در مراسمی با حضور مشاور عالی وزیر آموزش و پرورش در نخستین مدرسه اسلامی استان البرز عنوان شد گل‌های فاطمیه، گلستانی برای نشر علوم قرآنی و معارف اسلامی‌

در مراسمی با حضور مشاور عالی وزیر آموزش و پرورش در نخستین مدرسه اسلامی استان البرز عنوان شد گل‌های فاطمیه، گلستانی برای نشر علوم قرآنی و معارف اسلامی‌

«گل‌های فاطمیه»، نام مجتمع آموزشی هوشمند قرآنی و معارف اسلامی با تأسیس خانم سادات مدرسی و مدیریت ناهید پورفرد است که فعالیت خود را به عنوان نخستین مدرسه اسلامی استان البرز از مهرماه امسال در کرج آغاز کرده است.
گشایش مجتمع آموزشی گل‌های فاطمیه که اکنون در مقطع پیش‌دبستانی و پایان دوره ابتدایی فعال است و طبق برنامه‌ریزی‌ها قرار است فعالیت‌های این مجتمع به مقاطع راهنمایی، دبیرستان و دانشگاه نیز تعمیم یابد، نقطه عطف و سرفصلی تازه برای همکاری‌های حوزه علمیه و آموزش و پرورش به‌شمار می‌رود که می‌تواند الگویی برای سایر مدرسه‌ها اعم از دولتی و غیردولتی باشد.
به مناسب ولادت با سعادت هفتمین اختر تابناک امامت و ولایت حضرت امام محمد باقر (ع) مراسمی با حضور اکرمی وزیر پیشین آموزش و پرورش و مشاور عالی وزیر فعلی، موسوی مشاور عالی استاندار البرز و جمعی از مدیران، مشاوران و دست‌اندرکاران حوزه علمیه و آموزش و پرورش البرز در مجتمع آموزشی گل‌های فاطمیه برگزار و از شماری دبیران و معلمان نمونه تجلیل شد.
اکرمی، مشاور عالی وزیر آموزش و پرورش در این مراسم از بخش‌های مختلف و تجهیزات آموزشی مجتمع گل‌های فاطمیه بازدید کرد و با حضور در کلاس‌های درس با دانش‌آموزان به گفت‌وگو پرداخت.
وی با تأکید بر اینکه پرورش باید همراه با آموزش باشد گفت: قرآن مجید و معارف دینی باید سرلوحه برنامه‌های آموزشی قرار گیرد، چراکه این روش می‌تواند بهترین الگو برای زندگی سالم توأم با آرامش و موفقیت باشد.
سیده خانم سادات مدرسی مدیر حوزه علمیه فاطمیه‌(س) و مؤسس مجتمع آموزشی گل‌های فاطمیه است که به صورت ترکیب منظم دروس موظفی آموزش و پرورش با تعلیمات اسلامی قرآنی همراه با کارگاه هوش و ریاضی، رایانه، کارگاه تمرکز و مدرسه زندگی قرآنی و نیز به کارگیری کادر مجرب توأم با تهیه گزارش ارزشیابی مرتب و ارائه عملکرد مستند، اردوهای علمی، تفریحی و کلاس‌های فوق‌برنامه درسی و ورزشی و بهره‌گیری از پزشکان منتخب استان به عنوان معاون و معلم بهداشت، از جمله ویژگی‌های مجتمع آموزشی گل‌های فاطمیه به‌شمار می‌رود.
آزمایشگاه مجهز، کتابخانه غنی، قفس پرندگان، اکواریوم، کلاس‌های عربی و انگلیسی، قرآن، روخوانی، تجوید، قرائت، حفظ، ترجمه و مفاهیم، سرودهای شاد معنوی، خوشنویس، نقاشی، عکاسی همراه با مسابقه قرآنی استانی و کشوری، غذای گرم، تغذیه سالم و سرویس رفت و آمد، از دیگر امکانات و برنامه‌های این مجتمع آموزشی است.
برگزاری کارگاه خلاقیت، آزمایشگاه علوم، کارگاه نجوم، اوریگامی و رباتیک، کارگاه آموزشی مهارت قصه‌گویی، تقویت حافظه، استحکام بدن و رشد قد، آموزش خانواده موفق با روانشناسی قرآنی، برخورداری دانش‌آموزان و خانواده از پزشک مدرسه، ترجمه و تحقیق، احکام- ادعیه- مداحی و مرثیه‌خوانی، آموزش تخصصی تفسیر، نهج‌البلاغه- صحیفه سجادیه- تربیت مربی، خط، تهذیب، طراحی، سفال و میناکاری، رمان و قصه بخشی از برنامه آموزشی مجتمع گل‌های فاطمیه است.
مجتمع آموزشی هوشمند قرآنی گل‌های فاطمیه اکنون حدود ۲۰۰ نفر از دختران استان البرز را در خود جای داده و تا ۵۰۰ دانش‌آموز نیز ظرفیت دارد.
گفتنی است، این مجتمع در میدان کرج، خیابان هما، جنب حوزه علمیه فاطمیه (س) واقع است.

این مطلب را به اشتراک بگذار