توزیع شیر ۳ بار در هفته در مدارس البرز

توزیع شیر ۳ بار در هفته در مدارس البرز

مدیرکل آموزش و پرورش البرز با تأکید بر اینکه همه دانش‌آموزان این استان ۳نوبت در هفته شیر می‌نوشند، گفت: طرح شیر رایگان ابتدا در شهرستان‌های محروم البرز و سپس در سایر شهرستان‌های استان توزیع می‌شود.
خسرو ساکی افزود: طرح توزیع شیر در مدارس استان اعم از دولتی و غیردولتی بین تمامی دانش‌آموزان دختر و پسر مقاطع ابتدایی و متوسطه، دانش‌آموزان مراکز شبانه روزی، کودکان بی‌سرپرست، استثنایی و پیش دبستانی اجرا می‌شود.
وی، ارتقای فرهنگ مصرف این ماده غذایی و فراهم کردن زمینه سلامت آینده سازان کشور را از اهداف اصلی توزیع شیر در مدارس ذکر کرد و ادامه داد: توزیع شیر در مدارس ذائقه دانش‌آموزان را به‌طور طبیعی در چند سال آینده تغییر خواهد داد.
وی گفت: با توجه به تأکید شورای عالی سلامت و غذا بر تداوم طرح توزیع شیر در مدارس به‌منظور تأمین کلسیم مورد نیاز کودکانی که در مرحله رشد قرار دارند، در ‌سال‌های گذشته توزیع شیر در مدارس موجب شد تا گامی در راستای تغذیه صحیح دانش‌آموزان در مدارس صورت گیرد و اداره کل آموزش و پرورش البرز نیز به توزیع نمادین شیر رایگان در مدارس اقدام کرد.
مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز اظهار داشت: با توجه به اینکه شیر منبع غذایی سالم و کاملی برای انسان به‌شمار می‌رود و از آنجا که تمایل به نوشیدن شیر تاحدی در جامعه ما کمتر از دیگر جوامع است، توزیع شیر در مدارس یکی از راهکارهای مؤثر برای افزایش تمایل دانش‌آموزان به خوردن شیر است.
ساکی خاطرنشان کرد: بدون شک کاهش فقر جسمانی، افزایش سلامتی و کاهش بیماری و اصلاح الگوی مصرف از اساسی‌ترین اهداف توزیع شیر در مدارس است که باید مورد توجه جدی مسئولان امر قرار گیرد.

این مطلب را به اشتراک بگذار