توسط مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو ترسیم شد طرح‌های ایران‌خودرو برای سرمایه‌گذاران بخش خصوصی

توسط مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو ترسیم شد طرح‌های ایران‌خودرو برای سرمایه‌گذاران بخش خصوصی

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری درزمینه اقتصاد مقاومتی، بومی‌سازی تولید و توسعه خودکفایی در ساخت قطعات تولید کیفی ۶۰۰ هزار دستگاه انواع خودرو، افزایش صادرات و تأمین نیاز ارزی را در دستور کار خود در سال ۹۳ قرارداد.
مهندس یکه زارع، مهم‌ترین برنامه‌های خود درسال ۹۳ را ترسیم نقشه راه خودرو‌سازان شدن ایران خودرو و طراحی و تولید هر ۲سال یک بار محصول جدید با نشان ایرانی عنوان و در این مسیر تأکیدکرده انتقال فناوری تولید و دستیابی به شبکه صادراتی شرکای خارجی شرط توسعه همکاری‌های بین المللی است.
مسیر توسعه صنعت خودرو در کشورهایی که در این صنعت، وضع مشابهی با ما داشته اند و امروز اوضاع مطلوبتری دارند، حاکی از آن است که سیاستگذاری‌هایشان در این بخش برمبنای تأمین منافع و اصل تعامل بین المللی بوده است.
مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو نیز در اولویت کاری خود علاوه بر بسیاری مسائل کلیدی، ضرورت توسعه همکاری بین‌المللی با شرکای خارجی را مورد تأکید و توجه قرار داده و تلاش می‌کند بتواند در قرارداد با همتایان خارجی، ضمن جلب سرمایه‌گذاری توسط آنان و انتقال فناوری تولید، امتیاز دستیابی به بازارهای صادراتی این شرکت‌ها را نیز به دست آورد. این راهی است که گروه صنعتی ایران خودرو در این فراز از فعالیت خود در آن گام می‌زند.
در کنار تولید با کیفیت و ارائه خدمات پس از فروش نوین، جلب رضایت مشتریان در این سال مورد اهتمام ویژه قرار گرفته و ساز و کارهای لازم برای ‌رسیدن به آن تدارک دیده شده و در حال اجراست. بعد از اعمال تحریم‌های یک جانبه و غیرقانونی نظام سلطه، مقام معظم رهبری به ضرورت تدوین یک مدل اقتصادی مستقل برای توسعه کشور تأکید و اقتصاد مقاومتی را تنها تبدیل‌کننده تحریم به فرصت به عنوان یک مکانیزم در تغییر مسیر اقتصادی کشور مطرح کردند. در واقع از جمله رهیافت‌های اساسی در راستای حمایت از تولید ملی، «اقتصادمقاومتی» است که می‌تواند در تحول و توسعه فعالیت‌های اقتصادی کار‌ساز و اثرگذار باشد. اقتصاد مقاومتی را می‌توان به صورت یکی از ارکان حمایت از تولید ملی مورد بررسی قرار داد که با خنثی‌سازی تحریم‌ها، به عامل تولید داخلی تکیه دارد و با عملی‌سازی اصول خود، موجب تحولی عمیق در رشد تولید ملی می‌شود. در حال حاضر روزانه بین ۲هزار و ۴۰۰ تا ۲ هزار و ۵۰۰ دستگاه خودرو در ایران خودرو بدون کسری و وابستگی تولید می‌شود. خودرو سازان کشور در ۸ماه اول سال جاری ۷۷۲ هزار دستگاه انواع خودرو سواری و تجاری تولید کردند که سهم ایران خودرو ۳۸۵ هزار و ۳۵۰ دستگاه بود.
در حال حاضر ایران خودرو دغدغه تولید ندارد و تمرکز تیم مدیریتی ایران خودرو بر کیفیت محوری و ارائه خدمات مطلوب براساس استاندارد‌های جهانی به مشتریان است. براساس گزارش‌های موجود سطح کیفیت محصولات ایران خودرو به رده خیلی خوب و خوب رسیده اما مدیریت ارشد گروه صنعتی ایران خودرو راضی نیست و براین باور است که راه کیفیت بی‌پایان است. با توجه به سرمایه‌گذاری صورت گرفته برای رسیدن به ظرفیت تولید یک میلیون دستگاه در سال، این شرکت در سال جاری ۶۰۰ هزاردستگاه انواع خودروی سواری تولید می‌کند که بیش از ۴۰ درصد آن با برند ایران خودرو است. براساس سند استراتژی خودرو و چشم‌انداز افق ۱۴۰۴، دست کم ۵ پلتفرم ملی هدفگذاری شده که سهم ایران خودرو از این امر طراحی ۲ پلتفرم است. مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو از آماده‌سازی پلتفرم اول ایران خودرو تا بهمن ماه سال آینده خبر داده که قوای محرکه آن نیز متعلق به ایران خودرو است و برای دومین پلتفرم با شریک خارجی قرارداد می‌بندیم و قصد داریم ‌روی پلتفرم دوم خودروهای هیبریدی و برقی نیز داشته باشیم. نخستین خودروی برقی هیبریدایران خودرو با تیراژ ۱۰۰ تا ۱۲۰ هزار دستگاه تا ۵/۱ سال آینده به بازار می‌آید و این پروژه با کمک سازمان گسترش به اجرا درآمده است. استفاده از نخبگان دانشگاهی و متخصصان داخلی در تمام مراحل طراحی در کنار مشاوران خارجی از ویژگی‌های بارز این پلاتفرم ملی است و همزمان با طراحی و تولید محصولات جدید و بومی‌سازی موتور‌های کم مصرف، پژوهش‌ها و اقداماتی را انجام داده که نتایج این اقدامات نصب موتورکم مصرف تی یو ۵ روی ۲۰۶ ساخت داخل است.
