خانه مطبوعات البرز در تلاش براي رسيدن به جايگاه واقعي

اعضاي هيأت‌مدیره خانه مطبوعات و اهالي رسانه استان البرز در تلاشند با همكاري و تعامل ساير دستگاه‌هاي اجرايي، خانه مطبوعات استان را به جايگاه واقعي برسانند.
رئيس هيأت‌مديره خانه مطبوعات البرز با حضور در دفتر سرپرستي روزنامه ايران البرز با اشاره به نوپابودن اين خانه افزود: خانه مطبوعات البرز در نيمه دوم سال 90 با حضور 80عضو به‌طور رسمي تشكيل شد و اكنون حدود 500 نفر عضو دارد.
مهدي كريمايي خاطرنشان كرد: افزايش بيش از 5 برابري اعضاي خانه مطبوعات البرز در اين مدت نشان دهنده افزايش اعتماد و باور قلبي اهالي رسانه البرز به اهداف تعريف شده و نقش تأثير‌گذار آن در استان است.
كريمايي تأكيد كرد: اكنون استفاده از خرد جمعي در خانه مطبوعات البرز براي پيشبرد اهدافی است كه همه اعضا به آن باور دارند.
عضو هيأت‌مديره خانه مطبوعات ايران ارائه خدمات رايگان به اهالي رسانه در استان را از اولويت‌هاي مهم برشمرد و گفت: براي تحقق اهداف اين خانه اكنون 23 كميته فعال شده كه كميته‌هاي فرهنگي، اقتصادي، ورزشي، بهداشت و درمان، سياحتي و آموزش از جمله آنهاست.
وي يادآور شد: سال گذشته براي نخستین‌ بار 400 ميليون تومان بودجه براي خانه مطبوعات البرز مصوب شد كه محل تأمين اين اعتبار كمك‌هاي ساير دستگاه‌هاي اجرايي استان است.
كريمايي افزود: امسال بودجه خانه مطبوعات البرز به 750 ميليون تومان افزايش يافته و اميد است با تحقق آن از سوي دستگاه‌هاي اجرايي، زمينه ارائه خدمات بيشتر به اهالي رسانه استان بيش از پيش فراهم شود.
وي همچنين با تأكيد بر ضرورت ايجاد درآمد پايدار از سوي خانه مطبوعات البرز گفت: تحقق اين مهم به همكاري ساير دستگاه‌هاي اجرايي و جامعه مطبوعاتي استان نیاز دارد.
رئيس هيأت‌مديره خانه مطبوعات البرز خاطرنشان كرد: با تصويب قانون نظام صنفي رسانه توسط مجلس شوراي اسلامي مسير خدمات رساني به جامعه مطبوعاتي كشور از جمله البرز هموار‌تر خواهد شد.
كريمايي گفت: با اجرای اين قانون و تعريف وظايف و اختيارات، اميد است خانه‌هاي مطبوعات در سراسر كشور از جمله البرز به جايگاه واقعي خود برسند.
وي همچنين نبود فضاي مناسب را از جمله مشكلات عمده خانه مطبوعات البرز دانست و افزود: در سال 91 فرمانداري كرج 200 ميليون تومان و استانداري البرز نيز امسال 150 ميليون تومان براي ساخت فضايي مناسب براي استقرار اين خانه اختصاص داد اما متأسفانه با گذشت حدود 2 سال اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي البرز همچنان به دنبال تهيه زميني براي تحقق اين مهم است.
كريمايي همچنين از ايجاد صندوق اعتباري خانه مطبوعات البرز در سال جاري خبر داد و گفت: اين صندوق با هدف ارائه تسهيلات به اهالي رسانه استان و رفع نيازهاي آنان تشكيل مي‌شود.
وي اعزام خبرنگاران عضو به اردوهاي سياحتي و زيارتي و امضاي تفاهم نامه با موسسات فرهنگي براي برگزاري دوره‌هاي آموزشي را از ديگر خدمات خانه نوپاي مطبوعات البرز برشمرد و اظهار داشت: بر اساس تفاهم نامه منعقد شده با موسسه قرض الحسنه ميثاق، اهالي رسانه البرز براي انجام سفرهاي خارجي بويژه عتبات عاليات و مشرف شدن به خانه خدا مي‌توانند از تسهيلات با كارمزد 4 درصد بهره‌مند شوند.
کریمایی در خاتمه ضمن تشكر از اهالي رسانه البرز در پيشبرد اهداف تعريف شده از آنان درخواست كرد اختلافات احتمالي را در درون صنف خود حل و فصل كنند و از مطرح كردن آنها در سطح استان و مخدوش كردن ذهن مسئولان و مردم خودداري كنند.

این مطلب را به اشتراک بگذار
WeCreativez WhatsApp Support
ارسال متن آگهی در این قسمت
سلام وقت بخیر