در سال 92 نیکوکاران 18 میلیارد ریال  زکات پرداخت کردند

البرز ـ سليماني
مديركل كميته امدادامام خميني(ره) استان البرز از دريافت 18 ميليارد ریال زكات در سال 92 از مردم نيكوكار و خير اين استان به‌منظور كمك به نيازمندان و رفع مشكلات آنان خبر داد.
علي سالاركيا در اين خصوص گفت: بايد به مقوله زكات توجه بيشتري شود زيرا در بيشتر آيات قرآن كه از نماز ياد شده از زكات هم نام برده شده است.
وي افزود: زكات جمع‌آوري شده در حوزه‌هاي فرهنگي، عمراني، كمك به فقرا، در راه ماندگان و در حوزه‌ عمران روستاها، كمك به تهيه جهيزيه نوعروسان و ساخت اماكن عمومي و مذهبي روستاها نيز هزينه مي‌شود.
اين مسئول تصريح كرد: دين مبين اسلام موضوع زكات را به عنوان يك امر مهم و ارزشمند مورد تأكيد قرار داده و با عمل كردن صحيح به دستورات و احكام اسلامي بسياري از نابساماني‌هاي جامعه از بين مي‌رود و پرداخت زكات يكي از اين احكام اسلامي است.
سالاركيا ضمن تاكيد بر اهميت فرهنگ‌سازي زكات در جامعه، اظهار داشت: اطلاع‌رساني نحوه هزينه كرد زكات جمع‌آوري شده در بين مردم مي‌تواند گام ارزشمندي در راستاي احيا و ترويج بيش از پيش پرداخت زكات در جامعه قلمداد شود.
مديركل كميته امداد امام خميني (ره) استان البرز از روحانيون و علماي ديني به عنوان قشر تأثيرگذار در بحث ترويج و احياي زكات در جامعه نام برد و ادامه داد: روحانيون مي‌توانند در تشويق مردم مبني بر پرداخت زكات، جمع‌آوري و واگذاري آن به نهادهاي حمايتي نقش بسيار مهمي داشته باشند.
وي يادآور شد: توسعه فرهنگ پرداخت زكات مهمترين گام در راستاي زنده نگه‌داشتن و اجراي كامل اين فريضه الهي است و نهادينه شدن اين فرهنگ امري ضروري است.
سالاركيا تصريح كرد: پرداخت زكات و خمس يكي از راه‌هاي برقراري توازن درآمدها در بين مسلمانان جامعه است.

این مطلب را به اشتراک بگذار
WeCreativez WhatsApp Support
ارسال متن آگهی در این قسمت
سلام وقت بخیر