رئيس انجمن حمايت از حقوق مصرف‌كنندگان البرز: انجمن، يك نهاد مردمي براي حمايت از  حقوق مصرف‌كنندگان در البرز است

امين صادقي فرد
رئيس انجمن حمايت از حقوق مصرف‌كنندگان البرز گفت: ماهيت اين انجمن يك نهاد مردمي بدون وابستگي به سازمان‌ها و دستگاه‌هاي اجرايي دولتي است و مدافع حقوق مصرف‌كنندگان در استان به‌شمار مي‌رود.
شريف حميدوند با اشاره به اينكه قانون حقوق مصرف‌كنندگان در سال 88 به تصويب رسيده است، افزود: اين انجمن داراي پشتوانه قانوني است و مي‌تواند اجحاف‌كنندگان به حقوق مصرف‌كنندگان را به مراجع قضايي معرفي و پيشنهاد جريمه كند.
وي تأكيد كرد: اين در حالي است كه پيش از اين جايگاه و حقوق مصرف‌كنندگان در مثلث توليد، توزيع و مصرف در كل كشور ناديده گرفته شده بود و بالطبع زمينه ساز تضييع حقوق مصرف‌كنندگان، خريداران و دريافت‌كنندگان خدمات را نيز فراهم ساخته بود.
حميدوند با اشاره به اينكه اكنون حدود 150 اتحاديه توليدي و توزيعي در استان البرز فعال است، يادآور شد: با توجه به اصلاح ماده 48 و كميسيون نظارت بر اتحاديه‌ها و مجامع صنفي، اكنون شرايط بهتري براي انجمن حمايت ايجاد شد تا بتواند با همكاري در زمينه‌هاي مختلف از جمله استاندارد و محيط زيست نيز از حقوق مصرف‌كنندگان دفاع كند.
وي گفت: عضويت انجمن در شوراي تنظيم بازار مزيت ديگري است كه كمك مؤثري به نقش و جايگاه اين نهاد مردمي داشته و موجب شده با حضور در اين شورا درباره نرخ‌گذاري كالا و خدمات نقش مؤثري ايفا كند.
رئيس انجمن حمايت از مصرف‌كنندگان استان البرز گفت: البته نهادها و سازمان‌هاي ديگري درباره اعاده حقوق مصرف‌كنندگان در كشور فعال است اما آنچه واجد اهميت است اين است كه اين انجمن مربوط به خود مردم و براي مردم است، بنابراين لازم است به اين انجمن اعتماد كنند و اگر اعلام مي‌شود كه كالا يا ميوه‌اي به اندازه كافي در بازار موجود است، از آن كالا و ميوه فقط در حد رفع نياز خريداري كنند.
حميدوند افزود: مردم اطمينان داشته باشند به درخواست‌ها و اعتراض‌هاي آنان نسبت به تخلف برخي اصناف در اسرع وقت در اين انجمن رسيدگي مي‌شود به نحوي كه حتي در مواردي برخي اعضا براي پيگيري تماس يك شهروند، شخصا به محل مورد نظر مراجعه و پس از تاييد صحت موضوع، روند پيگيري قانوني آن را آغاز و تا مرحله آخر به آن رسيدگي مي‌كنند.
وي با يادآوري اينكه براي طرح شكايت لازم است فاكتور خريد يا رسيد پرداخت پول توسط خريداران ارائه شود، گفت: عموم مردم و شهروندان مي‌توانند علاوه بر تلفن 124 كه مي‌تواند آنان را به اين انجمن ارتباط دهد، از سه خط تلفن ديگر شامل 33523027 – 33526087 – 33523027 استفاده كنند و براي طرح شكايت در صورت نياز نيز به صورت حضوري در انجمن حضور يابند.

این مطلب را به اشتراک بگذار
WeCreativez WhatsApp Support
ارسال متن آگهی در این قسمت
سلام وقت بخیر