در نشست خبري مدير كل بانك مهر اقتصاد استان البرز مطرح شد  بانك مهر اقتصاد در راستاي تحقق اقتصاد مقاومتي گام بر مي‌دارد

نشست خبري مدير كل بانك مهر اقتصاد استان البرز با حضور جمعي از خبرنگاران و اصحاب رسانه در سرپرستي امور شعب بانك مهر اقتصاد این استان برگزار شد. محمد اكبري بعد از توضيحات جامع و كامل در مورد عملكرد و همچنين اهداف پيش روي اين بانك به پرسش و پاسخ با خبرنگاران پرداخت و سوالات مطرح شده را به‌طور شفاف پاسخ گفت.
مدير كل بانك مهر اقتصاد استان البرز ضمن تقدير و تشكر از فعالان عرصه خبر استان و همچنين تبريك روز خبرنگار اظهار داشت: بانك مهر اقتصاد در سال گذشته به‌طور كلي تسهيلاتي معادل 826ميليارد تومان در استان البرز پرداخت كرده كه از اين رقم بيش از 25 ميليارد آن به صورت وام قرض‌الحسنه پرداخت شده است.
محمد اكبري ادامه داد: بانك مهر اقتصاد استان البرز در نظر دارد در راستاي تحقق اقتصاد مقاومتي از بخش صنعت استان البرز كه يك استان صنعتي محسوب مي‌شود حمايت كرده تا با توانمند شدن بازوي توليد در اين استان جوان، زمينه تحقق اقتصاد مقاومتي فراهم شود.
مدير كل بانك مهر اقتصاد با اشاره به هفته بانكداري در هفته پيش رو گفت: عنوان بانكداري اسلامي بعد از تصويب به عنوان يكي از دستورات اصلي اين بانك قرار گرفته است به‌طوري كه اگر امروز اطمينان و اعتمادي از طرف مردم به بانك مهر اقتصاد وجود دارد مرهون عمل كردن به اصول بانكداري اسلامي است.
وي همچنين افزود: در بانك مهر اقتصاد، اولويت اصلي بانكداري اسلامي است، در همين راستا با استفاده از اساتيد برجسته حوزه و دانشگاه، كميته‌اي براي نظارت بر قراردادها و تدوين دستورالعمل‌ها با عنوان اداره فقهي و شرعي تأسيس شده است بنابراین تمام قراردادهاي مؤسسه تأييديه كميته شرعي را گرفته است.
وي در ادامه سخنانش تأكيد كرد: در اقدامی بي‌نظير میان بانك‌ها و در سيستم بانكداري کشور، پرداخت سود قطعي به مبلغ 2040 ميليارد ريال به سپرده‌گذاران بابت سال 86 تا سال 89 پرداخت کرده‌ايم كه اين در واقع نتیجه اقدامات ما در حوزه بانكداري اسلامي بوده كه تمامي عقودي كه منعقد مي‌شود، منطبق با شرع اسلام است.
مدير كل بانك مهر اقتصاد استان البرز به حضور پررنگ بانك مهر اقتصاد استان البرز در حوزه‌هاي اجتماعي و ورزشي اشاره كرد و گفت: بانك مهر اقتصاد استان البرز با توجه به اهميت ورزش در جامعه، از چندين هيأت ورزشي در استان البرز حمايت كرده و سعي دارد نقشي در ارتقای سطح ورزش در اين استان داشته باشد.
وي افزود: تيم فوتسال بانك مهر اقتصاد استان البرز توانست در جام رمضان كه در ماه گذشته برگزار شد، براي نخستين بار قهرمان اين دوره از مسابقات شود، همچنين تيم 19 نفره اين بانك توانست با صعود به قله دماوند افتخار ديگري را براي اين استان به ارمغان آورد.
اكبري با اشاره به معوقات 3 درصدي بانك مهر اقتصاد استان البرز، اظهار داشت: بانك مهر اقتصاد استان البرز با اينكه تسهيلات فراواني به بخش‌هاي مختلف جامعه پرداخت كرده اما معوقات اين بانك تنها 3 درصد است كه اين رقم در مقايسه با بانك‌هاي ديگر بسيار عالي است.
مدير كل بانك مهر اقتصاد استان البرز در ادامه تصریح کرد: سرعت سيستم‌هاي الكترونيك بانك مهر اقتصاد از متوسط كشوري بالاتر است و تمامي حساب‌هاي اين بانك در بيش از 800 شعبه كشور به يكديگر وصل هستند.
وي افزود: سهم استان البرز از 800 شعبه كل كشوري، 34 شعبه فعال است.
مدير كل بانك مهر اقتصاد استان البرز در پايان اين نشست به سؤالات مطرح شده از سوي خبرنگاران استان البرز پاسخ داد.

این مطلب را به اشتراک بگذار
WeCreativez WhatsApp Support
ارسال متن آگهی در این قسمت
سلام وقت بخیر