در نشست خبری مدیر کل بانک مهر اقتصاد استان البرز مطرح شد بانک مهر اقتصاد در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی گام بر می‌دارد

در نشست خبری مدیر کل بانک مهر اقتصاد استان البرز مطرح شد  بانک مهر اقتصاد در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی گام بر می‌دارد

نشست خبری مدیر کل بانک مهر اقتصاد استان البرز با حضور جمعی از خبرنگاران و اصحاب رسانه در سرپرستی امور شعب بانک مهر اقتصاد این استان برگزار شد. محمد اکبری بعد از توضیحات جامع و کامل در مورد عملکرد و همچنین اهداف پیش روی این بانک به پرسش و پاسخ با خبرنگاران پرداخت و سوالات مطرح شده را به‌طور شفاف پاسخ گفت.
مدیر کل بانک مهر اقتصاد استان البرز ضمن تقدیر و تشکر از فعالان عرصه خبر استان و همچنین تبریک روز خبرنگار اظهار داشت: بانک مهر اقتصاد در سال گذشته به‌طور کلی تسهیلاتی معادل ۸۲۶میلیارد تومان در استان البرز پرداخت کرده که از این رقم بیش از ۲۵ میلیارد آن به صورت وام قرض‌الحسنه پرداخت شده است.
محمد اکبری ادامه داد: بانک مهر اقتصاد استان البرز در نظر دارد در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی از بخش صنعت استان البرز که یک استان صنعتی محسوب می‌شود حمایت کرده تا با توانمند شدن بازوی تولید در این استان جوان، زمینه تحقق اقتصاد مقاومتی فراهم شود.
مدیر کل بانک مهر اقتصاد با اشاره به هفته بانکداری در هفته پیش رو گفت: عنوان بانکداری اسلامی بعد از تصویب به عنوان یکی از دستورات اصلی این بانک قرار گرفته است به‌طوری که اگر امروز اطمینان و اعتمادی از طرف مردم به بانک مهر اقتصاد وجود دارد مرهون عمل کردن به اصول بانکداری اسلامی است.
وی همچنین افزود: در بانک مهر اقتصاد، اولویت اصلی بانکداری اسلامی است، در همین راستا با استفاده از اساتید برجسته حوزه و دانشگاه، کمیته‌ای برای نظارت بر قراردادها و تدوین دستورالعمل‌ها با عنوان اداره فقهی و شرعی تأسیس شده است بنابراین تمام قراردادهای مؤسسه تأییدیه کمیته شرعی را گرفته است.
وی در ادامه سخنانش تأکید کرد: در اقدامی بی‌نظیر میان بانک‌ها و در سیستم بانکداری کشور، پرداخت سود قطعی به مبلغ ۲۰۴۰ میلیارد ریال به سپرده‌گذاران بابت سال ۸۶ تا سال ۸۹ پرداخت کرده‌ایم که این در واقع نتیجه اقدامات ما در حوزه بانکداری اسلامی بوده که تمامی عقودی که منعقد می‌شود، منطبق با شرع اسلام است.
مدیر کل بانک مهر اقتصاد استان البرز به حضور پررنگ بانک مهر اقتصاد استان البرز در حوزه‌های اجتماعی و ورزشی اشاره کرد و گفت: بانک مهر اقتصاد استان البرز با توجه به اهمیت ورزش در جامعه، از چندین هیأت ورزشی در استان البرز حمایت کرده و سعی دارد نقشی در ارتقای سطح ورزش در این استان داشته باشد.
وی افزود: تیم فوتسال بانک مهر اقتصاد استان البرز توانست در جام رمضان که در ماه گذشته برگزار شد، برای نخستین بار قهرمان این دوره از مسابقات شود، همچنین تیم ۱۹ نفره این بانک توانست با صعود به قله دماوند افتخار دیگری را برای این استان به ارمغان آورد.
اکبری با اشاره به معوقات ۳ درصدی بانک مهر اقتصاد استان البرز، اظهار داشت: بانک مهر اقتصاد استان البرز با اینکه تسهیلات فراوانی به بخش‌های مختلف جامعه پرداخت کرده اما معوقات این بانک تنها ۳ درصد است که این رقم در مقایسه با بانک‌های دیگر بسیار عالی است.
مدیر کل بانک مهر اقتصاد استان البرز در ادامه تصریح کرد: سرعت سیستم‌های الکترونیک بانک مهر اقتصاد از متوسط کشوری بالاتر است و تمامی حساب‌های این بانک در بیش از ۸۰۰ شعبه کشور به یکدیگر وصل هستند.
وی افزود: سهم استان البرز از ۸۰۰ شعبه کل کشوری، ۳۴ شعبه فعال است.
مدیر کل بانک مهر اقتصاد استان البرز در پایان این نشست به سؤالات مطرح شده از سوی خبرنگاران استان البرز پاسخ داد.

این مطلب را به اشتراک بگذار