در سال ۹۲ نیکوکاران ۱۸ میلیارد ریال زکات پرداخت کردند

در سال ۹۲ نیکوکاران ۱۸ میلیارد ریال  زکات پرداخت کردند

البرز ـ سلیمانی
مدیرکل کمیته امدادامام خمینی(ره) استان البرز از دریافت ۱۸ میلیارد ریال زکات در سال ۹۲ از مردم نیکوکار و خیر این استان به‌منظور کمک به نیازمندان و رفع مشکلات آنان خبر داد.
علی سالارکیا در این خصوص گفت: باید به مقوله زکات توجه بیشتری شود زیرا در بیشتر آیات قرآن که از نماز یاد شده از زکات هم نام برده شده است.
وی افزود: زکات جمع‌آوری شده در حوزه‌های فرهنگی، عمرانی، کمک به فقرا، در راه ماندگان و در حوزه‌ عمران روستاها، کمک به تهیه جهیزیه نوعروسان و ساخت اماکن عمومی و مذهبی روستاها نیز هزینه می‌شود.
این مسئول تصریح کرد: دین مبین اسلام موضوع زکات را به عنوان یک امر مهم و ارزشمند مورد تأکید قرار داده و با عمل کردن صحیح به دستورات و احکام اسلامی بسیاری از نابسامانی‌های جامعه از بین می‌رود و پرداخت زکات یکی از این احکام اسلامی است.
سالارکیا ضمن تاکید بر اهمیت فرهنگ‌سازی زکات در جامعه، اظهار داشت: اطلاع‌رسانی نحوه هزینه کرد زکات جمع‌آوری شده در بین مردم می‌تواند گام ارزشمندی در راستای احیا و ترویج بیش از پیش پرداخت زکات در جامعه قلمداد شود.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان البرز از روحانیون و علمای دینی به عنوان قشر تأثیرگذار در بحث ترویج و احیای زکات در جامعه نام برد و ادامه داد: روحانیون می‌توانند در تشویق مردم مبنی بر پرداخت زکات، جمع‌آوری و واگذاری آن به نهادهای حمایتی نقش بسیار مهمی داشته باشند.
وی یادآور شد: توسعه فرهنگ پرداخت زکات مهمترین گام در راستای زنده نگه‌داشتن و اجرای کامل این فریضه الهی است و نهادینه شدن این فرهنگ امری ضروری است.
سالارکیا تصریح کرد: پرداخت زکات و خمس یکی از راه‌های برقراری توازن درآمدها در بین مسلمانان جامعه است.

این مطلب را به اشتراک بگذار