در مراسم معارفه استاندار جدید البرز عنوان شد ‌ البرز ظرفیت الگو شدن در کشور را دارد

امین صادقی فرد – ایران البرز/
آیین معارفه استاندار جدید البرز با حضور وزیر کشور، نمایندگان مردم البرز در مجلس شورای اسلامی، نماینده ولی‌فقیه در استان، امام جمعه کرج و جمعی از مسئولان و مدیران در تالار شهیدان‌نژاد فلاح برگزار شد.
سید حمید طهایی استاندار جدید، در آیین معارفه خود با اشاره به ظرفیت های ویژه استان البرز گفت: این استان در سال اقتصاد و فرهنگ می تواند به عنوان الگویی به دیگر استان ها معرفی شود.
وی با دعوت از عموم مردم به خصوص نخبگان و کارشناسان به مشارکت و همدلی گفت: هیچگاه خود را از کمک و مشورت دیگران بی‌نیاز ندانسته ام، بنابراین از همه ظرفیت‌ها و نظرات کارشناسان در سطوح مختلف برای پیشرفت استان استفاده خواهم کرد.
استاندار البرز با اشاره به اینکه رشد و توسعه همه جانبه استان در گرو استفاده از تجربه و تخصص نخبگان و کارشناسان است، افزود: برای توسعه همه جانبه استان و رسیدن به نتیجه دلخواه، مسئولان به تنهایی کاری از پیش نمی‌برند و مردم، به ویژه نخبگان و کارشناسان باید با همدلی و همکاری برای اجرایی شدن طرح‌ها و برنامه‌ها مسئولان را یاری کنند.
تحقق اهداف دولت نیازمند پشتیبانی مردم است
طهایی با تأکید براینکه بدون پشتیبانی مردم هدف های دولت تدبیر و امید قابل تحقق نیست، گفت: در شرایط فعلی و وجود تحریم‌ها، دستیابی به اهداف به ویژه در حوزه اقتصاد به آسانی امکان‌پذیر نیست، بنابراین هم مسئولان و هم مردم باید سعه صدر داشته باشند و به دولت فرصت دهند.
وی ادامه داد: بدون شک مسئولان و مدیران استان نیز باید خدمت صادقانه را سرلوحه فعالیت‌های خود قرار داده و با تمام توان برای جلب رضایت مردم تلاش کنند.
طهایی افزود: امیدوارم خداوند توفیق دهد تا از تجربه ۳۰‌ساله در ۵ استان دیگر برای پیشبرد امور در استان استفاده کنم و فکر می‌کنم آموختنی‌های لازم در ارتباط با مسئولیتی که بر عهده‌ام گذاشته شده را یاد گرفته‌ام، بنابراین در شرایط فشارهای تورم، تحریم‌ها و کمبودها آن کسی که باید سنگ صبور جامعه و مردم باشد مدیریت است. وی تصریح کرد: استعدادهای مختلف از جمله ظرفیت‌های صنعتی و کشاورزی از عنایت‌ها و مواهب خدادادی در البرز است که زمینه توسعه و پیشرفت استان را فراهم ساخته است و در مدت مسئولیت خود در استان تلاش خواهم کرد با ایجاد همدلی، همکاری و مشورت به خصوص با کارشناسان و سایر افراد صاحب نظر در استان، این ظرفیت ها را در مسیر رشد و شکوفایی البرز قرار دهم.
وزیر کشور نیز در این آیین با تأکید بر اینکه هیچ حب و بغضی در تغییر استاندار البرز نبوده است، گفت: تغییر استاندار البرز در راستای ارزیابی‌های صورت گرفته درباره عملکرد استانداران صورت گرفته است.
عبدالرضا رحمانی فضلی افزود: تغییر سیدطاهر طاهری در نهایت تصمیم دولت بوده است و از وی در موقعیت و مسندهای دیگر استفاده می‌شود.
