چند روز پيش شوراي اسلامي كرج در اقدامي تحسين برانگيز از مهماناني پذيرايي و تجليل كرد كه نه تنها خدمت ارزشمندشان در جامعه چندان جدي گرفته نمي‌شود كه جامعه به خاطر وجود حصار باورهايي غلط از جنس ترس، سعي در دوري و به فراموشي سپردن آنان دارد.
بنابراين، ضمن قدرداني از اين اقدام كم نظير و كم سابقه شوراي اسلامي كرج و همچنين مديرعامل سازمان آرامستان‌هاي شهرداري كرج، بايد از آنان و همه مسئولان و دست اندركاران خواست كه به خاطر ويژگي‌ها و سختي‌هاي حرفه اين قشر محروم و بي‌ادعا، اين عزيزان را بيش از گذشته مورد حمايت‌هاي مادي و معنوي قرار داده تا شايد گوشه‌اي از دين جامعه نسبت به خدمت ارزشمند آنان ادا شود.
همانگونه كه شست و شو و كفن و دفن جنازه به عنوان نوعي عبادت و ثواب اخروي در آموزه‌هاي ديني و اسلامي مورد تأكيد قرار گرفته، شايسته است ديگر نهادها و سازمان‌ها و دستگاه‌هاي اجرايي نيز با الگو قرار دادن حركت نمادين شوراي اسلامي كرج در طول سال هر چند وقت يكبار به مناسبت‌هاي مختلف به تجليل و قدرداني از اين عزيزان برآيند، چه اينكه تكرار اينگونه اقدام‌هاي خداپسندانه مي‌تواند ضمن توجه به نيازهاي اين قشر زحمتكش، معرف خدمات ارزنده آنان به جامعه باشد و همچنين به ترويج و تقويت اين فرهنگ در ديگر شهرها و استان‌ها كمك كند.
گفتني است، 12 غسال و غساله به عنوان نمايندگاني از اين قشر محروم و مقاوم و زحمتكش، چندروز پيش مهمان شوراي اسلامي كرج در صحن علني اين شورا بودند تا از دشواري‌هاي كار و دغدغه‌ها بگويند.
مديرعامل سازمان آرامستان‌هاي شهرداري كرج گفت: اين قشر مظلوم و محروم باوجود مسئوليت سنگيني كه بر عهده دارند و تحت فشار روحي و رواني به اين كار مبادرت مي‌ورزند، كمتر مورد تأييد و همراهي قشرهاي مختلف جامعه قرار گرفته و حمايت مي‌شوند.
مجتبي اسكندري افزود: با وجود اينكه سابقه اين حرفه در جهان مادي به قرن‌ها پيش باز مي‌گردد و مي‌توان گفت بيش از همه مشاغل سابقه و عقبه دارد، اما هنوز جامعه ديدگاه روشن و شايسته‌اي به آن ندارد.
وي با تأكيد بر اينكه تفكرات نادرست و توهم‌هاي غلط نسبت به اين حرفه، ديوار سياه و بلندي بين دنياي آنان و جامعه ايجاد كرده است، اضافه كرد: مسئولان به‌خصوص صاحب منصبان در حوزه مديريت شهري مي‌توانند نقش برجسته‌اي در پررنگ كردن و روشن‌سازي جايگاه اين افراد در جامعه داشته و به احياي حقوق حرفه‌اي و انساني آنان بپردازند.
اسكندري گفت: سازمان آرامستان‌هاي شهرداري كرج مي‌كوشد متناسب و همراه با اين رويكرد، به شكستن اين سد بلند عاطفي و رواني كه ميان اين قشر از جامعه ايجاد شده همت گمارد و اين روند را با دعوت از اين عزيزان براي مهماني در صحن علني شورا دنبال مي‌كند.
به هر حال، واضح است آنچه بيش از سختي كار اين عزيزان را آزرده خاطر مي‌كند، همانا نگاه نابجا و نادرست طيفي از مردم آن هم به خاطر تصور و توهمي است كه از مرگ دارند، چه اينكه آنان به عنوان آخرين بدرقه‌كنندگان از دنياي فاني به دنياي باقي، باورمندترين قشر جامعه نسبت به فناپذير بودن همه چيز از جمله انسان‌ها هستند و روح بزرگشان در اين حرفه آنقدر صيقل خورده كه حاشا از مرگ هراسيده باشند، بلكه اين زندگان هستند كه دانسته و ندانسته روح لطيف آنان را مي‌خراشد و مي‌آزارند.
سرپرستی روزنامه ايران در البرز به عنوان عضوي از خانواده بزرگ رسانه‌ها در اين استان در اجراي وظيفه ذاتي خود در پوشش خبرها و هرگونه توجه به نيازهای اين قشر محروم را در اولويت قرار داده و براي اداي دين به اين عزيزان از همه نهادها و سازمان‌هاي استان درخواست مي‌كند اقدام‌هاي حمايتي و تشويقي خود را براي انعكاس در اختيار اين روزنامه قرار دهند.

این مطلب را به اشتراک بگذار
WeCreativez WhatsApp Support
ارسال متن آگهی در این قسمت
سلام وقت بخیر