دستور ویژه رئیس‌جمهور برای اختصاص یارانه کاغذ

سخنگوی دولت پس از بازدید از نمایشگاه کتاب در صفحه شخصی خود نوشت: دولت به‌موازات حمایت از تولید داخل و خودکفایی در تولید کاغذ، نشست‌های متعددی برای اختصاص یارانه کاغذ تشکیل داده است و رئیس محترم جمهور نیز دراین‌باره دستور ویژه صادر کرده است.

دستور ویژه رئیس‌جمهور برای اختصاص یارانه کاغذبه گزارش دانستنی انلاین ، علی بهادری جهرمی، سخنگوی دولت، پس از بازدید از سی و سومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در صفحه شخصی خود نوشت: «سی و سومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، پس از دو سال وقفه، به‌صورت حضوری و مجازی در حال برگزاری است. حدود دو ساعت را در فضای نمایشگاه گذراندم و ضمن گفت‌وگو با ناشران و مسئولان غرفه‌ها و شنیدن مشکلات مرتبط با چاپ و نشر، چند کتاب خوب خریدم. حضور ۳۲ کشور خارجی و ۲۸۰۰ ناشر، نمایشگاه امسال را متمایز کرده است. راه‌اندازی بخش مجازی، نقش مهمی برای توسعه عدالت فرهنگی در سراسر کشور دارد.

از همکاران خوبم در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به‌خاطر توجه به این موضوع که در جشنواره فیلم فجر نیز با نمایش فیلم‌ها در شهرستان‌های کوچک و روستاها، فرهنگ را در سراسر کشور گستراندند، تشکر ویژه می‌کنم. حال‌وهوای کتاب و فرهنگ، همیشه حال آدم را خوب می‌کند.

گرانی کاغذ، قیمت کتاب را هم گران کرده است، گله شهروندان دراین‌باره، بجا و منطقی است، دولت به‌موازات حمایت از تولید داخل و خودکفایی در تولید کاغذ، نشست‌های متعددی برای اختصاص یارانه کاغذ تشکیل داده است و رئیس محترم جمهور نیز دراین‌باره، دستور ویژه صادر کرده‌اند.»

یاسر احمدوند، معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، درباره این خبر جهرمی به تسنیم، گفت:‌ منظور سخنگوی دولت دستور رئیس جمهور و مصوبه دولت برای اختصاص ۲۰ میلیون دلار ارز ترجیحی برای واردات کاغذ است که سال گذشته مصوب شد؛ ولی اختصاص پیدا نکرد. با دستور رئیس جمهور قرار شده است امسال اختصاص پیدا کند امیدواریم محقق شود./تسنیم

این مطلب را به اشتراک بگذار
WeCreativez WhatsApp Support
ارسال متن آگهی در این قسمت
سلام وقت بخیر