در پی پیگیری دنیای اقتصاد غرب، تست خطوط شبه بی.آر.تی در منطقه۲۱

در پی پیگیری دنیای اقتصاد غرب، تست خطوط شبه بی.آر.تی در منطقه۲۱

غلامحسین سلمانی معاون حمل ونقل و ترافیک منطقه ۲۱ تهران از آخرین وضعیت ترافیک و اقدامات صورت گرفته در این منطقه گفت و از تست خطوط شبه بی.آر.تی در منطقه۲۱ خبر داد.

غلامحسین سلمانی که از سال ۸۶ تا کنون به عنوان معاون حمل ونقل و ترافیک در منطقه ۲۱ تهران حضور دارد درباره اقدامات صورت گرفته در این منطقه به خبرنگار روزنامه دنیای اقتصاد غرب تهران گفت: در بحث حمل و نقل عمومی که شامل اتوبوس، تاکسی و مترو است در یکی دو ماه گذشته اقدامات متعددی صورت گرفته است.

وی افزود: دو خط اتوبوسرانی جدید ایجاد کردیم که خط اول از وردآورد تا پایانه آزادی فعالیت خود را آغاز کرده است. این خط به صورت شبه بی.آر.تی راه اندازی شده و در مرحله تست هستیم تا ببینیم با ورود بی.آر.تی، این خط چه وضعیتی پیدا خواهد کرد. برای این منظور خطی را که مبدا آن شهرک شهرداری بود به وردآورد منتقل کردیم تا همه شبکه های راهی را پوشش دهیم.

سلمانی توضیح داد: این پیش نیاز برای برای ورود بی.آر.تی را در خط دیگر هم انجام دادیم. در خط دوم پایانه امیرالمومنین مبدا ضلع غرب کاروانسرای سنگی نیزایجاد شده است که به مقصد پایانه آزادی روانه می شود. در این خط شهرک استقلال به مترو استادیوم آزادی مسافر کم داشت از طرفی هم این مقصد به شهرک آزادی از دسترسی مناسب بهره مند نبود و حالا با ایجاد این خط که یک ماه از فعالیتش می گذرد شهرک استقلال، مسکن ویژه مهر، بلوار یاس و بلوار گلها تا پایانه آزادی پوشش داده شده است.

عدم ظرفیت لازم برای وجود بی.آر.تی

وی ادامه داد: همزمان با مطالعات بی.آر.تی با کمک سازمان حمل و نقل و ترافیک بررسی هایی را انجام دادیم که در نتیجه آن مشخص شد منطقه ما با وضع موجود ظرفیت لازم را برای وجود بی.آر.تی ندارد. این مهم درصورتی توجیه پذیر است که خطوط اقماری شهرک اندیشه، شهر قدس، ملارد و شهریار نیز برای ترانسفر شدن همکاری کنند.

سلمانی در رابطه با خط وردآورد تا پایانه آزادی اضافه کرد: این خط فقط ۲ ساعت مشخص در صبح و عصر پیک مسافر دارد و باقی ساعات مثل داخل شهر نیست که رفت و آمد مداوم داشته باشد. با این حال خطوط لازم را ایجاد کردیم که پوشش مسافر انجام شود و قطعاً در آینده اگر خطوط اقماری تشکیل شود بی.آر.تی شکل می گیرد.

معاون حمل ونقل و ترافیک منطقه ۲۱ تهران در بخش اتوبوسرانی در ادامه بیان کرد: در این زمینه نیز اقدامات خوبی صورت گرفته است. ۲۵ اتوبوس بازسازی شده و در بخش نوسازی نیز از اتوبوس های جدیدی که به شهر تهران اضافه خواهند شد ما هم بهره مند می شویم.  در حال حاضر تنها منطقه ای هستیم که «پِر کیلومتر» را لحاظ می کنیم یعنی به ازای کیلومتر پیموده شده از مسافر هزینه دریافت می شود.

وی گفت: بعد از ایجاد پایانه امیرالمومنین، در منطقه مسکن ویژه مهر نیز زمینی به مساحت ۳هزار متر در حال تملک از اداره راه و شهرسازی هستیم تا اواسط پاییز این پایانه فعالیتش را آغاز کند که در این صورت پایانه های فجر و شهرک دریا به این محل منتقل می شود.

غلامحسین سلمانی با اشاره به اینکه تغییرات در خطوط اتوبوسرانی بر تاکسی رانی هم بی تأثیر نخواهد بود، گفت: اخیراً خط ویژه از ورآورد ایجاد کردیم تا مشکل مسافرکشی که شب ها بیشتر با آن درگیر هستیم حل شود. یک خط ویژه هم ضلع جنوبی کنار اتوبان بعد از وردآورد به صورت غیر متمرکز داشتیم که برای آن هم دستور ساماندهی داده شده است. همچنین برای مسکن مهر و تهرانسر نیز خط اضافه کردیم.

سلمانی با اشاره به اینکه تنها منطقه ای هستیم که مترو ندارد، گفت: با سازمان حمل و نقل و ترافیک جلسه گذاشتیم و پیگیر شدیم تا خط مترو طراحی شود و خطوط ریلی در منطقه اتفاق بیفتد. انشالله که در آینده مثمرثمر باشد. ما این نیاز را مطرح کردیم و با سازمان حمل و نقل و ترافیک وارد تعامل شدیم امیدوارم این موضوع ادامه دار باشد.

وی از احداث ۴ پل در سال گذشته خبر داد و در پایان عنوان کرد: بریدگی خطرناک ایران خودرو را بستیم که در نتیجه آن اگرچه سرعت روانتر شده اما شدت تصادف بالارفته است به همین خاطر تمهیدات ایمنی از جمله دوربین کنترل سرعت اندیشیدیم که این مهم را حل کند.

منبع: روزنامه دنیای اقتصاد – ویژه نامه غرب استان تهران

گردآوری‌شده توسط شبکه پذیرش آگهی

این مطلب را به اشتراک بگذار