دومین جشنواره مطبوعات و رسانه های استان البرز به کار خود پایان داد

دومین جشنواره مطبوعات و رسانه های استان البرز به کار خود پایان داد
مراسم اختتامیه دومین جشنواره مطبوعات و رسانه های البرز ، عصر دیروز در سالن استاد سیروس صابر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز، مراسم اختتامیه دومین جشنواره مطبوعات و خبرگزاری های استان البرز با حضور مهندس طهایی ، استاندار البرز ، حسینی کاشانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی ، داریوش شهابی فرد ، مدیرعامل خانه مطبوعات البرز و سایر مسئولان این استان و شماری از اهالی رسانه البرز عصر شنبه ۱۷ مردادماه مصادف با روز خبرنگار در سالن استاد سیروس صابر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در کرج برگزار شد و نفرات برتر این جشنواره معرفی شدند.

282278_orig

در این جشنواره که در بخش های سرمقاله و یادداشت، مقاله، تحلیل و تفسیر، تیتر، خبر، گزارش، مصاحبه، عکس، طنز و کارکاتور و صفحه آرایی و گرافیک مطبوعاتی برگزار شد، از میان هزار و ۵۵ اثر ۳۹ اثر برتر شناخته شد.
در این مراسم ابتدا گروه دف نوازان به سرپرستی افشین خلج برای دقایقی خبرنگاران را مهمان نوای سازهای خویش کردند.

282269_orig

افشین سخایی مجری این برنامه در ادامه از حاضران خواست به نشانه ادای احترام و به یاد خبرنگاران فقید و درگذشته البرز مرحومه شیما خاکدامن، مرحوم احمد آرمون، مهدی انصاری نسب و هنرمند سعید جهانیان یک دقیقه سکوت و قیام کنند.
داوری دومین جشنواره را محمد سلطانی فر، دکتر احمد میر عابدینی، محمود مختاری، علی اکبر قاضی زاده، فریدون صدیقی، احسان پوری،علیرضا کتابدار و گیتا علی آبادی بر عهده داشتند.
از رتبه‌های اول تا سوم این جشنواره به ترتیب با اهدای یک، نیم و ربع سکه بهار آزادی، لوح تقدیر و تندیس جشنواره تقدیر شد.
در این جشنواره از مجموع یک هزارو ۵۵ اثر ۳۹ اثر به عنوان برتر شناخته شد.

282271_orig

این جشنواره در ۹ بخش اصلی و یک بخش ویژه در۳۴ محور برگزار شد که هر خبرنگار می‌توانست در سه محور شرکت کند.
المیرا اگیر، خبرنگار سرویس اجتماعی خبرگزاری ایسنای البرز در دومین جشنواره مطبوعات استان البرز در دو بخش تیتر و گزارش‌نویسی موفق به کسب رتبه اول شد.
المیرا اگیر درسه بخش تیتر، گزارش نویسی و مصاحبه شرکت و در مجموع هفت اثر به دبیرخانه ارسال کرده بود.
در این جشنواره به تشخیص و صلاحدید داوران در برخی از بخش‌ها از جمله خبر نفر اول، دوم و شایسته تقدیر وجود نداشت و تنها نفر سوم معرفی شد.
المیرا اگیر، در بخش تیتر برای «چانه‌هایی که برسر کرایه گرم می‌شود» و در بخش گزارش‌نویسی هم برای گزارش «دهقان فداکار از قطار خاطرات جا ماند» موفق به کسب رتبه اول شد.

282289_orig

مهدی جابری نفر اول بخش مصاحبه بود که جایزه خود را به ملیکا دختر ۲ ساله نظرآبادی که مبتلا به بیماری “ایکتیوز” است، تقدیم کرد.
مژگان السادات سجادی از خبرگزاری ایرنا و صفدر جگروند از نشریه البرز فردا به عنوان رتبه دوم و الناز جعفری و فتانه احدی هردو از روزنامه همشهری در جایگاه سوم قرار گرفتند.
در بخش سرمقاله علی سلمانزاده از روزنامه پیام زمان رتبه دوم و الهام آمرکاشی و ام البنین خانی نژاد از روزنامه پیام آشنا رتبه سوم کسب کردند. همچنین دراین بخش زرنوش محمدی، نسترن کیوانپور به عنوان شایسته تقدیر از پیام آشنا معرفی شدند.
وی افزود:در بخش مقاله و تحلیل و تفسیر سید رضا جمشیدی از روزنامه ایران اول، ابراهیم رضاپور از نشریه البرز فردا دوم و سید نصر الدین میر عربشاهی از روزنامه جام جم سوم شدند.
در این بخش خدیجه ثنایی فراز هفته نامه پژواک البرز، مهدی جعفری از نشریه پیام سپیدار و انسیه معماریان ازنشریه مهر تابان در شایستگان تقدیر اعلام شدند.
در بخش مصاحبه مهدی جابری از خبرگزاری تسنیم رتبه اول، مریم رویت وند غیاثوند از نشریه فاروس و زهرا کورانی از نشریه البرز فردا هردو نفر دوم و آرش عبدی از روزنامه پیام آشنا رتبه سوم کسب کردند. دراین بخش سارا ایمانی از روزنامه همشهری در خور شایسته تقدیر معرفی شد.
در بخش عکس صمد کردی از خبرگزاری ایسنا رتبه اول، حسن سمیعی از خبرگزاری مهر دوم و ثنا سخنگو از پیام آشنا در جایگاه سوم معرفی شد.
همچنین یکی از آثار حسن سمعیی در خور شایسته شناخته شد.

282290_orig

هیات داوران جشنواره در بخش صفحه آرایی و گرافیک مطبوعاتی رقیه منیری پیر سلطان از روزنامه الکترونیکی پایگاه مدیریت شهری شهرداری کرج به عنوان نفر اول و مهدی عسگری مورودی از نشریه هفتادو هفت به عنوان نفر دوم و احسان فلاحت پیشه از نشریه پیام سپیدار و سید جواد نقویان از روزنامه پیام زمان هردو نفر به عنوان نفرات سوم معرفی کرد.
در بخش خبر فرهاد قنبری از روزنامه جام جم و ستاره محمدی از خبرگزاری تسنیم هر دو نفر در جایگاه سوم قرار گرفتند.
در بخش ظنز و کاریکاتور ناصر مجرد از روزنامه اقتصاد پویا به عنوان نفر برتر شناخته شد.
هیات داوران جشنواره در بخش ویژه نیز عبدالرحمان کمالی از نشریه البرز فردا به عنوان نفر اول مرتضی اکبری ازپایگاه مدیریت شهری به عنوان نفر دوم ومهدی خلیلی ازروزنامه اقتصاد برتر به عنوان نفر سوم معرفی کردند.
در این جشنواره از علیرضا اکبری ریحانی به عنوان پیشکسوت خبر و موسی کوره ای به عنوان عکاس پیشکسوت از ایرنا تجلیل شد.

این جشنواره با اهدا جوائز و لوح سپاس به برترین ها به کار خود پایان داد.

منبع خبر وب سایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

این مطلب را به اشتراک بگذار