جذابیت ماشین های امروز کامپیوتریزه شدن آن است

فرزین ترکی پور مدیرعامل شرکت آرمان موتور کویر که این روزها بنا دارد برند خودرو ساز تایوانی یعنی لوکسژن را وارد بازار ایران کند معتقد است کیفیت خودروها دیگر عامل اصلی رقابت نیستند بلکه خدمات متنوع و گسترده پس از فروش است که برندها را محبوب می کند.

فرزین ترکی پور مدیرعامل شرکت آرمان موتور کویر که به تازگی همکاری اش با برند لوکسژن تایوانی خبرساز شده به دنیای اقتصاد غرب تهران گفت: 4 سال است که رابطه تجاری خوبی با کشور تایوان داریم و پیش از این برند لیفتراک تایلیفت تایوان را وارد کرده بودیم.

وی با اشاره به این که در تایوان دفتری مستقر کرده و همکاران محلی دارد، افزود: جزو معدود شرکت هایی هستیم که مراودات اقتصادی قوی با تایوان داریم و می توانیم با آنها همکاری خوبی داشته باشیم ضمن این که راه اندازی دفتر ما باعث شد روابط کاری سریع تر انجام شود و زودتر به ثمر برسد.

ترکی پور در رابطه با چگونگی ورود لوکسژن به ایران توضیح داد: از 3 سال پیش با تایوان درباره این برند وارد مذاکره شدیم تا به نقطه ای برسد که بتوانیم لوکسژن را وارد بازار کنیم. سرانجام اگوست سال گذشته قرارداد امضا شد و برند لوکسژن رسماً توسط شرکت آرمان موتور کویر در سیستم اصناف ایران به ثبت رسید.

مدیرعامل شرکت آرمان موتور کویر درباره خدمات پس از فروش محصول جدید خود سخن گفت و توضیح داد: کشور چین هم مثل ایران در کنترل کیفیت خیلی وارد عمل نمی شود اما محصولات تایوان این گونه نیست چون رابطه حسنه ای با ژاپن دارد و خرید قطعات ژاپنی در تایوان آسان تر و ارزان تر از چین است. برند لوکسژن 54 سال تولید کننده میتسو بیشی و نیسان بوده است و کارنامه قابل قبول تری دارد.

وی ادامه داد: دیدگاه صنعت این کشور در طراحی بلندمدت است به همین جهت در صنعت خودروسازی همچون دیگر صنایع شان از کسانی بهره گرفتند که در دنیا حرفی برای گفتن دارند و می توان گفت طراحانی که برای این مجموعه کار می کنند از برترین های شناخته شده دنیا هستند.

ترکی پور با ذکر این نکته که ماشین ها این روزها شبیه هم می شوند، عنوان کرد: برند لوکسژن مثل شرکت اپل عمل می کند و تخصص خودش را وارد بازار کرده است. همانطور که مستحضرید قطب آی تی دنیا تایوان است و ما هم باید سراغ برندی می رفتیم که در همه زمینه ها از همه محصولات بالاتر باشد. جذابیت ماشین های امروز کامپیوتریزه شدن آن است

وی گفت: لوکسژن یک برند 8ساله با 50 سال سابقه است و مشتریان خاصی دارد یعنی کسانی به سمتش می آیند که تکنولوژی، متفاوت بودن و کیفیت را باهم می خواهند. از ابتدا بنا داشتیم که مسیر متفاوتی را پی بگیریم چون به این فکر کردم که اگر ما بخواهیم همان مسیری برویم که خودروسازان دولتی رفته اند حرفی برای گفتن نخواهیم داشت. پس باید متفاوت و هوشمند عمل کنیم تا بتوانیم مشتری را وفادار نگهداریم.

وی بیان کرد: بخشی از تفاوت ما در این است که مشتری قبل این که ماشین را ببیند قطعاتش در انبارهای ما وجود دارد. چرا که در بخش خدمات پس از فروش دنبال سود نیستیم و رضایت مشتری اولویت دارد. هدف اصلی ما فروش محصول است نه درآمد زایی از محصولاتی که در دوره گارانتی هستند.

ترکی پور با بیان این که رقبای ما در چین با کیفیت و آپشن های متفاوت در بازار ایران حضور دارند، گفت: ما دنبال این هستیم که قیمت محصولات مان با آپشن ها، خدمات و ظاهر خودرو همخوانی داشته باشد. قطعاً در آینده می توانیم سهم قابل قبولی از بازار برای خودمان داشته باشیم اما نه در زمان کوتاه چون مطمئناً تا ما و محصول مان شناخته شود زمان می برد.

