توجه به رونق و حمايت از توليد يكي از مهمترين راه‌ها و زمينه‌ساز تحقق اقتصاد مقاومتي مد نظر مقام معظم رهبري است.
“حسين طوسي” رئيس اتاق بازرگاني البرز ضمن تبريك روز كارگر افزود: مسائل مربوط به روابط كارگري و كارفرمايي از موضوع‌هاي واجد اهميت در روند توليد است كه بايد مورد توجه و پيگيري قرار گيرد.
وي افزود: تلاش اتاق بازرگاني البرز معطوف به تقويت و تعامل روابط بين كارگر و كارفرما است و اعضاي اين اتاق درصدد برآمده اند با برگزاري همايش‌هاي آموزشي متعدد، مشكلات كارگري و اصلاح برخي مواد قانوني كه مشكلاتي را براي كارگر و كارفرما ايجاد كرده را پيگيري کنند.
وي با اشاره به اينكه مسائل كارگري و كارفرمايي در البرز در سطح حداقلي است، تأكيد كرد: توجه و تقويت و ارتقاي توليد مي‌تواند سبب ايجاد امنيت شغلي براي كارگران و جلوگيري از مشكلاتي مانند تعطيلي و بيكاري كارگران واحدهاي صنعتي شود.
اين عضو هيأت نمايندگان اتاق بازرگاني و صنايع و معادن ايران با تشريح اولويت‌هاي اتاق بازرگاني البرز در سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملي و مديريت جهادي گفت: يكي از مسائلي كه در جلسات گوناگون اتاق مطرح مي‌شود و حتي در جلسات شوراي گفت‌‌وگوي دولت و بخش خصوصي هم به‌طور جدي پيگيري مي‌شود مسئله كار و كارگري است كه در اولويت كارهاي اتاق قرار دارد.
طوسي خاطرنشان كرد: تمام تلاش خود را همراه با سازمان‌ها و نهادهاي دولتي و غيردولتي، انجمن‌ها و تشكل‌هاي صنفي براي راه‌اندازي و تقويت توليد به کار بسته‌ایم و معتقديم كه سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملي و مديريت جهادي بدون توليد معنايي ندارد. وي با اشاره به اينكه برخي قوانين تأمین اجتماعي به نفع اين سازمان و به ضرر كارفرمايان تدوين شده است، گفت: اين قوانين به نوعي يك قرارداد اجتماعي است كه چند ذي‌نفع دارد و متأسفانه در قراردادهاي فعلي، حقوق كارگر و كارفرما ناديده گرفته مي‌شود و در این رابطه باید از جامعه كارگري و كارفرمايي درباره ميزان رضايت آنها نظرسنجي شود.
طوسي ادامه داد: همه قوانين متأسفانه به نفع اين سازمان تفسير مي‌شود و كم‌تر واحد اقتصادي وجود دارد كه توانسته باشد از قوانين به نفع خود استفاده كند.
به گفته وي، در حسابرسي‌ها اصل بر اين است كه از هر شركتي مبلغي براي تأمین هزينه‌هاي سازمان تأمین اجتماعي دريافت شود.
طوسي اضافه كرد: براي گرفتن حقوق سازمان تأمین اجتماعي اهرم‌هاي فراواني وجود دارد و نيازي نيست هنگام گرفتن كارت بازرگاني، اتاق، مأمور اخذ مطالبات اين سازمان شود.
وي يادآور شد: اكنون در استان البرز به حدود17 هزار نفر بيمه بيكاري پرداخت مي‌شود و اين شرايط انگيزه كارآفريني را از بين برده و به بيكاري دامن مي‌زند.

این مطلب را به اشتراک بگذار
WeCreativez WhatsApp Support
ارسال متن آگهی در این قسمت
سلام وقت بخیر