امين صادقي فرد – ايران البرز/
آیین معارفه استاندار جدید البرز با حضور وزیر کشور، نمایندگان مردم البرز در مجلس شورای اسلامی، نماینده ولی‌فقیه در استان، امام جمعه کرج و جمعی از مسئولان و مدیران در تالار شهیدان‌نژاد فلاح برگزار شد.
سید حمید طهایی استاندار جدید، در آیین معارفه خود با اشاره به ظرفیت های ویژه استان البرز گفت: این استان در سال اقتصاد و فرهنگ می تواند به عنوان الگویی به دیگر استان ها معرفی شود.
وی با دعوت از عموم مردم به خصوص نخبگان و كارشناسان به مشاركت و همدلي گفت: هيچگاه خود را از كمك و مشورت ديگران بي‌نياز ندانسته ام، بنابراين از همه ظرفيت‌ها و نظرات كارشناسان در سطوح مختلف براي پيشرفت استان استفاده خواهم كرد.
استاندار البرز با اشاره به اينكه رشد و توسعه همه جانبه استان در گرو استفاده از تجربه و تخصص نخبگان و كارشناسان است، افزود: براي توسعه همه جانبه استان و رسيدن به نتيجه دلخواه، مسئولان به تنهايي كاري از پيش نمي‌برند و مردم، به ويژه نخبگان و كارشناسان بايد با همدلي و همكاري براي اجرايي شدن طرح‌ها و برنامه‌ها مسئولان را ياري كنند.
تحقق اهداف دولت نیازمند پشتیبانی مردم است
طهايي با تأكيد براينكه بدون پشتيباني مردم هدف هاي دولت تدبير و اميد قابل تحقق نيست، گفت: در شرايط فعلي و وجود تحريم‌ها، دستيابي به اهداف به ويژه در حوزه اقتصاد به آساني امكان‌پذير نيست، بنابراين هم مسئولان و هم مردم بايد سعه صدر داشته باشند و به دولت فرصت دهند.
وی ادامه داد: بدون شك مسئولان و مديران استان نيز بايد خدمت صادقانه را سرلوحه فعاليت‌هاي خود قرار داده و با تمام توان براي جلب رضايت مردم تلاش كنند.
طهايي افزود: اميدوارم خداوند توفيق دهد تا از تجربه 30‌ساله در 5 استان ديگر براي پيشبرد امور در استان استفاده كنم و فكر مي‌كنم آموختني‌هاي لازم در ارتباط با مسئوليتي كه بر عهده‌ام گذاشته شده را ياد گرفته‌ام، بنابراین در شرايط فشارهاي تورم، تحريم‌ها و كمبودها آن كسي كه بايد سنگ صبور جامعه و مردم باشد مديريت است. وي تصریح کرد: استعدادهاي مختلف از جمله ظرفيت‌هاي صنعتي و كشاورزي از عنايت‌ها و مواهب خدادادي در البرز است كه زمينه توسعه و پيشرفت استان را فراهم ساخته است و در مدت مسئوليت خود در استان تلاش خواهم كرد با ايجاد همدلي، همكاري و مشورت به خصوص با كارشناسان و ساير افراد صاحب نظر در استان، اين ظرفيت ها را در مسير رشد و شكوفايي البرز قرار دهم.
وزير كشور نيز در اين آيين با تأكيد بر اينكه هيچ حب و بغضي در تغيير استاندار البرز نبوده است، گفت: تغيير استاندار البرز در راستاي ارزيابي‌هاي صورت گرفته درباره عملكرد استانداران صورت گرفته است.
عبدالرضا رحماني فضلي افزود: تغيير سيدطاهر طاهري در نهايت تصميم دولت بوده است و از وی در موقعيت و مسندهاي دیگر استفاده مي‌شود.
وي گفت: نيازی به معرفي حميد طهايي و تشريح تجربيات‌شان نيست و اميدواريم در جايگاهي كه قرار گرفته‌اند موفق باشند.
