ال جی یکی از کمپانی های شناخته شده ای است که همیشه در تبلیغات محصولاتش موفق عمل کرده است و توانسته با تبدیل دنیای مجازی به واقعیت، خروجی های خلاقانه بسیاری در زمینه تبلیغات داشته باشد. در این نوشته به بررسی یکی از کمپین های خلاقانه این شرکت می پردازیم که بازخورد بسیار خوبی به همراه داشته است:

مسئله تبدیل دنیای مجازی به واقعیت

ساخت یک دیوار تعاملی فیسبوک در مقیاس بزرگ در محوطه بیرونی، بدون دسترسی به زیرساخت خط تلفن ثابت

راه حل

اتصال به ۳G و ساخت یک وای فای و شبکه اینترنت همیشه متصلی که با استفاده از روترهای وای فای M2M وایرلس، به طور همزمان در چندین دستگاه از استریم زنده داده‌ها پشتیبانی می‌کند (ارتباط ماشین به ماشین، M2M یا Machine to Machine، به ارتباط یک ماشین به اینترنت و در نتیجه به تمام اشیای متصل به اینترنت گفته می‌شود که یا دخالت انسانی در آن وجود نداشته و یا این که دخالت انسان در آن حداقل است).

مزایای ۳G M2M:

وجود اتصالات تطبیق پذیر در هر کجایی که پوشش شبکه ۳G یا ۴G وجود داشته باشد.

بدون وجود محدودیت‌های خط ثابت (ADSL، کابل یا فیبر)

ارتباطات آنلاین زنده با به‌روزرسانی‌های بلادرنگ

پشتیبانی از اتصالات وای فای و اترنت

مدیریت از راه دور

تحمل پذیری بالا در شرایط مختلف محیطی

سهولت در راه اندازی و استفاده

به گفته یکی از گزارشگران برنامهBreakfast  شبکه تلویزیونی TV1 در هنگام استفاده از دیوار تعاملی فیسبوک که در منطقه تجاری مرکزی آوکلند، نیوزیلند قرار گرفته بود، گفت: “ال‌جی به معنای واقعی کلمه، فیس بوک را از دنیای مجازی به دنیای واقعی آورده است.” عابران پیاده‌ با مشاهده این دیوار بزرگ تعاملی فیسبوک که دارای قسمت‌های سرگرم کننده‌ی مختلفی از جمله یک هنرمند، فردی که با بلندگو استاتوس‌ها را می‌خواند، تبلیغ یک مرد در حال رقص و پایکوبی و … بود، تعجب کرده و اندکی تأمل می‌کردند.

Y&R، آژانس تبلیغاتی خلاقی که پشت این دیوار تعاملی بزرگ فیسبوک ال‌جی قرار داشت، متخصص رشد و گسترش حضور برندهای بزرگ در محیط‌های آنلاین بود که این کار را توسط طراحی و توسعه وب سایت، بنرهای تبلیغاتی آنلاین، فیسبوک و اپلیکیشن‌های گوشی‌های هوشمند انجام می‌داد.

با زمان بندی که برای این کمپین مقرر شده بود (فعال بودن به مدت ۳ روز و هر روز به مدت ۱۰ ساعت)، نیاز به یک اتصال وای فای قوی و پایدار با ظرفیتِ پشتیبانی از استریم زنده داده از طریق چندین دستگاه به صورت همزمان بود؛ آن هم در شرایطی که وضعیت هوایی مرطوب و همراه با باد پیش بینی می‌شد.

کاز کندی از آژانس Y&R، برای ۲ روتر وای فای M2M بدون سیم (با گرید صنعتی NTC-400WV) که با استفاده از شبکه ۳G، قابلیت برقراری ارتباط بی سیم بلادرنگ را فراهم می‌کرد، از امکانات کمپانی NetComm Wireless بهره برد.

روتر وای فای M2M بدون سیم با گرید صنعتی NTC-400WV برای دسترسی به ارتباطات پایدار شبکه گسترده ۳G در محیط‌های روباز استفاده می‌شود و در این کمپین خلاقانه نیز، این روترها برای دسترسی ۸ نفری که از طریق این دیوارهای تعاملی، قصد تعامل با سیستم را داشتند مورد استفاده قرار می‌گرفت.

شاید بهتر باشد که توضیحات بیشتر را از زبان کاز کندی بشنویم: “هدف از این کمپین، ارتباطات زنده تعاملی بود که می‌توانست از یک مکان دیگر و از راه دور مدیریت شود. استاتوس‌هایی که در صفحه فیسبوک LG NZ منتشر می‌شوند، فوراً دریافت شده و به صورت بلادرنگ بر روی این دیوار تعاملی قرار می‌گیرند. بنابراین این که روترها بتوانند اتصالات بدون سیم پایداری را فراهم آورند، امری حیاتی به شمار می‌رفت.

این روترها در خلال برقراری کمپین، اتصالات وای فای پیوسته ای را برای ما فراهم آوردند. با وجود این که در زمان اوج استفاده از شبکه، اندکی اتصال ما کُندتر می‌شد، اما در همه زمان‌ها ما به استریم زنده داده‌ها ادامه دادیم.”

لینک منبع

گردآوری شده توسط شبکه پذیرش آگهی

این مطلب را به اشتراک بگذار
WeCreativez WhatsApp Support
ارسال متن آگهی در این قسمت
سلام وقت بخیر