توسعه قطعه سازی کلید اشتغالزایی

رئیس مجلس شورای اسلامی با ابراز خرسندی از حضور در جمع پرسنل گروه صنعتی ایران خودرو، از کمیسیون صنایع خواست با برگزاری جلساتی موانع سرمایه گذاری داخلی را بررسی کند.

علی لاریجانی در مراسم رونمایی از محصولات جدید این واحد بزرگ تولیدی با انتقاد از کند بودن سیستم دیوانی کشور بر افزایش تولید و صادرات تاکید کرد و گفت: خودروسازان باید متناسب با شرایط ایمنی را بالا ببرند، یکی از شروط حمایت مجلس از خودروسازان، افزایش کیفیت از نظر ایمنی است، قبول کنیم برخی محصولات ما ایمنی لازم را نداشته است.

وی بیان داشت: چناچه خودروسازان برنامه ارتقای ایمنی خود را مشخص کرده و ارائه کنند، در صورت نیاز حتی می توان از صندوق توسعه وام پرداخت کرد. در این راستا می توان از تجربه کشورهای موفق نیز بهره برد. رئیس قوه مقننه با اشاره به نقش خصوصی سازی در رقابتی تر شدن اظهار داشت: باید سرمایه گذاری بیشتری در زمینه تحقیق و توسعه  صورت بگیرد و اگر از نظر زیبایی و ایمنی و قیمت گذاری، خودروهای خوبی در کشور تولید شود، از سوی متقاضیان خودرو در کشورهای اطراف خریداری می شود. تا صنعت خودرو خصوصی نشود و رقابت واقعی در آن به وجود نیاید، خیلی اتفاق مهمی صورت نمی گیرد.

لاریجانی تسهیل فضای کسب و کار را مهم دانست و گفت: دو سه سال دوندگی برای سرمایه گذاری موجب رکود می شود این در حالی است که قانون رفع موانع تولید و برخی قوانین دیگر در مجلس برای تسهیل سرمایه گذاری مشخص شده و در برنامه ششم دریچه ای واحد برای سرمایه گذاری تعیین شده است که سرمایه گذار به یک جا مراجعه کند.

رییس دستگاه قانون گذاری توسعه بخش قطعه سازی در صنعت خودروسازی را اقدامی خوب در اشتغالزایی قلمداد کرد و افزود: باید روند توسعه شرکت های خودروسازی به نحوی باشد که در حرکت کلی کشور از نظر ثروت زا کردن تاثیر داشته باشد و در این راستا موضوع مورد حمایت قرار می گیرد. وی خاطرنشان ساخت: تا تولید و صادرات رونق نیابد، اشتغالزایی و درآمد با افزایش روبرو نمی شود.

منبع: روزنامه دنیای اقتصاد – ویژه نامه غرب استان تهران

گردآوری‌شده توسط شبکه پذیرش آگهی

این مطلب را به اشتراک بگذار
WeCreativez WhatsApp Support
ارسال متن آگهی در این قسمت
سلام وقت بخیر