سيدطاهر طاهري استاندار قبلي البرز نيز در اين آيين از تصميم دولت براي انتخاب طهايي به عنوان استاندار جديد البرز قدرداني كرد و گفت: بي‌ترديد بهره‌برداري از استعدادهاي اين استان آينده‌اي پر فروغ را رقم خواهد زد.
وي ادامه داد: خوشحالم از اينكه معاون رئيس جمهوري، البرز را اولين استاني دانست كه گامي عملي در راستاي اهداف اقتصادي دولت برداشته و به نداي رهبر معظم انقلاب لبيك گفته است. استاندار سابق البرز با بيان اينكه در هر گوشه‌اي از كشور به عنوان سرباز نظام و ولايت خدمت خواهم كرد، افزود: همه بايد بدانند در كشور اسلامي ما اختلاف سليقه و نظر نمي‌تواند سبب غفلت از انجام وظايف مسئولان براي تحقق اهداف نظام شود.
وي يادآور شد: در مدت خدمت در استان از هيچ كوششي براي پيشرفت استان و سوق دادن فعاليت‌ها در راستاي رويكردهاي دولت و نظام اسلامي دريغ نكرده و تلاش كردم تا حاشيه‌ها خللي در روند پيشرفت استان ايجاد نكند.
در ادامه اين مراسم محمد جواد كوليوند، نماينده مردم كرج در مجلس شوراي اسلامي به نمايندگي از مجمع نمايندگان استان گفت: البرز داراي قطب‌هاي متعدد كشاورزي، صنعت، آموزش عالي، گردشگري و… است و بايد از ظرفيت بخش خصوصي و سرمايه‌گذاري با رعايت موازين و با نگاهي ويژه براي پيشرفت استان تلاش شود زيرا مديريت در البرز مديريتي طلايي است.
كوليوند با بيان اينكه شعار امسال بايد نصب العين همگان باشد، افزود: مديريت جهادي يعني اينكه بايد منابع محدود كشور را به‌طور دقيق به سمت برنامه‌هاي اولويت‌دار هدايت كنيم و براي به ثمر رساندن برنامه‌هاي زيرساختي گام برداريم.
وي ‌ضمن تشكر از طاهري و خيرمقدم به طهايي، گفت: مشورت با نخبگان، منتخبان استان و ديگر افراد لازم است، ‌گويي اينكه مشورت نفع بزرگي است كه هيچ كس از آن متضرر نشده است. كوليوند تأكيد كرد: مجمع نمايندگان البرز همچون گذشته آماده همكاري در راستای پيشرفت هر چه بيشتر استان است.
حاشیه های مراسم
آيين معرفي استاندار جديد البرز حاشيه‌اي را هم به همراه داشت كه موجب خروج شمار زيادي از حاضران در ‌جلسه و تا حدودي به هم ريختگي و اندكي انبساط خاطر بعضي از آنها شد.
ماجرا از اين قرار بود كه برخلاف روند آيين‌هاي مشابه قبلي، سخنراني استاندار جديد به پس از صحبت‌هاي ساير سخنرانان و تقدير و دادن هديه به استاندار سابق موكول شده بود و اين امر موجب شد كه مدعوين با اين تصوركه مراسم خاتمه يافته قصد ترك جلسه را داشتند و برخي از آنان تا نزديك در خروجي تالار شهيدان‌نژاد فلاح نيز رفتند، البته با دعوت دوباره مجري برنامه و اينكه جلسه تمام نشده و سخنراني استاندار جديد باقي مانده، آنان را به صندلي هايشان بازگرداند.
در پايان اين آيين خبرنگاران فرصت را غنيمت شمرده و به مصاحبه با مسئولان و مديران كل و نمايندگان مردم در مجلس شوراي اسلامي در بيرون از محوطه تالار شهيدان‌نژاد فلاح پرداختند كه طرح سرمايه‌گذاري برد برد از جمله موضوعات اين گفت‌وگوها بود.

این مطلب را به اشتراک بگذار
WeCreativez WhatsApp Support
ارسال متن آگهی در این قسمت
سلام وقت بخیر