گروه صنعتی ایران خودرو، مصمم است، ‌قطعه سازان توانمند ایرانی را به عنوان همکار راهبردی خود وارد عرصه‌های جهانی کند و برای نخستین بار قطعه سازان ایرانی در طراحی و تولید محصولات جدید این شرکت سهیم خواهندشد. ما بر این باور هستیم، ‌ظرفیت قطعه‌سازی در کشور باید به ۳ میلیون دستگاه خودرو در سال برسد که ۲میلیون دستگاه آن برای بازار داخلی و یک میلیون دیگر به صورت قطعه به خارج صادرشود.
گروه صنعتی ایران خودرو برای
خودرو سازشدن واقعی تمهیداتی را در نظر گرفته و تأسیس ۱۷ شرکت طراحی مجموعه خودرو با حمایت این گروه تا ۳ سال آینده از جمله این تمهیدات است. ایران خودرو با استفاده از مشاوران خارجی، خرید محصول این شرکت‌های طراحی را تا ۵ سال تضمین می‌کند و با استفاده از منابع صندوق توسعه ملی این شرکت‌ها تا ۳ سال آینده تأسیس خواهند شد. ۵ شرکت خصوصی برای طراحی سیستم تعلیق و ۱۰ شرکت جدید قطعه ساز هم در این بخش باید تأسیس شوند یا قطعه سازان کنونی توانمندی خود برای پاسخگویی به نیازها را افزایش دهند. تأسیس ۵شرکت تولید‌کننده قطعات گیربکس و ۱۰ شرکت تولید‌کننده قطعات موتور نیازمندی ایران خودرو برای تولید موتور را پوشش خواهد داد. ازدیگر سو، ۳ شرکت خصوصی جدید نیز برای ساخت تریم داخلی خودرو باید تأسیس شود. دستیابی و تحقق این برنامه‌ها حمایت مسئولان و دولتمردان را می‌طلبد. شرکت طراحی، مهندسی و تأمین قطعات ایران خودرو (ساپکو) هم سرمایه‌گذاران را به سرمایه‌گذاری و تولید قطعات خودروهای سواری فرا خوانده است. برخورداری از توان خودکفایی مناسب قطعات و مجموعه‌ها و قابلیت ارتقای کیفیت محصولات تولیدی نسبت به وضع موجود، از الزامات سرمایه‌گذاری در این بخش عنوان شده است. در فراخوان ساپکو برای تولید قطعات، سابقه تولید انبوه (ترجیحاً کار با خودروساز) و توان تأمین مناسب برای تولید سبد محصولات و توان فنی مهندسی مناسب طراحی و توسعه محصولات جدید مطابق با استانداردهای روز دنیا از دیگر شرایط لازم عنوان شده و آمده است که سرمایه‌گذاران باید از توان برقراری ارتباط با سازندگان خارجی، انتقال دانش فنی و استفاده از فناوری روز دنیا برای تولید با قابلیت صادرات نیز برخوردار باشند. شرکت ساپکو برای ایجاد اطمینان در سرمایه‌گذاران، قرارداد تضمین خرید با تیراژ متناسب با سرمایه‌گذاری انجام شده می‌بندد و
پیش پرداخت نخواهد داشت.
کارشناسان براین باورند، شرکت‌های پیشرو به ازای هر واحد سرمایه‌گذاری درتولید به همان میزان خدمات پس از فروش در نظر می‌گیرند و به تعبیر دیگر باید برای هردلار در تولید یک دلار در خدمات پس از فروش سرمایه‌گذاری کنیم تا به حداقل‌ها برسیم. خدمات پس از فروش مطلوب، خدماتی است که در آن مشتری احساس کند حقوقش رعایت شده است. امروز برای خودروسازان داخلی و بخصوص گروه صنعتی ایران خودرو، قوی‌ترین مزیت رقابتی در بازار جهانی، مقوله شبکه خدمات پس از فروش و ارائه خدمات با کیفیت است.
برای رسیدن به وضع مطلوب و ارتقای سطح کیفیت خدمات پس از فروش و جلب اعتماد مشتریان، برنامه‌ها، سیستم‌ها و تکنیک‌های مختلفی در گروه صنعتی ایران خودرو پیش‌بینی و اعمال شده و خواهدشد تا سنگ زیربنای این مقوله یعنی شاخص رضایت مشتریان را مستحکم‌تر کنیم.
گروه صنعتی ایران خودرو در این میان تلاش کرده، ضمن افزایش تولید، برنامه‌های بهبود مستمر کیفیت و گسترش نمایندگی‌های مجاز و استفاده از روش‌های نوین در ارائه خدمات پس از فروش و ارتباط با شرکت‌های معتبر خودروساز خارجی و نیز منشور حقوق مشتری و طرح پشتیبان از مشتری را تدوین یا اجرا کرده است.‌

این مطلب را به اشتراک بگذار