در مراسمی با حضور مشاور عالي وزير آموزش و پرورش در نخستين مدرسه اسلامي استان البرز عنوان شد گل‌هاي فاطميه، گلستاني براي نشر علوم قرآني و معارف اسلامي‌

«گل‌هاي فاطميه»، نام مجتمع آموزشي هوشمند قرآني و معارف اسلامي با تأسيس خانم سادات مدرسي و مديريت ناهيد پورفرد است که فعاليت خود را به عنوان نخستين مدرسه اسلامي استان البرز از مهرماه امسال در کرج آغاز کرده است.
گشايش مجتمع آموزشي گل‌هاي فاطميه که اکنون در مقطع پيش‌دبستاني و پايان دوره ابتدايي فعال است و طبق برنامه‌ريزي‌ها قرار است فعاليت‌هاي اين مجتمع به مقاطع راهنمايي، دبيرستان و دانشگاه نيز تعميم يابد، نقطه عطف و سرفصلي تازه برای همکاري‌هاي حوزه علميه و آموزش و پرورش به‌شمار مي‌رود که مي‌تواند الگويي براي ساير مدرسه‌ها اعم از دولتي و غيردولتي باشد.
به مناسب ولادت با سعادت هفتمين اختر تابناک امامت و ولايت حضرت امام محمد باقر (ع) مراسمی با حضور اکرمي وزير پيشين آموزش و پرورش و مشاور عالي وزير فعلي، موسوي مشاور عالي استاندار البرز و جمعي از مديران، مشاوران و دست‌اندرکاران حوزه علميه و آموزش و پرورش البرز در مجتمع آموزشي گل‌هاي فاطميه برگزار و از شماري دبيران و معلمان نمونه تجليل شد.
اکرمي، مشاور عالي وزير آموزش و پرورش در اين مراسم از بخش‌هاي مختلف و تجهيزات آموزشي مجتمع گل‌هاي فاطميه بازديد کرد و با حضور در کلاس‌هاي درس با دانش‌آموزان به گفت‌وگو پرداخت.
وي با تأکيد بر اينکه پرورش بايد همراه با آموزش باشد گفت: قرآن مجيد و معارف ديني بايد سرلوحه برنامه‌هاي آموزشي قرار گيرد، چراکه اين روش مي‌تواند بهترين الگو براي زندگي سالم توأم با آرامش و موفقيت باشد.
سيده خانم سادات مدرسي مدير حوزه علميه فاطميه‌(س) و مؤسس مجتمع آموزشي گل‌هاي فاطميه است که به صورت ترکيب منظم دروس موظفي آموزش و پرورش با تعليمات اسلامي قرآني همراه با کارگاه هوش و رياضي، رايانه، کارگاه تمرکز و مدرسه زندگي قرآني و نيز به کارگيري کادر مجرب توأم با تهيه گزارش ارزشيابي مرتب و ارائه عملکرد مستند، اردوهاي علمي، تفريحي و کلاس‌هاي فوق‌برنامه درسي و ورزشي و بهره‌گيري از پزشکان منتخب استان به عنوان معاون و معلم بهداشت، از جمله ويژگي‌هاي مجتمع آموزشي گل‌هاي فاطميه به‌شمار مي‌رود.
آزمايشگاه مجهز، کتابخانه غني، قفس پرندگان، اکواريوم، کلاس‌هاي عربي و انگليسي، قرآن، روخواني، تجويد، قرائت، حفظ، ترجمه و مفاهيم، سرودهاي شاد معنوي، خوشنويس، نقاشي، عکاسي همراه با مسابقه قرآني استاني و کشوري، غذاي گرم، تغذيه سالم و سرويس رفت و آمد، از ديگر امکانات و برنامه‌هاي اين مجتمع آموزشي است.
برگزاري کارگاه خلاقيت، آزمايشگاه علوم، کارگاه نجوم، اوريگامي و رباتيک، کارگاه آموزشي مهارت قصه‌گويي، تقويت حافظه، استحکام بدن و رشد قد، آموزش خانواده موفق با روانشناسي قرآني، برخورداري دانش‌آموزان و خانواده از پزشک مدرسه، ترجمه و تحقيق، احکام- ادعيه- مداحي و مرثيه‌خواني، آموزش تخصصي تفسير، نهج‌البلاغه- صحيفه سجاديه- تربيت مربي، خط، تهذيب، طراحي، سفال و ميناکاري، رمان و قصه بخشي از برنامه آموزشي مجتمع گل‌هاي فاطميه است.
مجتمع آموزشي هوشمند قرآني گل‌هاي فاطميه اکنون حدود 200 نفر از دختران استان البرز را در خود جاي داده و تا 500 دانش‌آموز نيز ظرفيت دارد.
گفتنی است، اين مجتمع در ميدان کرج، خيابان هما، جنب حوزه علميه فاطميه (س) واقع است.

این مطلب را به اشتراک بگذار
WeCreativez WhatsApp Support
ارسال متن آگهی در این قسمت
سلام وقت بخیر