جدول تناوبی بازاریابی و تولید محتوا + اینفوگرافیک

جدول تناوبی بازاریابی و تولید محتوا + اینفوگرافیک

برای آماده ساختن یا نوشتن یک محتوا یا اصطلاحاً تولید محتوا برای بازاریابی لازم است نکاتی اساسی را مد نظر قرار دهیم که این نکات به چند موضوع مختلف تقسیم می شود. برای سهولت در دستیابی به این نکات، اینفوگرافیک جدول تناوبی بازاریابی و تولید محتوا در این پست ارائه شده است.

چگونه از جدول تناوبی بازاریابی و تولید محتوا استفاده کنیم

استراتژی

حتما استراتژی خود را از تولید محتوا تدوین کنید.

فرمت محتوا

انتخاب فرمت مورد نظر برای تولید محتوا و نحوه انتشار آن تمام مراحل بعدی را برای شما مشخص می‌کند.

نوع محتوا

نوع محتوا را به خوبی در عنوان مطلب می‌توان یافت. چند نکته… رازهای… مصاحبه با … معرفی وبسایت… می‌تواند عناوین جذابی برای عنوان مطلب شما باشد.

پلتفرم انتشار محتوا

برخی تصاویر را در اینستاگرام باید منتشر کرد و برخی یادداشت‌ها را در وبلاگ و برخی از پیام‌های کوتاه و خبرها را در توییتر. این شما هستید که انتخاب می‌کنید برای چه پلتفرمی مطلب تهیه می‌کنید. بهتر است برای هر پلتفرم که مدنظر دارید و تمایل به فعالیت در آن می‌کنید، محتوای خاص تولید کنید.

معیار اندازه‌گیری

روزانه باید آمارها را مشاهده و تحلیل نمود. بر اساس اهداف و استراتژی مشخص شده ببینید کدام یک از معیارهای شما صعود یا نزول کرده است. اگر هدف شما فروش بیشتر است پس باید تعداد مشتریان راغب خود را افزایش دهید.

اهداف

پس از بررسی معیارها ملاحظه می‌کنید که چند درصد به اهداف خود نزدیک شده‌اید و یا حتی به آن رسیده‌اید. رشد هریک از اهداف می‌تواند به رشد هدف دیگر کمک کند اما این بدان معنا نیست که شما حتماً باید در یک زمان و با یک نوع محتوا به دنبال همه آنها باشید!

جنس مطالب

شما تمایل دارید پس از تولید و انتشار هر محتوا به چه چیزی برسید؟ آیا با مقاله خود دنبال جنجال سازی هستید یا صرفاً می‌خواهید یک عکس خنده‌دار و جذاب در تلگرام منتشر کنید تا تعداد بازدید خود را افزایش دهید؟

چک‌لیست اقدامات برای انتشار

به آخرین مرحله رسیدیم. زمان انتشار فرا رسیده است. مراقب باشید پس از این مرحله راه بازگشتی نیست. پس به دقت همه بخش‌های محتوای خود را بررسی کنید. قبل از انتشار حتماً ۲ بار کار خود را چک کنید.

جدول تناوبی بازاریابی و تولید محتوا

جدول تناوبی بازاریابی و تولید محتوا

منبع: اصفهان پلاس

گردآوری شده توسط شبکه پذیرش آگهی

این مطلب را به اشتراک بگذار