دومین کارخانه صنایع غذایی ۲۰۲ در البرز گشایش یافت

مریم شقاقی – ایران البرز/
دومین کارخانه صنایع غذایی ۲۰۲، با حضور سیدطاهرطاهری استاندار البرز، مهدی خلج رئیس سازمان دامپزشکی کشور، مدیرعامل و جمعی از مدیران صنعتی استان گشایش یافت.
شرکت صنایع غذایی پاک تلیسه با مدیریت مهندس علیمردانی با برند تجاری ۲۰۲ از سال ۱۳۵۸ در زمینه تولید فرآورده‌های گوشتی فعالیت خود را آغاز کرد.
این شرکت با راه‌اندازی کارخانه جدید خود در زمینی به وسعت ۱۸هزار مترمربع در منطقه چهارباغ و با هدف تأمین کیفیت و نوآوری بیشتر در تولید انواع محصولات پروتئینی، به عنوان یکی از بزرگترین شرکت‌های فرآورده‌های گوشتی، انواع محصولات شامل برگرها، پیتزاهای آماده، پنیر پیتزا، سوسیس و کالباس، انواع غذاهای آماده؛ گوشت‌های فرآوری شده کبابی و.. تولید می‌کند.
استفاده از مرغوب‌ترین و بهترین مواد اولیه سالم برای تولید محصولات، بهره‌گیری از مدرن‌ترین ماشین آلات و فناوری روز دنیا، نیروی انسانی متخصص و مجرب، برند محبوب مصرف‌کنندگان در گروه مواد پروتئینی و غذاهای نیمه آماده، دارنده تندیس سیمین برند محبوب سال ۱۳۹۲، انتخاب به عنوان واحد نمونه تولیدی از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گوشه‌ای از کارنامه درخشان این واحد تولیدی به‌شمار می‌رود.

این مطلب را به اشتراک بگذار