دکتر حسن صالحی عنوان کرد: صداقت، درستکاری و آرامش، شاخصه دولت تدبیر و امید

دکتر حسن صالحی عنوان کرد: صداقت، درستکاری و آرامش، شاخصه دولت تدبیر و امید

البرزی‌های خونگرم و قدرشناس یک سالگی دولت تدبیر و امید را در همایشی با عنوان «انتظار و امید» جشن گرفتند.
به گزارش ایران، این جشن با حضور حجت الاسلام مجید انصاری معاون پارلمانی رئیس جمهوری، شماری از مدیران و مسئولان، ایثارگران، خانواده معظم شهدا، جانبازان و جمعیتی انبوه از مردم در سالن شهیدان‌نژاد فلاح کرج برگزار شد.
پس از پخش تصاویری از فعالیت‌های ستاد دکتر روحانی در البرز، رضا رشیدپور مجری برنامه با تجلیل از شهدا، جانبازان و ایثارگران در سخنانی با مضامینی از قبیل به یاد تمامی غیورمردانی که هنوز ریه‌هایشان بوی گاز خردل می‌دهد، چشمان تیزبینی که تقدیم این سرزمین شد تا امروز نافذتر ببینیم، بزرگمردانی که چرخ صندلی‌شان تا انتهای تاریخ می‌چرخد تا مدار زندگی ما بچرخد و شهدای گلگون کفنی که همگی وامدار آنان هستیم، دکتر حسن صالحی را روی ویلچر به عنوان نخستین سخنران دعوت کرد.
صالحی که ۲ پایش را در دفاع از ایران اسلامی فدا کرده در میان ابراز احساسات جمعیت که ایستاده او را تشویق می‌کردند پشت تریبون قرار گرفت و گفت: نسیم انقلاب اسلامی ایران ۳۵ سال پیش وزیدن گرفت و موجب شد ما در فضای معنوی اسلام تنفس کنیم، امروز خدای بزرگ را شاکریم که بار دیگر بر ما منت نهاد و فردی از انقلابیون قبل و بعد از انقلاب، مردی از سلاله روحانیت توسط مردم انتخاب و به عنوان رئیس جمهوری برگزیده شد.
وی که رئیس ستاد انتخاباتی دکتر روحانی در البرز بوده است، ادامه داد: مقام معظم رهبری سال ۹۲ را سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی نام نهادند و مردم شهیدپرور ایران در پاسخ به ندای رهبر معظم انقلاب، پای صندوق‌های رأی با حضوری آگاهانه، رئیس جمهوری دولت تدبیر و امید را انتخاب کردند.
صالحی با مکث روی عبارت تدبیر و امید گفت: یادم نمی‌رود شهید مظلوم بهشتی که می‌فرمودند «یأس از گناهان کبیره است و تدبیر و امید نیز برگرفته از عقلانیت و اعتدال»، در واقع به نوعی تأکید بر این نکته است.
این جانباز تأکید کرد: وقتی این دولت می‌بیند در سبد کالای مردم از سوی بالاترین مقام دولت اشکالی به‌وجود آمده با شجاعت از مردم عذرخواهی می‌کند و این یکی از شاخصه‌های ارزشمند دولت تدبیر و امید است.
وی گفت: به برکت دولت تدبیر و امید، حماسه اقتصادی از سال ۹۲ پایه‌گذاری شد و توانست افسار تورم را بکشد و با تأسی به ابلاغیه و فرمایشات مقام معظم رهبری سیاست‌های کلان اقتصاد مقاومتی را دنبال کند.
صالحی با محور قرار دادن شعار «اعتدال» و دوری جستن از افراط و تفریط تأکید کرد: کافی است کسانی که راه افراط و تفریط را پیش گرفته‌اند نگاهی به همسایگان در شرق و غرب بیندازند و ببینند ما اکنون در جزیره آرامش با سکانداری از سلاله رسول اکرم(ص) در این کشور زندگی می‌کنیم.
رئیس ستاد دکتر روحانی در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، مدیریت جهادی را خدمت عاشقانه به مردم توصیف کرد و گفت: هدف همه مدیریت‌های جهادی برگرفته از همین روحیه است که خدمت عاشقانه به مردم را برای جلب رضای خداوند انجام می‌دهند.