وی گفت: نیازی به معرفی حمید طهایی و تشریح تجربیات‌شان نیست و امیدواریم در جایگاهی که قرار گرفته‌اند موفق باشند.
سیدطاهر طاهری استاندار قبلی البرز نیز در این آیین از تصمیم دولت برای انتخاب طهایی به عنوان استاندار جدید البرز قدردانی کرد و گفت: بی‌تردید بهره‌برداری از استعدادهای این استان آینده‌ای پر فروغ را رقم خواهد زد.
وی ادامه داد: خوشحالم از اینکه معاون رئیس جمهوری، البرز را اولین استانی دانست که گامی عملی در راستای اهداف اقتصادی دولت برداشته و به ندای رهبر معظم انقلاب لبیک گفته است. استاندار سابق البرز با بیان اینکه در هر گوشه‌ای از کشور به عنوان سرباز نظام و ولایت خدمت خواهم کرد، افزود: همه باید بدانند در کشور اسلامی ما اختلاف سلیقه و نظر نمی‌تواند سبب غفلت از انجام وظایف مسئولان برای تحقق اهداف نظام شود.
وی یادآور شد: در مدت خدمت در استان از هیچ کوششی برای پیشرفت استان و سوق دادن فعالیت‌ها در راستای رویکردهای دولت و نظام اسلامی دریغ نکرده و تلاش کردم تا حاشیه‌ها خللی در روند پیشرفت استان ایجاد نکند.
در ادامه این مراسم محمد جواد کولیوند، نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی به نمایندگی از مجمع نمایندگان استان گفت: البرز دارای قطب‌های متعدد کشاورزی، صنعت، آموزش عالی، گردشگری و… است و باید از ظرفیت بخش خصوصی و سرمایه‌گذاری با رعایت موازین و با نگاهی ویژه برای پیشرفت استان تلاش شود زیرا مدیریت در البرز مدیریتی طلایی است.
کولیوند با بیان اینکه شعار امسال باید نصب العین همگان باشد، افزود: مدیریت جهادی یعنی اینکه باید منابع محدود کشور را به‌طور دقیق به سمت برنامه‌های اولویت‌دار هدایت کنیم و برای به ثمر رساندن برنامه‌های زیرساختی گام برداریم.
وی ‌ضمن تشکر از طاهری و خیرمقدم به طهایی، گفت: مشورت با نخبگان، منتخبان استان و دیگر افراد لازم است، ‌گویی اینکه مشورت نفع بزرگی است که هیچ کس از آن متضرر نشده است. کولیوند تأکید کرد: مجمع نمایندگان البرز همچون گذشته آماده همکاری در راستای پیشرفت هر چه بیشتر استان است.
حاشیه های مراسم
آیین معرفی استاندار جدید البرز حاشیه‌ای را هم به همراه داشت که موجب خروج شمار زیادی از حاضران در ‌جلسه و تا حدودی به هم ریختگی و اندکی انبساط خاطر بعضی از آنها شد.
ماجرا از این قرار بود که برخلاف روند آیین‌های مشابه قبلی، سخنرانی استاندار جدید به پس از صحبت‌های سایر سخنرانان و تقدیر و دادن هدیه به استاندار سابق موکول شده بود و این امر موجب شد که مدعوین با این تصورکه مراسم خاتمه یافته قصد ترک جلسه را داشتند و برخی از آنان تا نزدیک در خروجی تالار شهیدان‌نژاد فلاح نیز رفتند، البته با دعوت دوباره مجری برنامه و اینکه جلسه تمام نشده و سخنرانی استاندار جدید باقی مانده، آنان را به صندلی هایشان بازگرداند.
در پایان این آیین خبرنگاران فرصت را غنیمت شمرده و به مصاحبه با مسئولان و مدیران کل و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی در بیرون از محوطه تالار شهیدان‌نژاد فلاح پرداختند که طرح سرمایه‌گذاری برد برد از جمله موضوعات این گفت‌وگوها بود.

این مطلب را به اشتراک بگذار