مدیرعامل آرمان موتور کویر همچنین توضیح داد: در رابطه با تولید خودرو دو نوع سطح ایمینی اکتیو و پسیو داریم که در سطح ایمنی اکتیو ما هم مثل خودروهای چینی دیگر 5 ستاره ایم اما الان اکتیو مورد بحث نیست چون برای وارد شدن به بازار خودرو ایمنی اکتیو لازم الاجراست.

وی یادآور شد: سطح ایمینی پسیو مثل رادارها، هشداردهنده ها، دوربین های نشان دهنده نقاط کور، مانیتور با دید 360 درجه، سنسور خواب، کال سنتر، عیب یاب، دید در شب و … مهم است که ما بالاترین حد این سطح را دارا هستیم. این گزینه ها را برخی ماشین های بالای 400میلیون تومان دارند اما در کنارش سیستمی داریم که همزمان پدال ترمز و پدال گاز را فشار دهید پدال گاز خنثی می شود که این گزینه در هیچ یک از ماشین های دیگر حتی کره ای وجود ندارد.

فرزین ترکی پور گفت: در این ماشین بحث ایمنی جزو آخرین مواردی است که نگرانش هستیم چون همه آپشن های لازم لحاظ شده است. این خودرو هم ظاهر شکیل دارد و هم در بحث گیربکس که مهمترین موضوع ماشین های سواری بخصوص خودروی چینی هست مشکل را حل کرده و از قطعات ژاپنی بهره گرفته است.

وی در ادامه بیان کرد: مردم ما پول را بابت کیفیت می دهند تا لوگو و این یک مزیت رقابتی برای ما محسوب می شود که کیفیت و راحتی را اولویت کار مان قرار دادیم. لوکسژن گستره بازارش روی چین، تاویوان، کویت، عمان و .. بوده و دنبال این نیست که فروش بالا داشته باشد بلکه در درجه اول به ارتقای کیفیت، محصول و رضایت مشتریان محلی فکر می کند.

ترکی پور در معرفی محصولات لوکسژن گفت: این برند یکی از زیر مجموعه های بازرگانی یولون موتور است. تا کنون 6 مدل ماشین در کلاس های مختلف به بازار عرضه کرده است که نخستین ماشین این برند با نام لوکسژن 7 ام پی وی عرضه شد و در کلاس ماشین های مینی ون قرار داشت. بعد از موفقیت لوکسژن  7 ام پی وی این کارخانه تصمیم گرفت تا محصول دوم خود را در کلاس ماشین های شاسی بلند با نام لوکسژن 7 اس یو وی عرضه کند که در سال 2010 این عمل انجام شد.

وی اشاره کرد: در حال حاضر دنیا به سمت کیفیت رقابت نمی کند بلکه شرکت ها در خدمات رقیب هم هستند. خدماتی که امروزه ارائه می شود نیز از حد تعمیر ماشین خارج شده و به امور روزمره زندگی رسیده است. در واقع وقتی سیستم هوشمند یک خودرو می تواند برای صاحبش رستوران رزرو کند و جوابگوی دغدغه های دیگر مشتری باشد. این فرایند، خدمات اجتماعی پس از فروش برندهای خودروسازی دنیا است که اصل بازار را دست گرفته اند.

فرزین ترکی پور همچنین به بحث رقابت بین تولیدات داخلی با محصولات خارجی پرداخت و گفت: وقتی بازار را داخلی می کنیم تولیدات داخلی هم خیلی به فکر خدمات پس از فروش نمی افتند. باید بازار آزاد باشد تا محصولات داخلی و خارجی باهم رقابت کنند آن زمان مشخص می شود که کدام محصول دوام می آورد.

ترکی پور اشاره کرد: در کارخانه بی ام دبلیو همه با رغبت وغیرت کار می کنند اما اینجا همه فقط می خواهند ساعت کارشان پر شود. ما ماشین چینی 40 میلیون تومانی را با هزار تعرفه 100 میلیون تومان می فروشیم که تولید داخلی را 40 میلیون تومان عرضه کنیم. اگر واقعا به رشد فکر می کنیم باید هر دو را یک قیمت بدهیم ببینیم کدام را بیشتر می خرند. تا زمانی که ما خودمان دلیل رشد را از بین می بریم نباید توقع تولید داخلی قابل قبول داشته باشیم.

وی در پایان گفت: تنها سوال من این است که با وارد کردن محصول با کیفیت خارجی سرمایه ملی را دور میریزیم یا با تولید محصول بی کیفیت داخلی؟ کدام مهم تر است؟

منبع: روزنامه دنیای اقتصاد – ویژه نامه غرب استان تهران

گردآوری‌شده توسط شبکه پذیرش آگهی

این مطلب را به اشتراک بگذار
WeCreativez WhatsApp Support
ارسال متن آگهی در این قسمت
سلام وقت بخیر