حرف i در ابتدای آیفون به چه معناست ؟

شاید حرف i به طور اتفاقی از سال ۱۹۹۸ با معرفی iMac و محصولات بعدی اپل به یکی از مهم ترین حروف الفبای انگلیسی تبدیل شده باشد، اما احتمالا بسیاری نمی دانند چرا این حرف در ابتدای نام گجت های شرکت کوپرتینویی قرار گرفته است.

استیو جابز طی مراسم معرفی iMac درباره حضور این حرف کوچک در ابتدای نام محصول جنجالی اش گفت:

«نام iMac از ترکیب شور و هیجان اینترنت با سادگی مکینتاش به وجود آمده است. مصرف کنندگان از کامپیوترشان بیشتر برای استفاده از اینترنت بهره می برند، به همین دلیل با تولید این محصول استفاده اینترنت را هدف گرفته ایم.»

در همین مراسم، مدیرعامل آن زمان اپل، اسلاید دیگری هم به نمایش گذاشت که نشان می داد حرف i در نظر وی معانی دیگری نیز دارد.

حرف i در کنار اینترنت (internet) قسمت اول کلماتی کلیدی منحصربه فرد (individual)، آموختن (instruct)، اطلاع رسانی (inform) و الهام بخشی (inspire) نیز هست و نشان دهنده وجود این صفات در تفکر اپل و محصولاتش است.

پس از این محصول، حرف i به معنای فراتری از اینترنتی بودن گجت های شرکت یاد شده اشاره داشت. مسلما آنها زمان نام گذاری iPod به کلمه اینترنت فکر نمی کردند.

زمان رونمایی از اولین آیفون در سال ۲۰۰۷، اعلام شد که اپل قصد دارد با ترکیب سه ویژگی کلیدی یعنی موسیقی، ارتباط تلفنی و اینترنت، حضور حرف i در تلفن هوشمندش را دوباره معنی کند.

از آن زمان تمام محصولات شرکت کوپرتینویی قابلیت اتصال به اینترنت را داشته و حرف i معنای اولیه خود را به نوعی از دست داده و بیشتر به یک برند مجزا تبدیل شده که حتی ممکن است از خود اپل، شهرت بیشتری داشته باشد.

شاید به همین دلیل بوده که اپل در گسترش فعالیت های خود کمتر از حرف i استفاده کرده است. برای مثال تلویزیون و ساعت هوشمند شرکت یاد شده به جای iWatch وiTV، اپل واچ و اپل تی وی نام گذاری شده اند.

شاید این تغییر نگرش بدین دلیل باشد که دیگر نیازی به اطلاع رسانی برای اتصال به اینترنت نیست چرا که همگی انتظار داریم گجت های هوشمندمان همیشه به اینترنت وصل باشند.

منبع:دیجیاتو

گردآوری‌شده توسط شبکه پذیرش آگهی

این مطلب را به اشتراک بگذار
WeCreativez WhatsApp Support
ارسال متن آگهی در این قسمت
سلام وقت بخیر