رئیس جهاد دانشگاهی البرز: فعالیت‌های جهاددانشگاهی بر محور توسعه فرهنگی استوار است

رئیس جهاد دانشگاهی البرز:  فعالیت‌های جهاددانشگاهی  بر محور توسعه فرهنگی استوار است

اساس فعالیت‌های جهاد دانشگاهی بر محوریت توسعه فرهنگی استوار است؛ چرا که فرهنگ نقشی اساسی در ارتقای جامعه دارد.
به گزارش فارس، رئیس جهاد دانشگاهی استان البرز گفت: حرکت سازنده جهاد دانشگاهی در سال ۵۹، از بطن دانشگاه‌های سراسر کشور آغاز شد تا با پاسداری از ارزش‌های اصیل انقلاب اسلامی و تقویت بنیه علمی کشور همت خویش را بر ایجاد ارتباط دوجانبه با دانشگاه و جامعه معطوف کند.
سید علی‌اکبر هاشمی‌راد عمده‌ترین هدف جهاد دانشگاهی را عینیت بخشیدن به آرمان‌های انقلاب اسلامی در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی، تحقق اهداف انقلاب فرهنگی و توسعه فناوری با بهره‌گیری از نیروهای متخصص داخلی دانست و گفت: جهاد دانشگاهی استان البرز به منظور تحقق اهداف مذکور از سال ۹۱ در قالب معاونت‌های فرهنگی، پژوهشی، آموزش و اشتغال فعالیت خود را آغاز کرده است. رئیس جهاد دانشگاهی البرز از حضور فعال این معاونت‌ها در کارگروه‌های تخصصی استانداری سخن به میان آورد و گفت: عضویت در این کارگروه‌ها زمینه آشنایی هرچه بیشتر با مشکلات و خلأهای موجود در استان را فراهم آورده است که این مهم می‌تواند تأثیر بسزایی در افزایش عملکرد جهاد دانشگاهی البرز داشته باشد. وی در ادامه بر اهمیت معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی البرز تأکید کرد و افزود: اساس فعالیت‌های جهاد دانشگاهی بر محوریت توسعه فرهنگی استوار است؛ چرا که فرهنگ نقشی اساسی در ارتقای جامعه دارد.
این مسئول گفت: این نهاد خدمات آموزشی خود را در ۲ بخش بلندمدت و کوتاه‌مدت به شهروندان البرزی ارائه می‌کند. هاشمی‌راد تصریح کرد: در حال حاضر یکهزار و ۴۰۰ دانشجو در مرکز علمی کاربردی واحد هنر استان در قالب رشته‌های فیلم‌سازی، عکاسی، معماری، شهرسازی، گرافیک، نقاشی، نقاشی ایرانی و انیمیشن مشغول
به تحصیل هستند.

این مطلب را به اشتراک بگذار