توزيع شير 3 بار در هفته در مدارس البرز

مديركل آموزش و پرورش البرز با تأكيد بر اينكه همه دانش‌آموزان اين استان 3نوبت در هفته شير مي‌نوشند، گفت: طرح شير رايگان ابتدا در شهرستان‌هاي محروم البرز و سپس در ساير شهرستان‌هاي استان توزيع مي‌شود.
خسرو ساكي افزود: طرح توزيع شير در مدارس استان اعم از دولتي و غيردولتي بين تمامی دانش‌آموزان دختر و پسر مقاطع ابتدايي و متوسطه، دانش‌آموزان مراكز شبانه روزي، كودكان بي‌سرپرست، استثنايي و پيش دبستاني اجرا مي‌شود.
وي، ارتقای فرهنگ مصرف اين ماده غذايي و فراهم كردن زمينه سلامت آينده سازان كشور را از اهداف اصلي توزيع شير در مدارس ذكر كرد و ادامه داد: توزيع شير در مدارس ذائقه دانش‌آموزان را به‌طور طبيعي در چند سال آينده تغيير خواهد داد.
وي گفت: با توجه به تأكيد شوراي عالي سلامت و غذا بر تداوم طرح توزيع شير در مدارس به‌منظور تأمين كلسيم مورد نياز كودكاني كه در مرحله رشد قرار دارند، در ‌سال‌هاي گذشته توزيع شير در مدارس موجب شد تا گامي در راستاي تغذيه صحيح دانش‌آموزان در مدارس صورت گيرد و اداره كل آموزش و پرورش البرز نيز به توزيع نمادين شير رايگان در مدارس اقدام كرد.
مديركل آموزش و پرورش استان البرز اظهار داشت: با توجه به اينكه شير منبع غذايي سالم و كاملي براي انسان به‌شمار مي‌رود و از آنجا كه تمايل به نوشيدن شير تاحدي در جامعه ما كمتر از ديگر جوامع است، توزيع شير در مدارس يكي از راهكارهاي مؤثر براي افزايش تمايل دانش‌آموزان به خوردن شير است.
ساكي خاطرنشان كرد: بدون شك كاهش فقر جسماني، افزايش سلامتي و كاهش بيماري و اصلاح الگوي مصرف از اساسي‌ترين اهداف توزيع شير در مدارس است كه بايد مورد توجه جدي مسئولان امر قرار گيرد.

این مطلب را به اشتراک بگذار
WeCreativez WhatsApp Support
ارسال متن آگهی در این قسمت
سلام وقت بخیر