تبلیغات مؤثر قادر به انجام چه کارهایی است؟

اکثر اشخاصی که تبلیغات را در دستور کار خود قرار داده‌اند، انتظارات زیادی از تبلیغات خود دارند. از آنجایی که تبلیغات مؤثر مقوله‌ای چندوجهی است، به منظور اثربخشی یک برنامه تبلیغاتی لازم است که اهداف، مخاطبان و رسانه‌های مورد استفاده، بطور دقیق مشخص شوند.

تبلیغات مؤثر تأثیرات فراوانی برجای می‌گذارد. از جمله می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

اثرات تبلیغات مؤثر

تبلیغات مؤثر قادر به انجام چه كارهایی است؟-ایجاد آگاهی: تبلیغات می‌تواند موجب شناخت و آگاهی شود. به طور کلی مردم به سر و کار داشتن با مواردی که تاکنون نشنیده‌اند و یا ندیده‌اند، تمایلی نشان نمی‌دهند. در این‌گونه موارد تبلیغات می‌تواند مؤثر واقع شود.

-ایجاد نگرش مثبت: تبلیغات می‌تواند موجب ایجاد نگرش مثبت در مورد کالا یا خدمتی خاص شود.

-ایجاد هویت برای نام تجاری: تبلیغات می‌تواند به ایجاد یک تصویر ذهنی برای یک کالا یا خدمت کمک کند.

-جایگاه‌سازی محصول در بازار: در جایی که بازار، بخش‌بندی شده است تبلیغات می‌تواند به جایگاه‌سازی محصول در بخش خاصی از بازار کمک کند. “رویز رویز” و “مینی ماینر” هر یک بخش‌های مختلفی از بازار را هدف گرفته‌اند. نوع ارتباطات آن ها که بیانگر این امر است نیز در جهت تقویت این جایگاه عمل می‌کند.

-حفظ روابط: تبلیغات مؤثر نیرویی است که در طول زمان موجب ایجاد و تقویت رابطه بین مشتری و عرضه‌کننده محصول می‌شود.

-اقناع: تبلیغات می‌تواند مشتریان را به استفاده از یک کالا یا خدمت خاص قانع کند.

-ایجاد تقاضا: به طور مثال می‌توان تبلیغات “مک دونالد” را نام برد که آن را محصولی جهانی، قابل دستیابی و مناسب معرفی می‌کند و از این طریق برای محصولات خود تقاضا ایجاد می‌کند.

-ایجاد پرسش: در اکثر مواقع بین تبلیغات و میزان تماس با واحد فروش یک رابطه مستقیم وجود دارد. به این صورت که تبلیغات در خصوص شرایط فروش، قیمت، نمونه‌های رایگان محصول و … سؤالاتی در ذهن مشتریان ایجاد می‌کند، که این خود موجبات برقراری تماس با واحد فروش شرکت را فراهم می‌سازد.

-حمایت از توزیع‌کنندگان: ممکن است توزیع‌کنندگان برای این که به راحتی بتوانند محصول خود را به فروش برسانند به حمایت شرکت تولید کننده نیاز داشته باشند. تبلیغات از جلمه نیروهایی است که می‌تواند این حمایت را فراهم آورد.

-حمایت از سازمان یا شرکت: ممکن است شرکتی به تحکیم موقعیت خود یا جایگاه‌سازی نیازمند باشد. تبلیغات مؤثر می‌تواند به حفظ دوستان قدیمی و یافتن دوستان جدید برای شرکت کمک کرده و در این خصوص نقش مهمی ایفا کند.

-معرفی یک محصول جدید: تبلیغات اسلحه‌ای راهبردی برای معرفی محصولات جدید در بازار است.

-مقابله با فعالیت‌های رقبا: یکی از ویژگی‌های عصر حاضر، توسعه مفاهیم بازار و نام تجاری است. در کنار توسعه این مفاهیم، شاهد رشد عرصه رقابت نیز هستیم. هم‌زمان با گسترش بازار، رقابت نیز بیشتر و بیشتر شده است تا آنجاکه امروز تعداد کمی از بازارها به صورت انحصاری باقی مانده‌اند. در دوره کنونی مشتریان از قدرت بیشتری برخوردار شده‌اند، چرا که عرضه‌کنندگان متعددی به ارائه خدمات می‌پردازند و این امر موجب تشدید رقابت شده است.

-ایجاد تمایز: هر نام‌ تجاری نیازمند وجه تمایزی است که آن را متفاوت ساخته و هویتی منحصربه‌فرد و متفاوت برای آن فراهم سازد. این وجه تمایز را می‌توان از طریق تبلیغات ایجاد کرد.

-برقراری ارتباط: در مواردی سازمان‌ها به ارتباط داشتن با گروهایی خاص احساس نیاز می‌کنند. ولی ممکن است برقراری ارتباط به صورت مستقیم، اثربخش یا اقتصادی نباشد. در این شرایط نیز می‌توان از تبلیغات استفاده کرد.

لینک منبع

 گردآوری شده توسط شبکه پذیرش آگهی

این مطلب را به اشتراک بگذار
WeCreativez WhatsApp Support
ارسال متن آگهی در این قسمت
سلام وقت بخیر