رئيس انجمن خيريه حمايت از بيماران كليوي استان خبر داد  انجمن بيماران كليوي البرز، ميزبان مسافران دياليزي در نوروز

در آستانه ايام نوروز قرار داریم، همه به فكر مسافرت‌ها و برنامه‌هاي تفريحي خود براي تعطيلات نوروزی هستند. در اين روزها همه به شادي دركنار خانواده هايشان مي‌پردازند اما يادمان نرود بيماراني هستند كه به هر دليل امكان سفر را ندارند. در اين ميان شايد بيماران كليوي به ویژه بیماران دياليزی با بيشترين مشكل مواجه باشند، زيرا در اكثر موارد شهر مقصد آنان، امكانات لازم را براي رفاه حالشان ندارد. به تازگی با خبر شديم كه انجمن خيريه حمايت از بيماران كليوي استان البرز اقداماتي انجام داده و برنامه‌هايي براي نوروز اين عزيزان دارد.
به همين خاطر به دفتر اين انجمن كه در مركز شهر كرج قرار دارد سري زديم تا هم از پيشينه فعاليت اين انجمن و هم از برنامه‌هاي ويژه نوروز آن گزارشي تهيه كنيم. در این میان بیمارانی را مشاهده کردم که در حال دريافت كمك هزينه‌هاي دارويي و مايحتاج شب عيد بودند. آنها تأکید کردند که این کمک هزینه ها ويژه شب عيد انجمن است. انجمن خيريه حمايت از بيماران كليوي كه در سال 81 با هدف كمك به بيماران و به همت خيران و افراد سرشناس شهر كرج تأسيس شد يكي از 133 شعبه حمايت از بيماران كليوي كشور است. همانطور كه اطلاع داريد انجمن خيريه يك NGO (سازمان غیر دولتی) است كه هيچ درآمد دولتي ندارد و تمام هزينه‌های بیماران توسط مردم و افراد جامعه پرداخت مي‌شود و همچنين اغلب افراد شاغل در انجمن به صورت افتخاري همكاري می‌کنند.
نوع فعاليت‌هاي انجمن، غيرسياسي و غيرانتفاعي در زمينه‌هاي پيشگيري، درماني، فرهنگي، اجتماعي و . . . با تلاش مستمر در ابعاد مختلف نظیر:
1- ايجاد بخش‌هاي دياليز در بيمارستان‌هاي غرب استان تهران با همكاري مراجع مرتبط و افراد علاقه‌مند و نيكوكار
2- آگاه كردن آحاد مردم به ويژه بيماران و اطرافيان آنان از چگونگي سير بيماري و بهبود بخشيدن وضع او با شرايط موجود از طريق همكاران متخصص و مشاوران رواني و مددكاران اجتماعي
3- تطبيق اطرافيان با بيمار و پیگیری و رفع مشکلات
4- اهتمام درجهت پيوند كليه در افراد دياليزي
5- فرهنگ‌سازي براي افزايش سطح آگاهي‌هاي مردم و از طریق راديو و جرايد منطقه‌اي
6- مددكاري انجمن جهت مساعدت فكري و مالي به خانواده‌هاي بيمار دياليزي يا پيوند كليوي
7- اجراي طرح پرداخت مستمري برای مخارج هزينه‌هاي درمان، دارو، پيوند و …
با توجه به اينكه سال‌هاي گذشته، بيماران كليوي كه مسافر بودند در زمینه گرفتن نوبت دياليز و اسكان با مشكلاتي مواجه بودند، مديران انجمن در سراسر كشور، هماهنگي‌هايي انجام داده اند تا بتوانند در ايام نوروز به بيماران و خانواده هايشان خدمات خوبي را ارائه دهند. در این زمينه انجمن‌ها با بخش‌هاي دياليز شهرستان‌ها هماهنگ شده و مكان‌هايي براي اسكان بيماران فراهم كرده اند تا بيماران در ايام نوروز براي مسافرت و ديد و بازديد اقوام مشكلي نداشته باشند.
انجمن دركرج توسط خيران خود، آپارتمان‌هاي مبله در داخل و اطراف شهر تهيه و برای پذيرايي از بيماران و اسکان 2 يا 3 روزه در كرج آماده کرده اند در چند سال گذشته در حالی که این امر امکانپذیر نبود و بيماراني كه براي دياليز مي‌آمدند امكان اسكان در شهر را نداشتند ولي در چند سال اخیر اگر بيماري قصد سفر به كرج داشته باشد مي‌تواند به شعبه انجمن در شهر خود مراجعه کند و شماره و آدرس شعبه كرج را بگيرد تا زماني که به كرج مي‌آيد بتواند از خدمات انجمن استفاده كند همچنين بيماران كرجي كه قصد سفر به شهر ديگري را دارند مي‌توانند با انجمن تماس گرفته تا با هماهنگی با شهر مقصدشان بتوانند در آنجا نيز سفري با آرامش خيال داشته باشند.
وقتي از مسئول انجمن در استان البرز پرسيديم كه بيماران چگونه از اين طرح مطلع مي‌شوند گفت: تمام بيماران شناخته شده هستند و زیر پوشش انجمن قرار دارند بنابراین با آنها تماس گرفته و اطلاع داده مي‌شود تا بتوانند از اين امكانات استفاده كنند.
مجید کرمی افزود: بيماران نيازمند مي‌توانند با مراجعه به انجمن و ارائه كارت دياليز خود، براي مسافرتشان اقدام كنند و همچنين از كمك هزينه دارويي و كمك هزينه مايحتاج شب عيد بهره‌مند شوند. که شامل كمك هزينه براي خريد ميوه، شيريني و لباس شب عيد براي خانواده‌های نیازمند است تا آنها نيز عيد نوروز را زيباتر جشن بگيرند و شادي را مهمان خانه هايشان
کنند.
لازم به ذكر است این انجمن در ايام نوروز نيز به صورت پاره وقت از 8 صبح تا 12 ظهر پذيراي بيماران و مراجعه‌كنندگان است. بيماران عزيز مي‌توانند برای كسب اطلاعات بيشتر و استفاده از خدمات ويژه نوروزي به دفتر انجمن به آدرس كرج، چهارراه طالقاني شمالي، بوستان شرافت ابتداي خيابان بهار، نبش كوچه شهيد صادقي‌نژاد ساختمان خيام، طبقه چهارم واحد 15 مراجعه نموده و يا با شماره تلفن‌هاي 32263582 و 32231213 تماس حاصل کنند.
شما مي‌توانيد با كمك به انجمن بيماران كليوي استان البرز، همیار ما در ياري رساندن به بيماران باشيد.
شــماره حســاب 0106032124003 آمــاده دريافت کمک‌هاي نقدي و انسان‌دوستانه شماست.

این مطلب را به اشتراک بگذار
WeCreativez WhatsApp Support
ارسال متن آگهی در این قسمت
سلام وقت بخیر