وی صداقت، درستکاری، آرامش و توجه به نیارهای مردم را از دیگر شاخصه‌های دولت تدبیر و امید برشمرد و تأکید کرد: دکتر روحانی در سالگرد دولت تدبیر و امید باز هم تاکید کرده پای شعارهایی که دادیم، ایستاده ایم.
صالحی به سوابق سیدحمید طهایی استاندار البرز اشاره کرد و گفت: ‌سال ها سابقه خدمت در دولت‌های نهم و دهم همراه با تفکر اعتدالی موجب شده در انجام مسئولیت هایش موفق باشد ولی استان ما تا پیدا کردن قواره یک استان، گام‌های زیادی در پیش دارد.
وی در عین حال با آرزوی موفقیت برای تمامی فرمانداران، شهرداران، اعضای شوراهای اسلامی، مدیران استان، جوانان، زنان و دختران و همه کسانی که در راستای رشد و اعتلای این استان گام بر می‌دارند، افزود: به یاد داشته باشید آنانی که در انتخابات ۲۴ خرداد ماه رقیب ما بودند، امروز رفیق ما هستند و همگی باید در مسیر سربلندی و عزت ایران اسلامی
حرکت کنیم.
استاندار البرز نیز در این آیین، خدمت‌گزاری در این استان را توفیقی برای خود دانست و گفت: البرز نیازمند یاری مردم و دولتمردان است و امیدواریم با اخلاص و انگیزه، آنچه در توان داریم در خدمت مردم شریف این استان بکار گیریم.
سیدحمید طهایی با اشاره به اینکه مردم سال گذشته صادقانه پای صندوق‌های رأی حاضر شدند و حماسه سیاسی را رقم زدند، افزود: همانگونه که رئیس جمهوری گفت این انتخابات حماسه‌ای بود که به دست مردم آفریده شد و اقتدار و عزت نظام جمهوری اسلامی را اعتلا بخشید.
معاون پارلمانی رئیس جمهوری نیز در این جشن با اشاره به آیه‌ای از قرآن کریم مبنی بر اینکه خداوند سرنوشت هیچ ملتی را تغییر نمی‌دهد مگر با اراده مردم گفت: بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران نیز همچون سایر هدایتگران با کمک مردم سرنوشت ملت را تغییر داد.
حجت الاسلام مجید انصاری با بیان اینکه پیروزی انقلاب نشانه بزرگی از حضور مردم در صحنه است که در طول ۳۵ سال بارها تکرار شده، افزود: پیروزی انقلاب اسلامی با تکیه بر ایمان و اعتقاد و باور به اینکه «ما می‌توانیم» رقم خورد و در واقع پیروزی انقلاب اسلامی نشانه بزرگی از «ما می‌توانیم» بود.
وی، ترویج گفتمان مردم سالاری، انتخابات ۲۴ خردادماه ۹۲ را زمینه‌ساز سپردن سکان افراطی‌گری به اعتدل طلبی دانست و بیان کرد: پیشتازان از جنس تدبیر و تحول خواهی در کشور با همت مردان و زنان بزرگ، آگاه و فرهیخته میدان سیاست را تغییر داده و سکان افراط را به اعتدال واگذار کردند.
انصاری با تأکید بر اینکه اداره کشور با افراط و تفریط امکان‌پذیر نیست و تحولات اخیر منطقه حاصل بذر تلخ افراطی گری است، گفت: در چنین شرایطی که همه ثمرات افراط گرایی را شاهد هستیم اجازه ندهیم عقلانیت جایگزین خشونت
طلبی شود.
معاون پارلمانی رئیس‌جمهوری ضمن آرزوی موفقیت برای آبادانی کشور، البرز تازه تأسیس را به عنوان قلب ایران در جوار پایتخت نامید و گفت: با تدبیر استاندار و حمایت دولت تدبیر و امید آنگونه که در ‌شأن مردم شریف استان است شاهد توسعه این استان خواهیم بود. اجرای برنامه‌های متنوع و شاد از دیگر بخش های جشن البرزنشینان در یک سالگی دولت تدبیر و امید با عنوان همایش «انتظار و امید» بود.

این مطلب را به اشتراک بگذار