در بازدید خبرنگاران البرزی از شرکت شیر پاستوریزه پگاه تهران مطرح شد هر ایرانی باید با مصرف لبنیات، سفیر سلامت باشد

در بازدید خبرنگاران البرزی از شرکت شیر پاستوریزه پگاه تهران مطرح شد هر ایرانی باید با مصرف لبنیات، سفیر سلامت باشد

مدیرعامل شرکت شیر پاستوریزه پگاه تهران با اشاره به اینکه ۹۰درصد مردم با کمبود کلسیم و ویتامین ب۲ مواجه هستند، گفت: مصرف لبنیات باعث افزایش رشد، هوش، قدرت فراگیری توان کار، طول عمر و سلامتی جسم می‌شود، همچنین شیر ارزان‌ترین راه تأمین کمبود کلسیم و ویتامین ب ۲ و دیگر پروتئین‌هاست.
مهندس احمد جریان در دیدار گروهی از خبرنگاران استان البرز و بازدید از شرکت شیر پاستوریزه پگاه تهران واقع در جاده قدیم کرج افزود: سرانه مصرف فرآورده‌های لبنی در ایران برای هر فرد ۷۵ کیلوگرم است در حالی که این سرانه در اروپا ۳۵۰ تا ۵۰۰کیلوگرم است. وی مصرف نکردن شیر را باعث بروز آمارهای نگران‌کننده در مبتلایان به پوکی استخوان عنوان کرد و اظهار داشت: آمارها حاکی از اوضاع بحرانی در بروز شکستگی‌های ناشی از پوکی استخوان در کشور است. مهندس جریان تأکید کرد: پوکی استخوان که از آن به‌عنوان قاتل خاموش یاد می‌شود، اغلب در سنین بالا بروز پیدا می‌کند در حالی که زمینه‌های ایجاد آن ناشی از عادات غذایی نادرست و مصرف اندک فرآورده‌های لبنی در دوران کودکی و نوجوانی است. به گفته وی، سن ابتلا به پوکی استخوان در ایران حدود ۳۵ تا۴۰سال و در کشورهای اروپایی حدود ۷۰ سال است بنابراین متأسفانه عمر استخوان‌ها و دندان‌های مردم کشورمان از متوسط جهان کمتر است. مهندس جریان یادآور شد: پوکی استخوان اغلب به علت مصرف پایین فرآورده‌های لبنی ایجاد می‌شود و لازم است هر ایرانی با مصرف شیر و سایر لبنیات به عنوان یک سفیر سلامت با پیشگیری از این بیماری‌ها باعث شادابی، سلامتی و طول عمر خود و اطرافیانش شود. مدیرعامل شرکت شیر پاستوریزه پگاه تهران در مورد سابقه این شرکت گفت: شیر پاستوریزه پگاه تهران قدیمی‌ترین شرکت لبنی با نیم قرن تجربه و فعالیت، یکی از کارخانه‌های زیرپوشش شرکت صنایع شیر ایران است. وی افزود: پگاه تهران در سال ۱۳۳۲ در پاسخ به نیاز کشور به تولید صنعتی شیر، راه‌اندازی شد و در سال ۱۳۳۶ با ظرفیت ۴۵تن در روز به بهره‌برداری رسید.
مهندس جریان اضافه کرد: این شرکت افتخار دارد اکنون در عرصه تولید و فرآوری، روزانه ۷۰۰ تن شیر خام را فرآوری و با مجموعه‌ای از کارخانه‌های شهید صائمی، طلوع، کارخانه محصولات پودری، شیرخشک و کارخانه محصولات استریل، بیش از ۷۴ نوع محصول را فرآوری و به بازارهای داخلی و خارجی عرضه کند.

این مطلب را به اشتراک بگذار