در بازديد از طرح ساماندهي و آزاد سازي معاون استاندار البرز خواستار تملك پلاك‌هاي باقيمانده تپه مرادآب شد

معاون امور عمراني استاندار البرز در حاشیه بازديد از طرح ساماندهي و آزادسازي زمين‌هاي تپه مرادآب كرج، خواستار حمايت و ورود جدي سازمان
راه و شهرسازي استان براي تملك پلاك‌هاي باقيمانده در اين تپه شد.
مجيد سريزدي و هيأت همراه در نشست مشتركي با مدير اجرايي و معاونان مديريت طرح ساماندهي اين تپه، ضمن بررسي آخرين وضع تملك پلاك‌هاي ريزدانه باقيمانده، راهكارهاي لازم براي سرعت بخشي به روند آزادسازي زمين‌هاي تحت تصرف در اين تپه را مورد بحث و تبادل نظر قرار دادند.
وی در اين نشست كه با حضور مجريان طرح ساماندهي اين تپه برگزار شد، گفت: ساماندهي و آزادسازي زمين‌هاي تپه مرادآب يكي از منحصر به فرد‌ترين تجربيات كشور در حذف بافت‌هاي فرسوده از چرخه زندگي شهري است كه لازم است تجربه‌ها و دستاوردهاي 25 سال تلاش مستمر مديريت طرح ساماندهي در زمينه بافت‌هاي فرسوده و سكونتگاه‌هاي غيررسمي مورد توجه قرار گیرد و این دستاوردها در بحث بافت‌هاي فرسوده در ديگر نقاط به‌كار گرفته شود.
سریزدی ضمن تشكر از اقدامات مديريت طرح ساماندهي در تملك و آزادسازي 69 هكتار از 72 هكتار اراضي هدف، آن را فرآیندی هزينه بر،
زمان بر و پيچيده ارزيابي كرد و اظهار داشت: با پايان تملك پلاك‌هاي باقيمانده مي‌توان براي مشاركت سرمايه‌گذاران داخلي و خارجي در اجراي طرح‌هاي عظيم گردشگري فراخوان داد.
مدير اجرايي طرح ساماندهي تپه مرادآب كرج با خوشامدگويي و تقدير از نگاه مثبت معاون امور عمراني استانداري البرز به اين مجموعه از تملك و آزادسازي بيش از 4هزار و 100 پلاك مسكوني ريزدانه در محدوده طرح با ميلياردها تومان اعتبار از سال 72 تاكنون خبر داد.
علیرضا رحيمي تصريح كرد: مديريت اجرايي ستاد ساماندهي از سال
72 تاكنون بيش از 4هزار و 500 پلاك ريزدانه مسكوني در زميني به مساحت
69 هكتار را تملك و آزادسازي كرده و براي آزادسازي بيش از 450 پلاك باقيمانده در زميني به مساحت 3 هكتار، نيازمند 60 ميليارد تومان اعتبار است كه با حمايت سازمان مسكن و شهرسازي و واگذاري زمين معوض از اراضي دارای مشكل، مي‌توان به افق‌هاي روشن براي طرح و بهينه‌سازي زمين در كوتاه مدت اميدوار بود. وي، هرگونه تصميم گيري درباره زمين‌هاي ساماندهي شده را منوط به تصميم‌گيري شهرداري كرج به عنوان مالك اصلي و اوليه اين زمين‌ها دانست و گفت: خوشبختانه با نگاه مثبت مهندس تركاشوند، شهردار کرج و حرکت وی در مسير خدمت‌رساني به شهروندان همچنین ديدگاه روشن نسبت به رشد سرانه‌هاي شهري از طريق تعامل سازنده با سرمايه‌گذاران بخش خصوصي، آينده روشني براي اراضي ساماندهي شده پیش بینی می کنیم.

این مطلب را به اشتراک بگذار
WeCreativez WhatsApp Support
ارسال متن آگهی در این قسمت
سلام وقت بخیر