دستورالعمل اجرایی توزیع و انتشار آگهی‌های دولتی _ بخش هشتم و پایانی

آیا می دانید آگهی های مربوط به مؤسسات و نهادهای دولتی چگونه و توسط چه مؤسساتی چاپ می شود؟ آیا با قوانین و مقررات توزیع و انتشار آگهی های دولتی آشنا هستید؟ جهت پاسخگویی به این پرسش ها در این نوشتار هشتمین بخش از دستورالعمل اجرایی توزیع و انتشار آگهی‌های دولتی ارائه می شود. با ماهمراه باشید.

ارسال آگهی به نشریات و نحوه محاسبه حق الدرج

20- کلیه آگهی های دستگاه های اجرایی مطابق با نرخ نامه آگهی های دولتی و رتبه بندی نشریات، منتشره از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی محاسبه می شوند.

21- چنانچه بنا به تفاوت­های فنی در ماکت نشریات، آگهی درج شده، کمتر از میزان سفارش باشد، محاسبات بر اساس میزان درج خواهد بود.

22- سفارش «درج تیتر در صفحه اول» اصولاً به منزله اختصاص یک کادر در صفحه اول است، مگر آن که در سفارش دستگاه، ابعاد دیگری قید شده باشد.

23- آن بخش از آگهی های سازمان ثبت اسناد و املاک کشور که اشخاص حقیقی و یا حقوقی غیردولتی ملزم به پرداخت وجه آن هستند مطابق تعرفه ذیربط، محاسبه و مبلغ آنها به صورت پیش پرداخت توسط اشخاص، واریز می شود. این آگهی ها به شرح زیر به نشریات ارسال می شوند:

     1) آگهی تغییرات یا ثبت شرکت ها و آگهی های ادارات اجرا و ثبت مناطق، شامل: مزایده ، افراز، ابلاغ ، تحدیدحدود اختصاصی، فقدان سند، تعیین تکلیف اراضی و نوبتی ماده 147-148 و آگهی هیات تصفیه شرکت های ورشکسته با مکاتبه از دستگاه اجرایی برای نشریات واجد شرایط توزیع می شود.

     2) نظر به جنبه عمومی آگهی های نوبتی سه ماهه و تحدید حدود عمومی، هزینه این دو گروه مطابق با نرخ صفحات داخلی جداول رتبه بندی و نرخنامه آگهی های دولتی محاسبه می شود.

 

24- آگهی های دادگستری شامل دو بخش حقوقی و کیفری است.

1-      آگهی های حقوقی، مطابق با تعرفه محاسبه شده و مبلغ آنها به صورت پیش پرداخت توسط اشخاص حقیقی یا حقوقی که ملزم به پرداخت وجه آنها هستند، واریز می شود.

2- آگهی های کیفری از طریق دادگاه های جزایی و انقلاب و دادسراها سفارش داده شده و هزینه آنها پس از درج مطابق تعرفه توسط امورمالی دستگاه ذیربط پرداخت می شود.

تبصره: در آن گروه از آگهی های ثبتی و یا دادگستری که لازم است نقشه محل، آرم و یا هرگونه طرح گرافیکی دیگر، همراه با متن آگهی چاپ شود و مبلغ آن توسط اشخاص پیش پرداخت می شود، متن آگهی بر مبنای کادر محاسبه شده و تعداد کادر نقشه، آرم و طرح با توجه به اندازه آن تعیین و مبلغ آگهی به ازای مجموع کادرها مطابق با تعرفه محاسبه می گردد.

25- اداره کل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی و ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ها مجاز نیستند آگهی­ هایی را تأیید کنند که مستقیماً توسط دستگاه ­ها در نشریات درج شده است. همچنین موظفند انتشار مستقیم هرگونه آگهی دولتی در رسانه ها خارج از گردشکار یاد شده را رصد و به منظور جلوگیری از تداوم آن، اقدامات قانونی مؤثر و از جمله گزارش به مراجع ذیربط را انجام دهند.

26- نشریاتی که آگهی­های دولتی را مستقیماً از دستگاه­های آگهی­دهنده پذیرش و درج کنند تا 3 ماه از فهرست     دریافت کنندگان آگهی های دولتی حذف می شوند و سایر حمایت های اداره کل مطبوعات داخلی نیز قطع می­شود.

27- به منظور شفافیت، همواره نحوه توزیع آگهی ها از ابتدای سال تا آن زمان و به تفکیک سراسری و استان ها در وبگاه معاونت امور مطبوعاتی اطلاع رسانی می شود. (گزارش اول شامل: نام رسانه، رتبه، تعداد کل آگهی، جمع کادر آگهی، مبلغ کل، و گزارش دوم شامل: نام دستگاه، مبلغ کل و تعداد آگهی های آن)

28- نظارت بر رعایت این دستورالعمل به عهده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و واحدهای استانی آن خواهد بود.

منبع: معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

گردآوری‌شده توسط شبکه پذیرش آگهی

این مطلب را به اشتراک بگذار
WeCreativez WhatsApp Support
ارسال متن آگهی در این قسمت
سلام وقت بخیر