خواه در تلاش برای ترویج و ترفیع کسب‌وکار مبتنی بر سیستم خویش‌فرمایی خود باشید یا به مشتریان خود در این زمینه مشاوره می‌دهید، بهره‌مندی از برخی مهارت بازاریابی، «یک باید» غیرقابل چشم‌پوشی است. به‌طورکلی می‌توان گفت بیش از 60% افراد آزادکار اعتقاددارند که بازاریابی مهم‌ترین بخش از هزینه‌ها را شامل می‌شود.

خوب با توجه به این موضوع برای موفقیت در این زمینه نیاز به دانستن چه مواردی دارید؟ در ادامه به 12 مهارت بازاریابی موردنیاز بازاریابان، اشاره می‌کنم که می‌توانند در این رابطه به شما کمک کنند:

12 مهارت بازاریابی موردنیاز آزادکاران

1- نگارش

حتی اگر شما یک طراح یا توسعه‌دهنده وب هم باشید، به‌منظور کسب موفقیت در حوزه آزادکاری نیاز به داشتن مهارت درزمینهٔ نگارش و تألیف دارید. نگارش شیوا و فصیح به شما کمک می‌کند تا هر چه ‌بهتر از طریق یک پروپوزال ساده، یک مراجعه‌کننده را به یک مشتری برای خود تبدیل کنید. یا حتی اگر یک نابغه کد نویسی هم هستید، فراموش نکنید که اشکالات تایپی و نگارشی به‌راحتی می‌تواند موجب منصرف شدن یک مشتری بالقوه شود.

به‌احتمال‌زیاد امروزه برای ارتباط برقرار کردن با مشتریان خود از ایمیل استفاده خواهید کرد، نگارش دقیق و روشن مطلب و مفهوم خودتان مهارتی بسیار باارزش برای برقراری ارتباط اثربخش و رساندن منظور و مفهوم  است.

must-marketing-skills-1

2- بهینه‌سازی تبدیل بازدیدکننده به مشتری

اگر می‌خواهید در دوره فعلی و بر اساس سیستم آزادکاری، مشتریان بیشتر و بیشتری برای خودتان جذب کنید، طبیعتاً نیاز به داشتن یک وب‌سایت جذاب دارید که مشتریان پس از ورود به آن به‌راحتی متقاعد به خرید از شما شوند. پس اصول اصلی و مهم تهیه و نگهداری یک وب‌سایت را یاد بگیرید و در این رابطه گزینه‌های مختلفی را آزمون کنید تا به‌خوبی یاد بگیرید که چه‌کارهایی در این رابطه اثربخشی بالاتری را برای شما ایجاد می‌کند.

3- بازاریابی محتوایی

بر اساس منابع معتبر مختلف هیچ شکی نیست که بازاریابی محتوا یکی از مهم‌ترین مهارت‌های بازاریابی در سال‌های اخیر خصوصاً از سال 2014 به بعد بوده است. شک نداشته باشید که کسب‌وکارهای مختلف همواره در پی استخدام و به‌کارگیری بازاریابانی هستند که از تجربه کافی درزمینهٔ بازاریابی محتوا به‌منظور تکمیل کردن تیم‌های داخلی آن‌ها برخوردار باشند. پس، از این بازار در حال رشد استفاده کرده و مهارت بازاریابی محتوایی را به فهرست مهارت‌های خود اضافه کنید.

4- شبکه‌سازی

در رویدادها و کارگاه‌های مختلف شرکت کنید و برای کمک به یافتن مشتریان بیشتر از روش‌های شبکه‌سازی الکترونیک بهره ببرید. در وبینارها و بحث‌های آنلاین شرکت کنید و از این طریق ارتباطات باارزش و بلندمدتی برای خودتان ایجاد کنید. به یاد داشته باشید که گسترش شبکه ارتباطی عموماً یک مهارت بسیار اثربخش برای رشد کسب‌وکار شما به‌حساب می‌آید.

5- شبکه‌های اجتماعی

بازاریابی شبکه‌های اجتماعی یک مهارت بسیار مهم برای کمک به شما در یافتن مشتریان بالقوه است. در همین حین به یاد داشته باشید که کسب‌وکارهای مختلف هم در پی افزودن شبکه‌های اجتماعی مختلف به زرادخانه بازاریابی خودشان هستند. اگر پیش‌تر به فکر آشنایی و یادگیری کامل اصول کار کردن و بهره بردن از این شبکه‌های اجتماعی بوده باشید، می‌توانید به‌راحتی تبدیل به یک دارایی ارزشمند برای بسیاری از مشتریان بالقوه خود شوید.

ادامه دارد . . .

لینک منبع

گردآوری شده توسط شبکه پذیرش آگهی

این مطلب را به اشتراک بگذار
WeCreativez WhatsApp Support
ارسال متن آگهی در این قسمت
سلام وقت بخیر