دکتر حسن صالحی عنوان کرد: صداقت، درستکاری و آرامش، شاخصه دولت تدبیر و امید

البرزي‌هاي خونگرم و قدرشناس يك سالگي دولت تدبير و اميد را در همايشي با عنوان «انتظار و اميد» جشن گرفتند.
به گزارش ایران، اين جشن با حضور حجت الاسلام مجيد انصاري معاون پارلماني رئيس جمهوري، شماري از مديران و مسئولان، ايثارگران، خانواده معظم شهدا، جانبازان و جمعيتي انبوه از مردم در سالن شهيدان‌نژاد فلاح كرج برگزار شد.
پس از پخش تصاويري از فعاليت‌هاي ستاد دكتر روحاني در البرز، رضا رشيدپور مجري برنامه با تجليل از شهدا، جانبازان و ايثارگران در سخناني با مضامينی از قبیل به ياد تمامي غيورمرداني كه هنوز ريه‌هايشان بوي گاز خردل مي‌دهد، چشمان تيزبيني كه تقديم اين سرزمين شد تا امروز نافذتر ببینيم، بزرگمرداني كه چرخ صندلي‌شان تا انتهاي تاريخ مي‌چرخد تا مدار زندگي ما بچرخد و شهداي گلگون كفني كه همگي وامدار آنان هستيم، دكتر حسن صالحي را روي ويلچر به عنوان نخستين سخنران دعوت كرد.
صالحي كه 2 پايش را در دفاع از ايران اسلامي فدا كرده در ميان ابراز احساسات جمعيت كه ايستاده او را تشويق مي‌كردند پشت تريبون قرار گرفت و گفت: نسيم انقلاب اسلامي ايران 35 سال پيش وزيدن گرفت و موجب شد ما در فضاي معنوي اسلام تنفس كنيم، امروز خداي بزرگ را شاكريم كه بار ديگر بر ما منت نهاد و فردي از انقلابيون قبل و بعد از انقلاب، مردي از سلاله روحانيت توسط مردم انتخاب و به عنوان رئيس جمهوري برگزيده شد.
وي كه رئيس ستاد انتخاباتي دكتر روحاني در البرز بوده است، ادامه داد: مقام معظم رهبري سال 92 را سال حماسه سياسي و حماسه اقتصادي نام نهادند و مردم شهيدپرور ايران در پاسخ به نداي رهبر معظم انقلاب، پاي صندوق‌هاي رأي با حضوري آگاهانه، رئيس جمهوري دولت تدبير و اميد را انتخاب كردند.
صالحي با مكث روي عبارت تدبير و اميد گفت: يادم نمي‌رود شهيد مظلوم بهشتي كه مي‌فرمودند «يأس از گناهان كبيره است و تدبير و اميد نيز برگرفته از عقلانيت و اعتدال»، در واقع به نوعي تأكيد بر اين نكته است.
اين جانباز تأكيد كرد: وقتي اين دولت مي‌بيند در سبد كالاي مردم از سوی بالاترین مقام دولت اشكالي به‌وجود آمده با شجاعت از مردم عذرخواهي مي‌كند و اين يكي از شاخصه‌هاي ارزشمند دولت تدبير و اميد است.
وي گفت: به بركت دولت تدبير و اميد، حماسه اقتصادي از سال 92 پايه‌گذاري شد و توانست افسار تورم را بكشد و با تأسي به ابلاغيه و فرمايشات مقام معظم رهبري سياست‌هاي كلان اقتصاد مقاومتي را دنبال كند.
صالحي با محور قرار دادن شعار «اعتدال» و دوري جستن از افراط و تفريط تأكيد كرد: كافي است كساني كه راه افراط و تفريط را پيش گرفته‌اند نگاهي به همسايگان در شرق و غرب بيندازند و ببينند ما اكنون در جزيره آرامش با سكانداري از سلاله رسول اكرم(ص) در اين كشور زندگي مي‌كنيم.
رئيس ستاد دكتر روحاني در يازدهمين دوره انتخابات رياست جمهوري، مديريت جهادي را خدمت عاشقانه به مردم توصيف كرد و گفت: هدف همه مديريت‌هاي جهادي برگرفته از همين روحيه است كه خدمت عاشقانه به مردم را براي جلب رضاي خداوند انجام مي‌دهند.
