رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان البرز: بخش خصوصی خود را در رفع مشکلات اقتصادی کشور سهیم می‌داند

بخش خصوصی خود را در رفع مشکلات اقتصادی کشور سهیم می‌داند و برای همکاری همه جانبه با دولت به‌منظور برون رفت از این مشکلات در جهت مهار و کنترل تورم آمادگی دارد. به گزارش صدا و سیمای مرکز البرز، حسین طوسی، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان البرز با بیان این مطلب در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی با حضور سیدحمید طهایی استاندار البرز با ارائه گزارشی از نحوه برگزاری جلسات این شورا و فعالیت اتاق از بدو تأسیس افزود: اتاق بازرگانی به عنوان پارلمان بخش خصوصی و محل فعالیت و رفت و آمد فعالان اقتصادی استان البرز در زمینه تولید در بخش‌های مختلف صنعت و کشاورزی پیشرو بوده و دارای قابلیت‌های خاص و بی‌نظیری است. وی با اشاره به نقش اتاق بازرگانی به عنوان مشاور سه قوه تأکید کرد: طبق قانون «بهبود مستمر محیط کسب و کار» تاکنون توانسته ایم جلسه های شورای گفت‌وگو و کارگروه‌های آن را به‌طور مستمر برگزار کنیم که نتایج حاصل از آن به رفع برخی مشکلات فعالان اقتصادی منجر شده است.
رئیس اتاق بازرگانی البرز گفت: با همکاری دادگستری البرز برای حمایت از سرمایه گذاری، کمیته حمایت قضایی از سرمایه‌گذاران در استان تشکیل و جلسه ها و تصمیم‌های نتیجه بخشی در جهت تولید اتخاذ شده است، همچنین برای جلوگیری از اطاله دادرسی و حضور فعالان اقتصادی در محاکم قضایی مرکز داوری اتاق بازرگانی البرز با همکاری مرکز داوری اتاق بازرگانی ایران و دادگستری کل استان تشکیل و مشغول فعالیت است.
طوسی افزود: برگزاری کمیسیون‌های تخصصی در اتاق، تشکیل کلاس‌های آموزشی برای فعالان اقتصادی، اعزام و پذیرش هیأت‌های تجاری و عقد تفاهمنامه‌های تجاری و سرمایه‌گذاری از دیگر فعالیت‌های اتاق البرز است.
وی با اشاره به فضای جدید سیاسی و اقتصادی در دولت تدبیر و امید از جمله در استان البرز، گفت: امید می‌رود برخی مشکلات اقتصادی و بوروکراسی‌های اداری که زمینه ساز کاهش تولید در بخش صنعت شده بود بتدریج برطرف و با دید کارشناسانه و همکاری همه‌جانبه موجب تقویت و رونق تولید شود.
در ادامه این جلسه، رؤسای کارگروه‌های تخصصی تولید و خدمات و بازرگانی گزارشی از روند برگزاری و مصوبه های شورا به اعضا ارائه کردند.

این مطلب را به اشتراک بگذار