در بازديد خبرنگاران البرزي از شركت شير پاستوريزه پگاه تهران مطرح شد هر ايراني باید با مصرف لبنيات، سفير سلامت باشد

مديرعامل شركت شير پاستوريزه پگاه تهران با اشاره به اينكه 90درصد مردم با كمبود كلسيم و ويتامين ب2 مواجه هستند، گفت: مصرف لبنيات باعث افزايش رشد، هوش، قدرت فراگيري توان كار، طول عمر و سلامتي جسم می‌شود، همچنين شير ارزان‌ترين راه تأمين كمبود كلسيم و ويتامين ب 2 و ديگر پروتئين‌هاست.
مهندس احمد جريان در ديدار گروهي از خبرنگاران استان البرز و بازديد از شركت شير پاستوريزه پگاه تهران واقع در جاده قديم كرج افزود: سرانه مصرف فرآورده‌هاي لبني در ايران براي هر فرد 75 كيلوگرم است در حالي كه اين سرانه در اروپا 350 تا 500كيلوگرم است. وي مصرف نکردن شير را باعث بروز آمارهاي نگران‌كننده در مبتلايان به پوكي استخوان عنوان كرد و اظهار داشت: آمارها حاكي از اوضاع بحراني در بروز شكستگي‌هاي ناشي از پوكي استخوان در كشور است. مهندس جریان تأكيد كرد: پوكي استخوان كه از آن به‌عنوان قاتل خاموش ياد مي‌شود، اغلب در سنين بالا بروز پيدا مي‌كند در حالي كه زمينه‌هاي ايجاد آن ناشي از عادات غذايي نادرست و مصرف اندك فرآورده‌هاي لبني در دوران كودكي و نوجواني است. به گفته وي، سن ابتلا به پوكي استخوان در ايران حدود 35 تا40سال و در كشورهاي اروپايي حدود 70 سال است بنابراين متأسفانه عمر استخوان‌ها و دندان‌هاي مردم كشورمان از متوسط جهان كمتر است. مهندس جريان يادآور شد: پوكي استخوان اغلب به علت مصرف پايين فرآورده‌هاي لبني ايجاد مي‌شود و لازم است هر ايراني با مصرف شير و ساير لبنيات به عنوان يك سفير سلامت با پيشگيري از اين بيماري‌ها باعث شادابي، سلامتي و طول عمر خود و اطرافيانش شود. مديرعامل شركت شير پاستوريزه پگاه تهران در مورد سابقه اين شركت گفت: شير پاستوريزه پگاه تهران قديمي‌ترين شركت لبني با نيم قرن تجربه و فعاليت، يكي از كارخانه‌هاي زیرپوشش شركت صنايع شير ايران است. وي افزود: پگاه تهران در سال 1332 در پاسخ به نياز كشور به توليد صنعتي شير، راه‌اندازي شد و در سال 1336 با ظرفيت 45تن در روز به بهره‌برداري رسيد.
مهندس جريان اضافه كرد: اين شركت افتخار دارد اكنون در عرصه توليد و فرآوري، روزانه 700 تن شير خام را فرآوري و با مجموعه‌اي از كارخانه‌هاي شهيد صائمي، طلوع، كارخانه محصولات پودري، شيرخشك و كارخانه محصولات استريل، بيش از 74 نوع محصول را فرآوري و به بازارهاي داخلي و خارجي عرضه كند.

این مطلب را به اشتراک بگذار
WeCreativez WhatsApp Support
ارسال متن آگهی در این قسمت
سلام وقت بخیر