دادستان کرج: دستگاه قضا اجازه تضییع حقوق مردم را نمی‌دهد

دادستان کرج: دستگاه قضا اجازه تضییع حقوق مردم را نمی‌دهد

مردم مطمئن باشند که با متخلفان در هر جایگاه، پست، مقام و سیستم‌های اداری برخورد قانونی صورت می‌گیرد و دستگاه قضا اجازه تضییع هیچ حقی از حقوق مردم را نمی‌دهد.
حاجی‌رضا شاکرمی، دادستان کرج با بیان این مطلب در جمع خبرنگاران افزود: تجربه نشان داده است هر زمان که سیاست وارد دستگاه قضا شده، اجرای عادلانه احکام و قوانین با اخلال مواجه شده است.
وی گفت: مجموعه دست‌اندرکاران دادستانی کرج همواره مدافع حق بوده‌اند و به هیچ وجه در خدمت‌‌رسانی از جناح خاصی حمایت نمی‌کند، هرچند مسائل و اتفاقات حوزه سیاست برای بسیاری از جمله خود بنده جذاب است، ولی هرگز فرد سیاسی کاری نبوده‌ام و اجازه نداده‌ام سیاست کوچکترین دخالتی در کارم داشته باشد.
شاکرمی ادامه داد: بر این اساس به‌طور قطع به مردم اطمینان می‌دهم که صاحبان قدرت و برخی افرادی که در استان دارای سمتی هستند نمی‌توانند با اعمال فشار یا سفارش مانع از پیگیری پرونده‌ای شوند یا در روند صدور حکمی تأثیرگذار باشند.
دادستان کرج یادآور شد: از تمامی مدیران کل استان و تمام کسانی که در اداره‌های دولتی مشغول به کار هستند درخواست کرده‌ام که به هیچ وجه غیر از زمانی ‌که درگیر پرونده‌ای هستند به دادسرا مراجعه نکنند و نزد قضات نروند.
شاکرمی تصریح کرد: بر این اساس اگر هر یک از مدیران استان بدون دلیل در دفتر قضات مشاهده شوند نه تنها از قاضی علت این امر پرس و جو می‌شود، بلکه او باید پاسخگو باشد. وی گفت: دادستانی کرج در برخورد با متخلفان هیچ تفاوتی بین مردم و مسئولان قائل نیست، به‌طوری‌ که در ماه‌های اخیر شاهد دستگیری برخی از مدیران شهرداری‌ها و شماری پلیس‌ ساختمان در این کلانشهر بوده‌ایم.
وی اظهار داشت: به‌طور معمول دستگیری کسانی در اداره‌های دولتی مشغول به کار هستند به نوعی بی‌اعتمادی نسبت به بدنه دولت ایجاد می‌کند به همین دلیل رسیدگی به تخلفات اداری مخفیانه صورت می‌گیرد و در بیشتر مواقع رسانه‌ای نمی‌شود. وی در مورد آمار عملکرد دادسراهای کرج نیز گفت: در ۹ ماه اخیر ۵۳ هزار و ۷۶۳ فقره پرونده وارد دادسراهای کرج شده و در همین مدت ۵۶ هزار و ۲۲۱ فقره پرونده مورد رسیدگی
قرار گرفته است.
وی افزود: اینکه شمار پرونده‌های رسیدگی شده در این مدت از پرونده‌های ورودی بیشتر بوده است، نشان از اطمینان مردم به دستگاه قضا و فعالیت مطلوب در رسیدگی به پرونده‌هاست هرچند که اکنون ۱۶ هزار و ۶۱۱ پرونده در دادسراهای استان در حال بررسی است و به صدور حکم منتهی نشده است.
دادستان کرج همچنین از وقوع ۳ فقره اسیدپاشی در استان از ابتدای سال تاکنون خبر داد اما تأکید کرد: جریان اسید پاشی در هیچ یک از این پرونده‌ها مشابه اسیدپاشی‌های اصفهان نبوده و در هیچ یک ازآنها زنان مورد هدف قرار نگرفته‌اند.
به گفته شاکرمی، قربانی هر ۳پرونده اسیدپاشی مردان بودند و این اسیدپاشی‌ها به دلیل اختلافات شخصی و مالی رخ داده و هیچ یک از قربانیان از ناحیه صورت آسیب ندیده‌اند.
وی در مورد کیفیت آب آشامیدنی و رسیدگی به میزان نیترات موجود در آب کرج و همچنین حقابه کرج نیز گفت: وضع نیترات موجود در آب کرج درحال حاضر خطرناک نیست، ولی، به مسئولان مربوطه هشدار داده‌ایم که اگر مقدار نیترات بیش از حد موجود شود ممکن است سلامت مردم به خطر بیفتد و در این صورت دستگاه قضا ناچار به دخالت خواهد شد. وی افزود: موضوع حقابه کرج در دست بررسی است و امیدواریم این موضوع با مشارکت مسئولان ذیربط هرچه زودتر به نتیجه
مطلوب برسد.

این مطلب را به اشتراک بگذار