در 5 روز نخست اجراي قيمت‌هاي جديد نان صورت گرفت جریمه 160 ميليون ريالی برای 75 نانواي متخلف در البرز

در 5 روز نخست از اجراي طرح اصلاح قيمت نان که از روز دوشنبه 10 آذر ماه جاري همزمان با سراسر كشور در استان البرز نيز صورت گرفت، پرونده 75نانواي متخلف در این استان براي رسيدگي به تعزيرات حكومتي ارجاع شد.
سيامك آقايي، معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز با اعلام این خبر افزود: اين 75 نانوايي متخلف از مجموع 770 مورد بازرسي از واحدهاي صنفي نانوايي در سطح استان شناسايي شدند.
وي، گرانفروشي و كم‌فروشي را بيشترين مورد تخلف اين نانوايي‌ها عنوان كرد و افزود: اين واحدهاي متخلف به پرداخت بيش از 160 ميليون ريال جريمه نقدي محكوم شدند. از سوي ديگر رئيس صنعت، معدن و تجارت البرز، قيمت جديد انواع نان در اين استان را اعلام كرد و گفت: هر قرص نان سنگك با وزن چانه 700 گرم با قيمت 7 هزار و 500 ريال، نان بربري با وزن چانه 620 گرم با قيمت 6هزار ريال، نان لواش با وزن چانه 175 گرم با قيمت 2 هزار ريال و نان تافتون سنتي با وزن 300 گرم هر قرص با قيمت 3هزارو 750 ريال تعیین شده است.
ايرج موفق با اشاره به قيمت‌هاي جديد آرد تحويلي در محل كارخانه به نانوايان افزود: هر كيلوگرم آرد 6هزارو 650 ريال به نانوايان عرضه مي‌شود.
وي يادآور شد: قيمت‌هاي جديد نان در استان البرز در كارگروه آرد و نان استان به رياست استاندار، معاون برنامه‌ريزي استانداري و رئيس صنعت، معدن و تجارت (دبير)، رئيس جهادكشاورزي، رئيس دانشگاه علوم پزشكي استان، مديركل تعزيرات حكومتي استان، مدير شركت غله و خدمات بازرگاني در استان، رئيس اتاق اصناف مركز استان و رئيس هيات‌مديره اتحاديه نانوايان تعيين شده است.
رئيس صنعت، معدن و تجارت البرز تأكيد كرد: همزمان با اجراي نرخ‌هاي جديد انواع نان، طرح مقابله با گرانفروشي توسط نانوايان در اين استان تشديد
شده است.
موفق گفت: دولت در اجراي اهداف كلان اقتصادي و ساماندهي وضع اقتصادي و معيشتي مردم طرح‌ها و برنامه‌هاي كلان و بلندمدت در دستور كار دارد كه يكي از اين طرح‌ها اصلاح قيمت نان است.
به گفته وي، شايد در نگاه نخست تصور شود كه افزايش قيمت نان موجب فشار اقتصادي به مردم بويژه اقشار كم ‌درآمد و آسيب‌پذير خواهد شد، اما اگر اين طرح‌ها به‌طور صحيح اجرا شود، منافع اقتصادي بيشتري به مردم مي‌رسد.
موفق افزود: به‌طور قطع اگر در چرخه توليد آرد و نان با كيفيت موفق باشيم، دور ريز نان كمتر شده و به تبع آن مردم نان كمتري را خريداري مي‌كنند كه اين امر نه تنها به نفع مصرف‌كنندگان است بلكه به نوعي تأمين‌كننده منافع ملي و عمومي است.
وي گفت: واحد بازرسي و نظارت اداره صنعت، معدن و تجارت استان البرز در صورت مشاهده تخلف، در كمترين زمان با متخلفان برخورد قاطع قانوني خواهد كرد. ايرج موفق افزود: علاوه براين، سامانه مردمي 124 به صورت شبانه‌روزي فعال است و شهروندان مي‌توانند هرگونه گران‌فروشي را از طريق تماس با اين سامانه، اطلاع دهند و مطمئن باشند كه در كمترين زمان مورد رسيدگي قرار خواهد گرفت.

این مطلب را به اشتراک بگذار
WeCreativez WhatsApp Support
ارسال متن آگهی در این قسمت
سلام وقت بخیر