ميداني از طرح‌هاي در حال اجرا و بررسي مسائل و مشكلات شهري.
حمايت از شبكه خبري محمدشهر به‌عنوان يك پايگاه اطلاع رساني مورد تأييد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و تنها رسانه خبري محمدشهر
اطلاع رساني دقيق در فضاي مجازي از طريق سايت شورا و شبكه خبري محمدشهر، رسانه‌هاي مكتوب و ارسال پيامك به شهروندان
تأکید بر اجراي طرح تكريم ارباب رجوع در مجموعه شوراي اسلامي شهر، شهرداري و ساير اداره‌های محمدشهر
تلاش برای شفاف‌سازي عملكرد مجموعه شوراي اسلامي شهر و شهرداري محمدشهر
پيگيري و برگزاري جلسات متعدد و حمايت‌هاي لازم برای جلوگيري از ساخت و سازهاي مازاد بر پروانه و غيرمجاز
تأکید برای رسيدن به استانداردهاي مطلوب در تمام فعاليت‌هاي اجرايي شهرداري

این مطلب را به اشتراک بگذار
WeCreativez WhatsApp Support
ارسال متن آگهی در این قسمت
سلام وقت بخیر