تفاوت کارآفرینی ایران با آمریکا!+ویدئو

تفاوت کارآفرینی ایران با آمریکا!+ویدئو

سابقه طولانی آمریکا در توسعه کارآفرینی باعث توانا بودن بخش خصوصی این کشور در انجام بسیاری از برنامه های توسعه کار آفرینی شده است. قانونگذاری ایالات متحده آمریکا برای حمایت از کارآفرینان اقتصادی با تصویب قانون کسب وکارهای کوچک به عنوان قدیمی ترین برنامه ریزی دولتی برای توسعه کار آفرینی محسوب می شود.

آمریکا همچنان از نظر سطح فعالیت های کارآفرینی در جهان پیشتاز است. این کشور در میان ۳۷ کشوری که در پروژه دیدبانی جهانی کارآفرینی بررسی شده‌اند، رتبه یازدهم را از نظر سطح فعالیت کارآفرینی به خود اختصاص داده است. سطح فعالیت های کارآفرینی با درصد جمعیت در مناطق مختلف نسبت مستقیم دارد.

به نقل از روابط عمومی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، دفتر مطالعات اقتصادی این مرکز اعلام داشت: در ایران طی سال‌های اخیر، ارتقای کارآفرینی مورد توجه واقع و تلاش شده است که فضای کسب و کار در کشور بهبود یابد.

بررسی و مقایسه قوانین آمریکا در حوزه کارآفرینی با قوانین مصوب کارآفرینی ایران در این حوزه نشان می‌دهد که درحوزه کارآفرینی آمریکا  ، قوانین قریب به اتفاق مشابه ایرانی وجود دارد. این امر نشان می‌دهد که با تصویب صرف قوانین نمی‌توان انتظار داشت که جامعه ایران به سمت جامعه کارآفرین حرکت کند.

پس در کنار تصویب قوانین لازم است الزامات اساسی شکل گیری جامعه کارآفرینی ایران به عنوان یک مجموعه بسته سیاستی در دستور کار نظام تصمیم گیری و تصمیم سازی قرار گیرد و به گونه‌ای ساماندهی شود که مستقل از تغییر دولت‌ها از ثبات بالایی برخوردار باشد و در بستر زمان به صورت درون زا خود را اصلاح کند.

کلیپ زیر را مشاهده کنیم تا به تفاوت کارآفرینی ایران با آمریکا بیشتر پی ببریم.

تفاوت کارآفرینی ایران با آمریکا

 

آپارات

گردآوری شده توسط شبکه پذیرش آگهی

این مطلب را به اشتراک بگذار