خودروسازی لکوموتیو صنعت ایران

خودروسازی لکوموتیو صنعت ایران

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو از توان حضور قطعه سازان ایرانی در سایت الجزایر پژو برای تولید قطعه خبر داد.

هاشم یکه زارع در مراسم رونمایی از دو محصول جدید ایران خودرو، ساخت داخل ۷۰ درصدی و صادرات ۳۰ درصدی محصولات مشترک را خط قرمز مشارکت با شرکت های خارجی خواند و اظهار داشت: در تفاهم اخیری که با پژو صورت گرفت، قطعات مورد نیاز سایت تولیدی پژو در الجزایر با مشارکت قطعه‌سازان ایرانی تامین می شود. همچنین قطعه‌سازان ایرانی می‌توانند در الجزایر نیز سرمایه‌ گذاری کرده و قطعات خود را به پژو بفروشند. نگاه ویژه به صنعت خودرو و قطعه سازی موجب توسعه و پیشرفت آن می شود و در آینده نتایج آن نصیب اقتصاد ایران خواهد شد.

وی قطعه سازی را صنعتی اشتغال زا توصیف کرد و خاطرنشان ساخت: سرمایه گذاری در این بخش ضروری است. ۸۰ درصد از کیفیت خودرو مربوط به قطعات به کار رفته در آن است که در ۴ سال اخیر جهش کیفی قابل ملاحظه ای در این بخش داشته ایم.

مدیرعامل ایران خودرو با بیان اینکه ما  متعهد به تحویل خودروهای باکیفیت و مجهز به تکنولوژی روز به مصرف کننده هستیم تصریح کرد: یک میلیون و ۵۰۰ هزار دستگاه خودرو در کشور تولید می شود که اگر به جای آن واردات صورت می گرفت حدود ۱۵ میلیارد دلار ارز از کشور خارج می‌شد. این موضوع نشان می‌دهد ما باید به این صنعت توجه جدی داشته باشیم. زیرا خودروسازی لکوموتیو صنایع به شمار می رود.

یکه زارع رویکرد مهم ایران خودرو را عقد قرارداد برای طراحی و تولید پلتفرم اختصاصی عنوان کرد و گفت: طراحی پلت‌فرم نیازمند بودجه است، کره‌ای‌ها وقتی می‌خواهند در حوزه پلت‌فرم کار کنند به‌راحتی از تسهیلات دودرصدی بانکی برخوردار می‌شوند اما ایران خودرو برای طراحی پلت‌فرم به بالای هزار میلیارد تومان نیاز دارد که به‌دنبال تأمین این بودجه است.

وی از طرح موضوع واردات خودروهای تجاری به جای سرمایه گذاری برای خروج فرسوده ها انتقاد کرد و گفت: باید بستر حمایت از قوای محرکه خودروهای تجاری در کشور فراهم شود. خروج خودروهای فرسوده نیازمند حمایت است.

منبع: روزنامه دنیای اقتصاد – ویژه نامه غرب استان تهران

گردآوری‌شده توسط شبکه پذیرش آگهی

این مطلب را به اشتراک بگذار