خودروسازان در چند قدمی خصوصی سازی واقعی

خودروسازان در چند قدمی خصوصی سازی واقعی

وزیر صنعت، معدن و تجارت از بزرگترین مشکلات خودروسازی را نبود ابر قطعه سازی در کشور خواند.

محمد شریعتمداری در مراسم آغاز تولید انبوه دناپلاس توربو و ۲۰۷ اتوماتیک بیان داشت: ایران خودرو با سهم بیشتر در تولید، پیشتاز صنعت خودروسازی ایران است اما تاریخ نشان می‌دهد که باید گام‌هایمان را در این صنعت بهتر برمی داشتیم و امیدواریم بتوانیم با برنامه ریزی درست جبران کنیم.

این عضو کابینه با بیان اینکه مالکیت دولت یکی از مشکلات خودروسازی از گذشته بوده است، اظهار داشت: اصلا موافق خصولتی سازی نیستیم و در این راستا برنامه ریزی برای خصوصی سازی واقعی در دو شرکت ایران خودرو و سایپا را انجام داده ایم.

شریعتمداری گفت: حمایت‌های دولتی از صنعت خودرو باعث عقب‌افتادگی و نه پیشرفت این صنعت شده است. وی با اشاره به اهداف صنعت خودرو در افق ۱۴۰۴و افزایش ۱۷درصدی تولید خودرو تا پایان آبان ماه سال جاری بیان کرد: امروز ۳۰ بنگاه خودروسازی در کشور فعال هستند که بیشترین سهم بازار آن در اختیار ایران خودرو است. سهم تولیدات صنعت خودرو معادل ۳.۵ درصد GDP و ارزش افزوده صنعت خودرو برابر با ۱۸.۵ درصد ارزش افزوده کل صنعت است.

این مقام مسئول گفت: سیستم تامین مالی در کشور برای خودروسازان با مشکلات جدی مواجه است. نبود ابرقطعه سازی یک مشکل بزرگ است. وی ادامه داد: برنامه سه ساله نوسازی صنعت قطعه سازی کشور را در دستور کار داریم و ۱۲۰۰ واحد قطعه سازی نیازمند تزریق مالی و تسهیلات هستند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به دو فاکتور مهم شرکت‌های مشترک تجاری (joint venture) واقعی و توجه به خروج خودروهای فرسوده اعلام داشت: یکی از مشکلات فعلی صنعت خودرو تولید در مقیاس اقتصادی است، تولید خودرو در یک کارخانه نباید کمتر از ۲۰۰ هزار دستگاه خودرو در سال باشد. وی با تاکید بر لزوم نوسازی خودروهای فرسوده گفت: برای نوسازی خودروهای سنگین فرسوده تا ۸۵ درصد از طریق بودجه عمومی، یارانه پرداخت می شد که می توانیم از محل صرفه جویی انرژی شرایطی را برای از رده خارج کردن خودروهای فرسوده ایجاد کنیم.

منبع: روزنامه دنیای اقتصاد – ویژه نامه غرب استان تهران

گردآوری‌شده توسط شبکه پذیرش آگهی

این مطلب را به اشتراک بگذار