دانستنی هایی در مورد درج آگهی در مطبوعات

 همانگونه که می دانیم؛ مطبوعات، مجموعه نشریاتی هستند که به‌طور منظم با نام ثابت و تاریخ و شماره ردیف در زمینه‌های گوناگون خبری، انتقادی، اجتماعی، سیاسی، اقتصادی، کشاورزی، فرهنگی، دینی، علمی، فنی، هنری، ورزشی و نظایر این ها منتشر می‌شوند.

نحوه درج آگهی در مطبوعات

برای درج آگهی در مطبوعات ، شناخت نوع روزنامه و یا نشریه و همسویی آن با موضوع آگهی  تأثیر بسزایی در نتیجه آگهی  مورد نظر خواهد داشت.

 بنابراین برای درج آگهی در مطبوعات ابتدا باید هدف خود را از دادن آگهی روشن نموده، با شناسایی رقبا و مخاطبین، رسانه خود را انتخاب نمود.

با انتخاب رسانه و بررسی نحوه چاپ، نوع کاغذ و مسائل فنی و استاندارد سازی مطالب و تصاویر مورد نیاز طرح زیبا و مخاطب پسند طراحی می گردد. با طراحی آگهی براساس قوانین، الزامات و استانداردهای هر رسانه مطالب و موارد تشکیل دهنده یک آگهی زیبا و استاندارد آماده می گردد و طرح با استفاده از نام و نشان تجاری، شعار تبلیغاتی، پیام هدفمند، تصویر و عکس و مشخصات آگهی دهنده، پیام خود را به زیبایی به مخاطبین هدف منتقل می نماید.

تولید پیام مناسب جهت استفاده در طرح آگهی می بایست به نحوی باشد که مشتریان را برای رسیدن به هدف آگهی دهنده ترغیب نموده و با بزرگنمایی ویژگی ها و تفاوت های ویژه پیام، گروه مخاطب را تحت تأثیر قرار دهد.

یک پیام مناسب باید دارای ویژگی های زیر باشد:

– کوتاه باشد.

– از کلمات زیبا در آن استفاده شود.

– در برگیرنده موضوع تبلیغ باشد.

– با فونت مناسب یا به شکل گرافیکی نوشته شود.

– دارای رنگ آمیزی مناسب باشد.

انتخاب طرح مناسب در آگهی های تجاری و فروش تأثیر بسزایی دارد. مثلاً؛ در این نوع از سفارش ها  کارهای گرافیکی زیادتری به نسبت سایر آگهی ها بر روی طرح مورد نظر انجام می گیرد که نظر مخاطبین را درنگاه نخست به خود جلب نماید.

طرح های قابل چاپ در روزنامه ها  باید با رعایت نکات فنی  طراحی شوند؛ مثلاً نرم افزارهای کاربردی در آتلیه روزنامه ها عبارتند: از indesign و photoshop  و در مورد سایر نرم افزارها  طراحی انجام شده باید در فرمت tif ورزولوشن 300dpi و مود رنگ cmyk  باشند.

سیدرضا جمشیدی
مدیر مسئول شبکه پذیرش آگهی

این مطلب را به اشتراک بگذار
WeCreativez WhatsApp Support
ارسال متن آگهی در این قسمت
سلام وقت بخیر