در بخش اول از این مطلب گفتیم که یکی از چندین مشکل و مسئله‌ای که هر استارت آپی خصوصاً در حوزه تولید با آن روبرو است، پیدا کردن توزیع‌کننده برای محصولات جدید خودشان است. اینکه نمی‌توانید توزیع‌کننده مناسب را انتخاب کنید، ممکن است دلایل مختلفی داشته باشد و ما ضمن اشاره به این دلایل از دو منظر شروع به بررسی این موضوع کردیم که یکی از طریق روش های موسوم به هل دادن بود و در این بخش به بررسی این موضوع از منظر روش هایی موسوم به کشش می پردازیم:

پیدا کردن توزیع‌کننده مناسب برای محصول خوداز طریق روش‌هایی موسوم به کشش

روش‌های موسوم به کشش در پیدا کردن توزیع‌کننده به‌طورکلی بهتر و اثرگذارتر از روش‌های موسوم به هل دادن است، چراکه به‌طورکلی زمان و هزینه صرف شده برای این روش‌ها به‌طورکلی کمتر از روش‌های دیگر است. در ادامه برخی از روش‌های مناسب برای پیدا کردن توزیع‌کننده بر اساس رویکرد کشش را توضیح می‌دهیم:

5- بخشی اختصاصی بر روی سایت خودتان را برای تماس توزیع‌کننده‌های بالقوه با خودتان اختصاص دهید:

ارتباط دوسویه در پیدا کردن توزیع‌کننده مناسب برای شما نقشی بسیار حیاتی بازی می‌کند. در بخش تماس با ما وب‌سایت خودتان یا فرم تماس با ما، صفحه یا فرمی را به‌صورت مجزا تهیه کنید که مردم از طریق آن قادر به برقراری ارتباط با شما در این رابطه باشند. این موضوع مطمئناً موجب می‌شود تا هر توزیع‌کننده‌ای که خواهان برقراری تماس با شما باشد، از طریق وب‌سایت شما قادر به برقراری تماس با شما است. این روشی مرسوم و معروف است که اغلب فروشندگان و تولیدکنندگان کالاهای تند مصرف برای یافتن توزیع‌کننده از آن استفاده می‌کنند.

توزیع‌کننده

6- از بازاریابی شبکه‌های اجتماعی استفاده کنید:

بازاریابی شبکه‌های اجتماعی می‌تواند جهت تحریک توزیع‌کنندگان به تماس با شما مورداستفاده قرار بگیرید. به یاد داشته باشید که توزیع‌کنندگان هم جزء افراد عادی جامعه هستند و عموماً حضور فعالی در عرصه شبکه‌های اجتماعی دارند. اگر صفحه محصولات شما را لایک کرده باشند، اشتراک‌گذاری مطالب و تصاویر مختلف به‌صورت گاه بی گاه و سپس انتشار یک مطلب در رابطه با چگونگی تبدیل‌شدن به یکی از توزیع‌کنندگان شما یا مزایای کار کردن برای شما به‌عنوان توزیع‌کننده می‌تواند به‌شدت در تحریک کردن آن‌ها به تماس با شما مؤثر واقع شود.

7- از تبلیغات محیطی استفاده کنید:

انتشار تبلیغات در مراجع تجاری، روزنامه‌های تجاری یا حتی روزنامه‌های صبح یکی از روش‌های کشیدن واسطه‌ها به سمت خودتان است. بااین‌وجود، در این مورد خاص باید حتماً توجه داشته باشید که فرایند فیلتر شدن افراد و توزیع‌کننده‌های مراجعه‌کننده به شما به‌طور کامل انجام می‌پذیرد. یک تبلیغ در یک روزنامه می‌تواند موجب مراجعه تعداد بسیاری از توزیع‌کننده‌ها به شما شود که درواقع قادر به فروش محصول شما نیستند. شما باید اطمینان کسب کنید که محصول شما به دلیل بی‌ارزش شدن جریان محصولات معرفی‌شده در کانال‌های فروش، به‌عنوان یک محصول بی‌ارزش به مشتری معرفی نشود.

8- به تشویق مدیران فروش بپردازید:

باوجوداینکه استفاده از مدیران فروش خود در زمره روش‌های موسوم به هل دادن است، تشویق کردن آن‌ها به واردکردن و معرفی واسطه‌های بیشتر باید در رساندن شما به نتیجه نهایی بسیار اثرگذار باشد، چراکه شما هم درواقع در پی کسب همین نتیجه هستید. بااین‌وجود، باید حتماً توجه داشته باشید که معیاری برای حداقل عملکرد مرتبط با این تشویق در اختیار داشته باشید. این موضوع موجب تشویق مدیران کانال فروش شما می‌شود تا نه‌تنها واسطه‌های بیشتری برای شما پیدا کنند، بلکه به شما اطمینان دهند که این واسطه‌ها در حال توزیع و فروش محصولات شما هستند.

9- برندسازی کنید:

شاید سخت‌ترین مرحله در کل این فرایند، ساختن و شکل دادن به برند خودتان باشد که در عمل موجب ارتباط و تماس توزیع‌کننده‌های بسیار زیادی با شما می‌شود. در آن هنگام است که دیگر نیازی به فعالیت مدیران فروش خود برای یافتن توزیع‌کننده‌های مناسب نخواهید بود و این توزیع‌کنندگان بالقوه هستند که به‌یک‌باره به‌سوی شما سرازیر می‌شوند. همان‌گونه که در شرکت‌های بزرگ دیگر هم مرسوم است، سختی این مرحله یافتن توزیع‌کننده خوب به دلیل اشباع بازار است. درواقع، این شرکت‌ها بیشتر به فیلتر کردن توزیع‌کننده‌های ضعیف و بدون تجربه کافی بجای یافتن توزیع‌کننده مشغول هستند.

در کل، یافتن توزیع‌کننده‌های جدید ساده‌تر از پیدا کردن توزیع‌کننده‌هایی است که کار را درواقع تمام می‌کنند و در حرفه خود برجسته هستند. انتقال محصول از انبار خودتان به مکان توزیع‌کننده کاری بس ساده است، اما این توزیع‌کننده است که باید قادر به انتقال محصول از انبار خودش به مکان مصرف‌کننده باشد.

لینک منبع

گردآوری‌شده توسط شبکه پذیرش آگهی

این مطلب را به اشتراک بگذار
WeCreativez WhatsApp Support
ارسال متن آگهی در این قسمت
سلام وقت بخیر