وي صداقت، درستكاري، آرامش و توجه به نيارهاي مردم را از ديگر شاخصه‌هاي دولت تدبير و اميد برشمرد و تأكيد كرد: دكتر روحاني در سالگرد دولت تدبير و اميد باز هم تاكيد كرده پاي شعارهايي كه داديم، ايستاده ايم.
صالحي به سوابق سيدحميد طهايي استاندار البرز اشاره كرد و گفت: ‌سال ها سابقه خدمت در دولت‌هاي نهم و دهم همراه با تفكر اعتدالي موجب شده در انجام مسئوليت هايش موفق باشد ولي استان ما تا پيدا كردن قواره يك استان، گام‌هاي زيادي در پيش دارد.
وي در عين حال با آرزوي موفقيت براي تمامي فرمانداران، شهرداران، اعضاي شوراهاي اسلامي، مديران استان، جوانان، زنان و دختران و همه كساني كه در راستای رشد و اعتلاي اين استان گام بر مي‌دارند، افزود: به ياد داشته باشيد آناني كه در انتخابات 24 خرداد ماه رقيب ما بودند، امروز رفيق ما هستند و همگي بايد در مسير سربلندي و عزت ايران اسلامي
حركت كنيم.
استاندار البرز نيز در اين آيين، خدمت‌گزاري در اين استان را توفيقي براي خود دانست و گفت: البرز نيازمند ياري مردم و دولتمردان است و اميدواريم با اخلاص و انگيزه، آنچه در توان داريم در خدمت مردم شريف اين استان بكار گيريم.
سيدحميد طهايي با اشاره به اينكه مردم سال گذشته صادقانه پاي صندوق‌هاي رأي حاضر شدند و حماسه سياسي را رقم زدند، افزود: همانگونه كه رئيس جمهوري گفت اين انتخابات حماسه‌اي بود كه به دست مردم آفريده شد و اقتدار و عزت نظام جمهوري اسلامي را اعتلا بخشيد.
معاون پارلماني رئيس جمهوري نيز در اين جشن با اشاره به آيه‌اي از قرآن كريم مبني بر اينكه خداوند سرنوشت هيچ ملتي را تغيير نمي‌دهد مگر با اراده مردم گفت: بنيانگذار جمهوري اسلامي ايران نيز همچون ساير هدايتگران با كمك مردم سرنوشت ملت را تغيير داد.
حجت الاسلام مجيد انصاري با بيان اينكه پيروزي انقلاب نشانه بزرگي از حضور مردم در صحنه است كه در طول 35 سال بارها تكرار شده، افزود: پيروزي انقلاب اسلامي با تكيه بر ايمان و اعتقاد و باور به اينكه «ما مي‌توانيم» رقم خورد و در واقع پيروزي انقلاب اسلامي نشانه بزرگي از «ما مي‌توانيم» بود.
وي، ترويج گفتمان مردم سالاري، انتخابات 24 خردادماه 92 را زمينه‌ساز سپردن سكان افراطي‌گري به اعتدل طلبي دانست و بيان كرد: پيشتازان از جنس تدبير و تحول خواهي در كشور با همت مردان و زنان بزرگ، آگاه و فرهيخته ميدان سياست را تغيير داده و سكان افراط را به اعتدال واگذار كردند.
انصاری با تأكيد بر اينكه اداره كشور با افراط و تفريط امكان‌پذير نيست و تحولات اخير منطقه حاصل بذر تلخ افراطي گري است، گفت: در چنين شرايطي كه همه ثمرات افراط گرايي را شاهد هستيم اجازه ندهيم عقلانيت جايگزين خشونت
طلبي شود.
معاون پارلماني رئيس‌جمهوری ضمن آرزوي موفقيت براي آباداني كشور، البرز تازه تأسيس را به عنوان قلب ايران در جوار پايتخت ناميد و گفت: با تدبير استاندار و حمايت دولت تدبير و اميد آنگونه كه در ‌شأن مردم شريف استان است شاهد توسعه اين استان خواهيم بود. اجراي برنامه‌هاي متنوع و شاد از ديگر بخش هاي جشن البرزنشينان در يك سالگي دولت تدبير و اميد با عنوان همايش «انتظار و اميد» بود.

این مطلب را به اشتراک بگذار
WeCreativez WhatsApp Support
ارسال متن آگهی در این قسمت
سلام وقت بخیر