رئیس انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی استان خبر داد انجمن بیماران کلیوی البرز، میزبان مسافران دیالیزی در نوروز

رئیس انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی استان خبر داد  انجمن بیماران کلیوی البرز، میزبان مسافران دیالیزی در نوروز

در آستانه ایام نوروز قرار داریم، همه به فکر مسافرت‌ها و برنامه‌های تفریحی خود برای تعطیلات نوروزی هستند. در این روزها همه به شادی درکنار خانواده هایشان می‌پردازند اما یادمان نرود بیمارانی هستند که به هر دلیل امکان سفر را ندارند. در این میان شاید بیماران کلیوی به ویژه بیماران دیالیزی با بیشترین مشکل مواجه باشند، زیرا در اکثر موارد شهر مقصد آنان، امکانات لازم را برای رفاه حالشان ندارد. به تازگی با خبر شدیم که انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی استان البرز اقداماتی انجام داده و برنامه‌هایی برای نوروز این عزیزان دارد.
به همین خاطر به دفتر این انجمن که در مرکز شهر کرج قرار دارد سری زدیم تا هم از پیشینه فعالیت این انجمن و هم از برنامه‌های ویژه نوروز آن گزارشی تهیه کنیم. در این میان بیمارانی را مشاهده کردم که در حال دریافت کمک هزینه‌های دارویی و مایحتاج شب عید بودند. آنها تأکید کردند که این کمک هزینه ها ویژه شب عید انجمن است. انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی که در سال ۸۱ با هدف کمک به بیماران و به همت خیران و افراد سرشناس شهر کرج تأسیس شد یکی از ۱۳۳ شعبه حمایت از بیماران کلیوی کشور است. همانطور که اطلاع دارید انجمن خیریه یک NGO (سازمان غیر دولتی) است که هیچ درآمد دولتی ندارد و تمام هزینه‌های بیماران توسط مردم و افراد جامعه پرداخت می‌شود و همچنین اغلب افراد شاغل در انجمن به صورت افتخاری همکاری می‌کنند.
نوع فعالیت‌های انجمن، غیرسیاسی و غیرانتفاعی در زمینه‌های پیشگیری، درمانی، فرهنگی، اجتماعی و . . . با تلاش مستمر در ابعاد مختلف نظیر:
۱- ایجاد بخش‌های دیالیز در بیمارستان‌های غرب استان تهران با همکاری مراجع مرتبط و افراد علاقه‌مند و نیکوکار
۲- آگاه کردن آحاد مردم به ویژه بیماران و اطرافیان آنان از چگونگی سیر بیماری و بهبود بخشیدن وضع او با شرایط موجود از طریق همکاران متخصص و مشاوران روانی و مددکاران اجتماعی
۳- تطبیق اطرافیان با بیمار و پیگیری و رفع مشکلات
۴- اهتمام درجهت پیوند کلیه در افراد دیالیزی
۵- فرهنگ‌سازی برای افزایش سطح آگاهی‌های مردم و از طریق رادیو و جراید منطقه‌ای
۶- مددکاری انجمن جهت مساعدت فکری و مالی به خانواده‌های بیمار دیالیزی یا پیوند کلیوی
۷- اجرای طرح پرداخت مستمری برای مخارج هزینه‌های درمان، دارو، پیوند و …
با توجه به اینکه سال‌های گذشته، بیماران کلیوی که مسافر بودند در زمینه گرفتن نوبت دیالیز و اسکان با مشکلاتی مواجه بودند، مدیران انجمن در سراسر کشور، هماهنگی‌هایی انجام داده اند تا بتوانند در ایام نوروز به بیماران و خانواده هایشان خدمات خوبی را ارائه دهند. در این زمینه انجمن‌ها با بخش‌های دیالیز شهرستان‌ها هماهنگ شده و مکان‌هایی برای اسکان بیماران فراهم کرده اند تا بیماران در ایام نوروز برای مسافرت و دید و بازدید اقوام مشکلی نداشته باشند.
انجمن درکرج توسط خیران خود، آپارتمان‌های مبله در داخل و اطراف شهر تهیه و برای پذیرایی از بیماران و اسکان ۲ یا ۳ روزه در کرج آماده کرده اند در چند سال گذشته در حالی که این امر امکانپذیر نبود و بیمارانی که برای دیالیز می‌آمدند امکان اسکان در شهر را نداشتند ولی در چند سال اخیر اگر بیماری قصد سفر به کرج داشته باشد می‌تواند به شعبه انجمن در شهر خود مراجعه کند و شماره و آدرس شعبه کرج را بگیرد تا زمانی که به کرج می‌آید بتواند از خدمات انجمن استفاده کند همچنین بیماران کرجی که قصد سفر به شهر دیگری را دارند می‌توانند با انجمن تماس گرفته تا با هماهنگی با شهر مقصدشان بتوانند در آنجا نیز سفری با آرامش خیال داشته باشند.
وقتی از مسئول انجمن در استان البرز پرسیدیم که بیماران چگونه از این طرح مطلع می‌شوند گفت: تمام بیماران شناخته شده هستند و زیر پوشش انجمن قرار دارند بنابراین با آنها تماس گرفته و اطلاع داده می‌شود تا بتوانند از این امکانات استفاده کنند.
مجید کرمی افزود: بیماران نیازمند می‌توانند با مراجعه به انجمن و ارائه کارت دیالیز خود، برای مسافرتشان اقدام کنند و همچنین از کمک هزینه دارویی و کمک هزینه مایحتاج شب عید بهره‌مند شوند. که شامل کمک هزینه برای خرید میوه، شیرینی و لباس شب عید برای خانواده‌های نیازمند است تا آنها نیز عید نوروز را زیباتر جشن بگیرند و شادی را مهمان خانه هایشان
کنند.
لازم به ذکر است این انجمن در ایام نوروز نیز به صورت پاره وقت از ۸ صبح تا ۱۲ ظهر پذیرای بیماران و مراجعه‌کنندگان است. بیماران عزیز می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و استفاده از خدمات ویژه نوروزی به دفتر انجمن به آدرس کرج، چهارراه طالقانی شمالی، بوستان شرافت ابتدای خیابان بهار، نبش کوچه شهید صادقی‌نژاد ساختمان خیام، طبقه چهارم واحد ۱۵ مراجعه نموده و یا با شماره تلفن‌های ۳۲۲۶۳۵۸۲ و ۳۲۲۳۱۲۱۳ تماس حاصل کنند.
شما می‌توانید با کمک به انجمن بیماران کلیوی استان البرز، همیار ما در یاری رساندن به بیماران باشید.
شــماره حســاب ۰۱۰۶۰۳۲۱۲۴۰۰۳ آمــاده دریافت کمک‌های نقدی و انسان‌دوستانه شماست.

این مطلب را به اشتراک بگذار