خانه مطبوعات البرز در تلاش برای رسیدن به جایگاه واقعی

خانه مطبوعات البرز در تلاش برای رسیدن به جایگاه واقعی

اعضای هیأت‌مدیره خانه مطبوعات و اهالی رسانه استان البرز در تلاشند با همکاری و تعامل سایر دستگاه‌های اجرایی، خانه مطبوعات استان را به جایگاه واقعی برسانند.
رئیس هیأت‌مدیره خانه مطبوعات البرز با حضور در دفتر سرپرستی روزنامه ایران البرز با اشاره به نوپابودن این خانه افزود: خانه مطبوعات البرز در نیمه دوم سال ۹۰ با حضور ۸۰عضو به‌طور رسمی تشکیل شد و اکنون حدود ۵۰۰ نفر عضو دارد.
مهدی کریمایی خاطرنشان کرد: افزایش بیش از ۵ برابری اعضای خانه مطبوعات البرز در این مدت نشان دهنده افزایش اعتماد و باور قلبی اهالی رسانه البرز به اهداف تعریف شده و نقش تأثیر‌گذار آن در استان است.
کریمایی تأکید کرد: اکنون استفاده از خرد جمعی در خانه مطبوعات البرز برای پیشبرد اهدافی است که همه اعضا به آن باور دارند.
عضو هیأت‌مدیره خانه مطبوعات ایران ارائه خدمات رایگان به اهالی رسانه در استان را از اولویت‌های مهم برشمرد و گفت: برای تحقق اهداف این خانه اکنون ۲۳ کمیته فعال شده که کمیته‌های فرهنگی، اقتصادی، ورزشی، بهداشت و درمان، سیاحتی و آموزش از جمله آنهاست.
وی یادآور شد: سال گذشته برای نخستین‌ بار ۴۰۰ میلیون تومان بودجه برای خانه مطبوعات البرز مصوب شد که محل تأمین این اعتبار کمک‌های سایر دستگاه‌های اجرایی استان است.
کریمایی افزود: امسال بودجه خانه مطبوعات البرز به ۷۵۰ میلیون تومان افزایش یافته و امید است با تحقق آن از سوی دستگاه‌های اجرایی، زمینه ارائه خدمات بیشتر به اهالی رسانه استان بیش از پیش فراهم شود.
وی همچنین با تأکید بر ضرورت ایجاد درآمد پایدار از سوی خانه مطبوعات البرز گفت: تحقق این مهم به همکاری سایر دستگاه‌های اجرایی و جامعه مطبوعاتی استان نیاز دارد.
رئیس هیأت‌مدیره خانه مطبوعات البرز خاطرنشان کرد: با تصویب قانون نظام صنفی رسانه توسط مجلس شورای اسلامی مسیر خدمات رسانی به جامعه مطبوعاتی کشور از جمله البرز هموار‌تر خواهد شد.
کریمایی گفت: با اجرای این قانون و تعریف وظایف و اختیارات، امید است خانه‌های مطبوعات در سراسر کشور از جمله البرز به جایگاه واقعی خود برسند.
وی همچنین نبود فضای مناسب را از جمله مشکلات عمده خانه مطبوعات البرز دانست و افزود: در سال ۹۱ فرمانداری کرج ۲۰۰ میلیون تومان و استانداری البرز نیز امسال ۱۵۰ میلیون تومان برای ساخت فضایی مناسب برای استقرار این خانه اختصاص داد اما متأسفانه با گذشت حدود ۲ سال اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز همچنان به دنبال تهیه زمینی برای تحقق این مهم است.
کریمایی همچنین از ایجاد صندوق اعتباری خانه مطبوعات البرز در سال جاری خبر داد و گفت: این صندوق با هدف ارائه تسهیلات به اهالی رسانه استان و رفع نیازهای آنان تشکیل می‌شود.
وی اعزام خبرنگاران عضو به اردوهای سیاحتی و زیارتی و امضای تفاهم نامه با موسسات فرهنگی برای برگزاری دوره‌های آموزشی را از دیگر خدمات خانه نوپای مطبوعات البرز برشمرد و اظهار داشت: بر اساس تفاهم نامه منعقد شده با موسسه قرض الحسنه میثاق، اهالی رسانه البرز برای انجام سفرهای خارجی بویژه عتبات عالیات و مشرف شدن به خانه خدا می‌توانند از تسهیلات با کارمزد ۴ درصد بهره‌مند شوند.
کریمایی در خاتمه ضمن تشکر از اهالی رسانه البرز در پیشبرد اهداف تعریف شده از آنان درخواست کرد اختلافات احتمالی را در درون صنف خود حل و فصل کنند و از مطرح کردن آنها در سطح استان و مخدوش کردن ذهن مسئولان و مردم خودداری کنند.

این مطلب را به اشتراک بگذار