در بازدید از طرح ساماندهی و آزاد سازی معاون استاندار البرز خواستار تملک پلاک‌های باقیمانده تپه مرادآب شد

در بازدید از طرح ساماندهی و آزاد سازی معاون استاندار البرز خواستار تملک پلاک‌های باقیمانده تپه مرادآب شد

معاون امور عمرانی استاندار البرز در حاشیه بازدید از طرح ساماندهی و آزادسازی زمین‌های تپه مرادآب کرج، خواستار حمایت و ورود جدی سازمان
راه و شهرسازی استان برای تملک پلاک‌های باقیمانده در این تپه شد.
مجید سریزدی و هیأت همراه در نشست مشترکی با مدیر اجرایی و معاونان مدیریت طرح ساماندهی این تپه، ضمن بررسی آخرین وضع تملک پلاک‌های ریزدانه باقیمانده، راهکارهای لازم برای سرعت بخشی به روند آزادسازی زمین‌های تحت تصرف در این تپه را مورد بحث و تبادل نظر قرار دادند.
وی در این نشست که با حضور مجریان طرح ساماندهی این تپه برگزار شد، گفت: ساماندهی و آزادسازی زمین‌های تپه مرادآب یکی از منحصر به فرد‌ترین تجربیات کشور در حذف بافت‌های فرسوده از چرخه زندگی شهری است که لازم است تجربه‌ها و دستاوردهای ۲۵ سال تلاش مستمر مدیریت طرح ساماندهی در زمینه بافت‌های فرسوده و سکونتگاه‌های غیررسمی مورد توجه قرار گیرد و این دستاوردها در بحث بافت‌های فرسوده در دیگر نقاط به‌کار گرفته شود.
سریزدی ضمن تشکر از اقدامات مدیریت طرح ساماندهی در تملک و آزادسازی ۶۹ هکتار از ۷۲ هکتار اراضی هدف، آن را فرآیندی هزینه بر،
زمان بر و پیچیده ارزیابی کرد و اظهار داشت: با پایان تملک پلاک‌های باقیمانده می‌توان برای مشارکت سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی در اجرای طرح‌های عظیم گردشگری فراخوان داد.
مدیر اجرایی طرح ساماندهی تپه مرادآب کرج با خوشامدگویی و تقدیر از نگاه مثبت معاون امور عمرانی استانداری البرز به این مجموعه از تملک و آزادسازی بیش از ۴هزار و ۱۰۰ پلاک مسکونی ریزدانه در محدوده طرح با میلیاردها تومان اعتبار از سال ۷۲ تاکنون خبر داد.
علیرضا رحیمی تصریح کرد: مدیریت اجرایی ستاد ساماندهی از سال
۷۲ تاکنون بیش از ۴هزار و ۵۰۰ پلاک ریزدانه مسکونی در زمینی به مساحت
۶۹ هکتار را تملک و آزادسازی کرده و برای آزادسازی بیش از ۴۵۰ پلاک باقیمانده در زمینی به مساحت ۳ هکتار، نیازمند ۶۰ میلیارد تومان اعتبار است که با حمایت سازمان مسکن و شهرسازی و واگذاری زمین معوض از اراضی دارای مشکل، می‌توان به افق‌های روشن برای طرح و بهینه‌سازی زمین در کوتاه مدت امیدوار بود. وی، هرگونه تصمیم گیری درباره زمین‌های ساماندهی شده را منوط به تصمیم‌گیری شهرداری کرج به عنوان مالک اصلی و اولیه این زمین‌ها دانست و گفت: خوشبختانه با نگاه مثبت مهندس ترکاشوند، شهردار کرج و حرکت وی در مسیر خدمت‌رسانی به شهروندان همچنین دیدگاه روشن نسبت به رشد سرانه‌های شهری از طریق تعامل سازنده با سرمایه‌گذاران بخش خصوصی، آینده روشنی برای اراضی ساماندهی شده پیش بینی می کنیم.

این مطلب را به اشتراک بگذار