دادستان كرج: دستگاه قضا اجازه تضييع حقوق مردم را نمي‌دهد

مردم مطمئن باشند كه با متخلفان در هر جايگاه، پست، مقام و سيستم‌هاي اداري برخورد قانوني صورت مي‌گيرد و دستگاه قضا اجازه تضييع هيچ حقي از حقوق مردم را نمي‌دهد.
حاجي‌رضا شاكرمي، دادستان كرج با بیان این مطلب در جمع خبرنگاران افزود: تجربه نشان داده است هر زمان كه سياست وارد دستگاه قضا شده، اجراي عادلانه احكام و قوانين با اخلال مواجه شده است.
وي گفت: مجموعه دست‌اندركاران دادستاني كرج همواره مدافع حق بوده‌اند و به هيچ وجه در خدمت‌‌رساني از جناح خاصي حمايت نمي‌كند، هرچند مسائل و اتفاقات حوزه سياست براي بسیاری از جمله خود بنده جذاب است، ولي هرگز فرد سياسي كاري نبوده‌ام و اجازه نداده‌ام سياست كوچكترين دخالتي در كارم داشته باشد.
شاكرمي ادامه داد: بر اين اساس به‌طور قطع به مردم اطمينان مي‌دهم كه صاحبان قدرت و برخي افرادي كه در استان داراي سمتي هستند نمي‌توانند با اعمال فشار يا سفارش مانع از پيگيري پرونده‌اي شوند يا در روند صدور حكمي تأثيرگذار باشند.
دادستان كرج يادآور شد: از تمامی مديران كل استان و تمام كساني كه در اداره‌های دولتي مشغول به كار هستند درخواست كرده‌ام كه به هيچ وجه غير از زماني ‌كه درگير پرونده‌اي هستند به دادسرا مراجعه نكنند و نزد قضات نروند.
شاكرمي تصريح كرد: بر اين اساس اگر هر يك از مديران استان بدون دليل در دفتر قضات مشاهده شوند نه تنها از قاضي علت اين امر پرس و جو مي‌شود، بلكه او بايد پاسخگو باشد. وي گفت: دادستاني كرج در برخورد با متخلفان هيچ تفاوتي بين مردم و مسئولان قائل نيست، به‌طوري‌ كه در ماه‌هاي اخير شاهد دستگيري برخي از مديران شهرداري‌ها و شماري پليس‌ ساختمان در اين كلانشهر بوده‌ايم.
وي اظهار داشت: به‌طور معمول دستگيري كساني در اداره‌های دولتي مشغول به كار هستند به نوعي بي‌اعتمادي نسبت به بدنه دولت ايجاد مي‌كند به همين دليل رسيدگي به تخلفات اداري مخفيانه صورت مي‌گيرد و در بيشتر مواقع رسانه‌اي نمي‌شود. وي در مورد آمار عملكرد دادسراهاي كرج نيز گفت: در 9 ماه اخير 53 هزار و 763 فقره پرونده وارد دادسراهاي كرج شده و در همين مدت 56 هزار و 221 فقره پرونده مورد رسيدگي
قرار گرفته است.
وي افزود: اينكه شمار پرونده‌هاي رسيدگي شده در اين مدت از پرونده‌هاي ورودي بيشتر بوده است، نشان از اطمينان مردم به دستگاه قضا و فعاليت مطلوب در رسيدگي به پرونده‌هاست هرچند كه اكنون 16 هزار و 611 پرونده در دادسراهاي استان در حال بررسي است و به صدور حكم منتهي نشده است.
دادستان كرج همچنين از وقوع 3 فقره اسيدپاشي در استان از ابتداي سال تاكنون خبر داد اما تأكيد كرد: جريان اسيد پاشي در هيچ يك از اين پرونده‌ها مشابه اسيدپاشي‌هاي اصفهان نبوده و در هيچ يك ازآنها زنان مورد هدف قرار نگرفته‌اند.
به گفته شاكرمي، قرباني هر 3پرونده اسيدپاشي مردان بودند و اين اسيدپاشي‌ها به دليل اختلافات شخصي و مالي رخ داده و هيچ يك از قربانيان از ناحيه صورت آسيب نديده‌اند.
وي در مورد كيفيت آب آشاميدني و رسيدگي به ميزان نيترات موجود در آب كرج و همچنين حقابه كرج نيز گفت: وضع نيترات موجود در آب كرج درحال حاضر خطرناك نيست، ولي، به مسئولان مربوطه هشدار داده‌ايم كه اگر مقدار نيترات بيش از حد موجود شود ممكن است سلامت مردم به خطر بيفتد و در اين صورت دستگاه قضا ناچار به دخالت خواهد شد. وي افزود: موضوع حقابه كرج در دست بررسي است و اميدواريم اين موضوع با مشاركت مسئولان ذيربط هرچه زودتر به نتيجه
مطلوب برسد.

این مطلب را به اشتراک بگذار
WeCreativez WhatsApp Support
ارسال متن آگهی در این قسمت
سلام وقت بخیر